شریف لک‌زایی

اخبار، گفتگوها، یادداشتها، مصاحبه ها و مقاله های دکتر شریف لک زایی

پاسخ دفتر نماینده تبریز به استانداری سیستان و بلوچستان
ساعت ٢:٤۸ ‎ق.ظ روز سه‌شنبه ٢۸ فروردین ۱۳۸٦  کلمات کلیدی: تاسوکی ، تروریسم ، وبلاگ ، سیستان و بلوچستان

بدون تردید تحت کنترل گرفتن جاده زابل- زاهدان بمدت 90 دقیقه توسط اشرار و قتل عام 22 نفر از شهروندان بی‌‏دفاع و مظلوم و نیز حمله به اتوبوس حامل پاسداران غیرمسلح و کشتار آنان و همچنین قتل دو راننده و سه مامور نیروی انتظامی غیرمسلح، پدیده‌‏ای نیست که براحتی و با آسودگی بتوان از کنار آن عبور کرد. حتما وقوع این قبیل اقدامات تروریستی را هم نمی‌‏توان نشانه کفایت مطلق مسؤولان ذیربط در سیستان و بلوچستان محسوب کرد. قطعا در چنین شرایطی طرح سوال از سوی نماینده مردم جهت رسیدگی به فاجعه تاسوکی خواست دشمن نیست بلکه ابقاء مدیران ضعیف و فاقد کفایت، جزئی از خواسته‌‏های دشمنان این مرز و بوم به شمار می‌‏آید


 
بازتاب احکام شماری از مأموران تاسوکی در بی بی سی
ساعت ٢:٤٧ ‎ق.ظ روز دوشنبه ٢٧ فروردین ۱۳۸٦  کلمات کلیدی: تاسوکی ، تروریسم ، وبلاگ ، سیستان و بلوچستان
شماری از افراد پلیس ایران در ارتباط با کشتار گروهی از مسئولان محلی استان و سیستان و بلوچستان و همچنین مسافران عبوری از یکی از جاده های این استان در دادگاه محکوم شناخته شده و مجازاتهایی برایشان تعیین گردیده است.

 
لاری: ریگی (جانی تاسوکی) محصول دوره اصلاحات نیست
ساعت ۱:٠٤ ‎ق.ظ روز دوشنبه ٢٧ فروردین ۱۳۸٦  کلمات کلیدی: تروریسم ، سیستان و بلوچستان ، وبلاگ ، پرشین بلاگ

وزیر کشور دولت خاتمی در واکنش به اظهارات همتای خود در دولت نهم درخصوص اینکه عبدالمالک ریگی، پدیده‌ی رشد یافته دوران اصلاحات و به عنوان خبررسان دستگاه‌های امنیتی در این دوره بوده است، گفت:« من اطلاعی ندارم، اما وزیر کشور، معاون وزارت اطلاعات بودند و از اینکه برخی از این افراد به عنوان خبررسان مورد استفاده بوده‌اند، اطلاع داشتند.»


 
بعد از یک سال: محکومیت برخی از مأموران فاجعه تاسوکی
ساعت ٢:٤٥ ‎ق.ظ روز یکشنبه ٢٦ فروردین ۱۳۸٦  کلمات کلیدی: تاسوکی ، سیستان و بلوچستان ، وبلاگ ، پرشین بلاگ

محمد کاظم بهرامی رییس سازمان قضایی نیروهای مسلح روز چهارشنبه از "محکومیت قطعی تعدادی از مامورین انتظامی حادثه تاسوکی" خبر داد. وی گفت: پس از رخداد این حادثه، تعدادی از مامورین که در این سانحه مرتکب سهل‌انگاری و قصور شده بودند، به سازمان قضایی استان سیستان و بلوچستان معرفی شدند و پرونده این افراد به سرعت رسیدگی و حکم محکومیت مجرمین صادر شد.


 
پاسخی به اعملی نماینده تبریز!؟
ساعت ٢:٤۳ ‎ق.ظ روز یکشنبه ٢٦ فروردین ۱۳۸٦  کلمات کلیدی: تروریسم ، سیستان و بلوچستان ، وبلاگ ، پرشین بلاگ

مدیر کل سیاسی و امنیتی استان سیستان و بلوچستان گفت: مسایل استان سیستان و بلوچستان جنبه ملی دارد و امنیت استان چالشی ملی است نه منطقه‌ای.


 
عملیات تروریستی مزدوران سیا در داخل ایران
ساعت ۱:۱٠ ‎ق.ظ روز یکشنبه ٢٦ فروردین ۱۳۸٦  کلمات کلیدی: تروریسم ، سیستان و بلوچستان ، وبلاگ ، امریکا

پایگاه اینترنتی شبکه  الجزیره گزارش داد که از مدتها پیش اعتقاد بر آن بوده است که آمریکا به صورت پنهانی سرمایه گروههای افراطی را برای ایجاد ناآرامی در داخل ایران و در تلاش برای اعمال فشار بر دولت ایران برای رها کردن برنامه  هسته ای اش تأمین می کند.


 
وزیر کشور: جانی تاسوکی، خبرچین نهادهای امنیتی بوده است
ساعت ۱:٠٢ ‎ق.ظ روز یکشنبه ٢٦ فروردین ۱۳۸٦  کلمات کلیدی: تروریسم ، سیستان و بلوچستان ، وبلاگ ، پرشین بلاگ

وزیر کشور در توضیح اظهارات اخیر خود که عبدالمالک ریگی را پدیده رشد یافته دوران اصلاحات معرفی کرده بود، تصریح کرد: به این موضوع به عنوان نقطه ضعف اشاره کردم، مبنی بر این که برخی افراد که امروز شرارت می‌کنند، در دولت قبل به عنوان خبررسان با دستگاه‌های امنیتی و اطلاعاتی همکاری می‌کردند و این در حالی بود که به این افراد که بعدها دست به شرارت زدند، اعتماد می‌شد.


 
لقب‌تراشی صدای آمریکا برای یک آدمکش
ساعت ۱٢:٥٩ ‎ق.ظ روز یکشنبه ٢٦ فروردین ۱۳۸٦  کلمات کلیدی: تروریسم ، سیستان و بلوچستان ، وبلاگ ، امریکا

نماینده زاهدان در مجلس هفتم یادآور شد که حتی رسانه‌های آمریکایی پیش از این، CD بریدن سر یک انسان را با یک چاقوی کند و در کمال بی‌رحمی از سوی عبدالمالک ریگی را پخش کرده بودند.


 
روابط محکم امریکا با یک تروریست فراری
ساعت ۱٢:٥٥ ‎ق.ظ روز یکشنبه ٢٦ فروردین ۱۳۸٦  کلمات کلیدی: تروریسم ، سیستان و بلوچستان ، وبلاگ ، امریکا

این شبکه خبری به نقل از منابع دولتی امریکا که نامی از انان نبرد گزارش داد، امریکا به طور مستقیم تامین مالی این گروه را بر عهده ندارد اما از سال 2005 روابط محکمی با عبد المالک ریگی رهبر این گروه داشته است .


 
گفت و گوی همدلانه صدای آمریکا با یک تروریست
ساعت ۱٢:٥۳ ‎ق.ظ روز یکشنبه ٢٦ فروردین ۱۳۸٦  کلمات کلیدی: تروریسم ، سیستان و بلوچستان ، وبلاگ ، امریکا

وی همچنین در ادعایی خنده دار اعلام کرد که «بسیاری از مردم ایران از او حمایت کرده و هر روز تماس می گیرند که ما می خواهیم به جنبش تروریست شما بپیوندیم!» پس از این اظهارات، مجری و سایر تحلیلگران صدای آمریکا، اعلام کرد که «ریگی جان! ما خیلی با تو احساس همبستگی می کنیم»


 
فرصت‌طلبی تروریست‌های وطنی و اعلام برائت باطبی
ساعت ۱٢:٤٩ ‎ق.ظ روز پنجشنبه ٢۳ فروردین ۱۳۸٦  کلمات کلیدی: تروریسم ، سیستان و بلوچستان ، وبلاگ ، پرشین بلاگ

در حالی که روز دوشنبه با آزادی سه تن از مأموران ایرانی گروگان‌ گرفته‌ شده، آنها از پاکستان به کشور بازگشتند، خبرنگار «بازتاب» بخشی از فرصت‌طلبی‌های تبلیغاتی تروریست‌های گروه موسوم به ریگی را اعلام کرد.


 
فیلترینگ سایت‌ها و وبلاگ‌های ارزشی به نفع کیست؟
ساعت ٢:۳۸ ‎ق.ظ روز چهارشنبه ٢٢ فروردین ۱۳۸٦  کلمات کلیدی: یادداشت ، سیستان و بلوچستان ، وبلاگ ، پرشین بلاگ

همگان شاهد بودند که متأسفانه پس از فاجعه تروریستی تاسوکی صدا و سیما کم‌ترین گامی برای افشای چهره تروریست‌ها برنداشت. در حالی که می‌توانست از موضع اقتدار با به تصویر کشیدن شهدای مظلوم دانش آموز و دانشجو و معلم و کاسب این فاجعه به افشای نیّات عاملان این فاجعه غم‌انگیز بپردازد. البته در این زمینه باید از برخی سایت‌ها و وبلاگ‌ها و رسانه‌های مکتوب یاد کرد که در وانفسای تعطیلات عید نوروز سال 1385 اجازه ندادند این فاجعه اندوه‌بار به فراموشی سپرده شود و به وظیفه رسانه‌ای خود اقدام کردند. البته با تجربه‌ای که از فاجعه تروریستی تاسوکی به دست آمد خوشبختانه در جریان انفجار اتوبوس کارکنان سپاه پاسداران فقدان کار رسانه‌ای از سوی صدا و سیما جبران شد و چهره تروریست‌ها و جنایات‌شان اندکی برملا شد. شاید یکی از دلایل این توجه صدا و سمیا دستگیری چند عامل مزدور این فاجعه توسط مردم و به ویژه شهید سعید «مسلم کیخا» بود. به ویژه این که اعترافات این خودفروختگان و خیانت‌کاران و جانیان در صدا و سمیای محلی نیز به همراه فیلم‌هایی که خود از صحنه جنایات خود گرفته بودند تکمیل گردید.


 
بیانیه طلاب سیستان و بلوچستان در سال اتحاد ملی
ساعت ۱:٠٦ ‎ق.ظ روز شنبه ۱۸ فروردین ۱۳۸٦  کلمات کلیدی: بیانیه ها ، سیستان و بلوچستان ، وبلاگ ، پرشین بلاگ

مجمع طلاب و فضلای استان سیستان و بلوچستان میلاد پیامبر رحمت و رأفت را تبریک گفته و همانند گذشته ضمن ابراز همدردی با خانواده­های داغدار حوادث تروریستی، خود را موظف می­داند در راه پیشبرد و تحقق شعار اتحاد ملی و انسجام اسلامی از هیچ کوششی فروگذار نکند.


 
سالنامه شهدای مظلوم تاسوکی منتشر شد
ساعت ٢:٤۱ ‎ق.ظ روز پنجشنبه ٩ فروردین ۱۳۸٦  کلمات کلیدی: تاسوکی ، سیستان و بلوچستان ، وبلاگ ، پرشین بلاگ

سر رسید شهدای مظلوم تاسوکی منتشر شد، در صفحات ابتدایی این سر رسید علاوه بر روایت نامه شهدای تاسوکی، تصاویری از شهدای استان سیستان و بلوچستان و تصاویر شهدای مظلوم فاجعه تروریستی تاسوکی - 25 اسفندماه 84 – قرار گرفته است.


 
شکوفایی آزادی در آموزه مهدویت
ساعت ۱٢:٤٧ ‎ق.ظ روز دوشنبه ٦ فروردین ۱۳۸٦  کلمات کلیدی: مقاله ، آزادی ، وبلاگ ، مهدویت

توجه به حوزه عمومی که در عصر جدید نیز بسیار مورد توجه است، در تأسیس دولت مهدوی، نقش اساسی و مهمی دارد، چنان‌که گفته شد، انسان‌ها با اقبال درونی و پذیرش باطنی و عمومی خود به سمت تأسیس دولت مهدوی حرکت می‌کنند و در غیر این صورت، دولت صالح، عادل و آزاد مهدوی تشکیل نخواهد شد، در همین راستا، تحقق آزادی از اهمیت فراوانی برخوردار است؛ زیرا انسان‌ها تنها در سایه آن می‌توانند آسان‌تر و سریع‌تر به سمت پذیرش و برپایی دولت مهدوی حرکت کنند. در واقع، نقش و حضور آزادی بیرونی در تحقق حکومت مهدوی نقش بسیار مهم و حیاتی است.