شریف لک‌زایی

اخبار، گفتگوها، یادداشتها، مصاحبه ها و مقاله های دکتر شریف لک زایی

اژه‌ای: در حادثه تاسوکی هیچ تعللی نداشتیم!
ساعت ٢:۳٧ ‎ق.ظ روز شنبه ٢٦ فروردین ۱۳۸٥  کلمات کلیدی: تروریسم ، سیستان و بلوچستان ، وبلاگ ، تاسوکی

اعلمی در سوال خود از وزیر اطلاعات، تصریح کرد: چرا دستگاه‌‏های اطلاعاتی که اگر در محافل نیروهای سیاسی پشه بجنبد، از آن باخبر می‌‏شوند، در کشف توطئه و خرابکاری‌‏های این گروه کوچک تروریستی که امنیت و آرامش را بر مردم استان شرق‌‏نشین حرام کرده‌‏اند، اینگونه ناتوان بوده‌‏اند؟ آیا تاوان این ضعف را مردم بی‌‏گناه و مظلوم و محروم شرق باید بدهند؟


 
رضا لک‌زایی، دانشجوی وبلاگ نویس، به گروگان گرفته شد.
ساعت ٩:۳٠ ‎ب.ظ روز یکشنبه ۱۳ فروردین ۱۳۸٥  کلمات کلیدی: رضا لک زایی ، خبر و نظر ، وبلاگ ، پرشین بلاگ

جمعی از وبلاگ نویسان در اقدامی خودجوش، خواستار آزادی سریع گروگان ها به ویژه دانشجوی وبلاگ نویس رضا لک زایی شدند. این عزیزان شامگاه پنج شنبه گذشته در محور زابل به زاهدان ربوده شده اند. متن حاضر در وبلاگ این عزیزان گذارده شده است که ملاحظه می فرمایید.

 

به دنبال حمله تروریستی پنج شنبه گذشته در جاده زابل- زاهدان که به قتلگاه تاسوکی مشهور شده است، بیست و دو تن از هموطنانمان که در میان آنان چند دانش آموز و دو تن از طلاب حوزه علمیه قم و نیز چند کاسب نیز وجود داشتند به شهادت رسیده و تعدادی نیز ربوده شدند. در میان افراد ربوده شده نام نویسنده  وبلاگ حکمت متعالیه نیز به چشم می خورد. رضا لک زایی، نویسنده وبلاگ حکمت متعالیه، دانشجوی کارشناسی دانشگاه سیستان و بلوچستان است و به رغم گفته ربایندگان مبنی بر اینکه تمامی ربوده شدگان دارای مناصب دولتی و نظامی می باشند، وی هیچ نوع فعالیت دولتی ، نظامی و امنیتی نداشته است.

به عنوان جمعی از وبلاگ نویسان که با فعالیت های وبلاگی وی  آشنا هستیم  آرزومندم که وی هرچه زودتر آزاد گردد. همچنین خواستار آنیم که اقداماتی جدی و مؤثر از سوی همه مسؤولان و به ویژه وزارت علوم، تحقیقات و فن آوری نیز برای آزاد سازی صورت گیرد. متأسفانه تا کنون اقدام جدی برای دستگیری و مجازات عاملان حادثه فیع و دلخراش جاده زابل به زاهدان صورت نگرفته است. خانواده ها چشم به راه بازگشت گروگانها هستند و بر این باورند که تاکنون اقدامی جدی و مؤثر صورت نگرفته است.

 

گفتنی است در حادثه مذکور برادرزاده و پسر دایی ام نیز به شهادت رسیده اند و به غیر از برادرم رضا یکی دیگر از بستگانم نیز در گروگان است. هر کدام از دوستان هر کمکی از دستش بر می آید برای آزادی گروگانهاانجام دهد.

 

آدرس وبلاگ رضا لک زایی     http://rezal.blogfa.com