شریف لک‌زایی

اخبار، گفتگوها، یادداشتها، مصاحبه ها و مقاله های دکتر شریف لک زایی

آتش افروزی تروریست های جندالله این بار در چابهار
ساعت ۳:۱٧ ‎ب.ظ روز یکشنبه ٢۸ امرداد ۱۳۸٦  کلمات کلیدی: سیستان و بلوچستان ، تروریسم ، وبلاگ ، پرشین بلاگ

صبح امروز حادثه ای مشابه حادثه تروریستی تاسوکی در جاده چابهار - ایرانشهر رخ داد که گفته شده گروهک تروریستی جندالله عامل این حادثه است. در این حادثه جمعی از مسافران عبوری و رانندگان به شهادت رسیده و یا به گروگان گرفته شده اند و تعدادی خودرو مردمی نیز به آتش کشیده شده است.


 
یادمان رفته که میراث شهادت داریم؟
ساعت ۱٢:۳٥ ‎ق.ظ روز یکشنبه ٢۸ امرداد ۱۳۸٦  کلمات کلیدی: یادداشت ، میهمان ، وبلاگ ، تروریسم

بعد از انتشار یادداشت شهر، امن و امان است در سایت بازتاب، تروریست ها دست به فحاشی و توهین زده و اتهامات بی پایه و اساسی را درباره اینجانب و سایت بازتاب منتشر کردند. البته این نخستین بار نبود که تروریست ها نسبت به اینجانب دست به فحاشی زده و اتهامات بی پایه و اساسی را درباره اینجانب منتشر کردند و احتمالاً آخرین هم نخواهد بود. اما من هیچ گاه به این اتهامات و فحاشی ها پاسخی نداده و نخواهم داد. معتقدم با توحه به بی نام و نشان بودن افرادی که به این گونه فحاشی ها اقدام می کنند خود کافی است تا توجهی به خزعبلات منتشر شده آنان نداشت. البته روشن است که اتهام زنندگان و فحاشان از گروهک تروریستی موسوم به جندالله طرفداری کرده و بر طبل تفرقه و جدایی و اختلاف و خشونت می کوبند و همین خود دلیلی است بر این که نباید این گونه نوشته ها را جدی به شمار آورده و نسبت به آنها حساسیتی نشان داد.

به هر حال اگرچه خودم راغب به نوشتن متن در این زمینه نبوده ام اما دوستانی که دغدغه اتحاد ملی و انسجام اسلامی را در سر می پرورانند نوشته هایی از سر لطف در این زمینه منتشر ساختند که یک نمونه آن در ادامه می آید. با تشکر از این دوست نادیده اما آشنا متن کامل نوشته ایشان را در ادامه ملاحظه می کنید.


 
شهر، امن و امان است!
ساعت ٢:٤٠ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ٢٥ امرداد ۱۳۸٦  کلمات کلیدی: یادداشت ، تروریسم ، وبلاگ ، سیستان و بلوچستان

بررسی ادامه قربانی گرفتن تروریسم در سیستان‌وبلوچستان
فاجعه تاسوکی، فاجعه سبعانه‌ای بود که پس از انقلاب نمونه آن را نمی‌توان به یاد آورد و تقریباً در سایه تعطیلات عید نوروز و تعطیلی رسانه‌ها به راحتی از کنار آن عبور شد. در حالی که می‌توانست آغازی برای اتخاذ تدابیر منسجم و پیش‌برنده باشد تا با کار مداوم و برنامه‌ریزی حساب شده بساط تروریست‌های خودفروخته و جاهل برچیده شود.