شریف لک‌زایی

اخبار، گفتگوها، یادداشتها، مصاحبه ها و مقاله های دکتر شریف لک زایی

انتقاد از کوتاهی جهان اسلام در زمینه شناساندن چهره پیامبر (ص) و اهل بیت (ع)
ساعت ۱:٠۳ ‎ق.ظ روز چهارشنبه ٢٩ شهریور ۱۳٩۱  کلمات کلیدی: گفت و شنود ، پیامبر اکرم (ع) ، وبلاگ ، پرشین بلاگ
شریف لک‌زایی در گفت‌وگو با خبرنگار دین و اندیشه خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با بیان این‌که «اهانت به مقدسات دینی به ویژه ساحت مقدس رسول اکرم (ص) حادثه دردناک و اقدام بسیار زشتی است که قلب همه مسلمانان را جریحه‌دار کرده است» افزود: این اتفاق باید تحلیل شود که پشت سر آن چه اهداف و انگیزه‌هایی نهفته است اما اصل حادثه کار بسیار ناشایستی است.

 
نهادگرایی در اندیشه و عمل شهید بهشتی منتشر شد
ساعت ۱٠:۱٢ ‎ق.ظ روز پنجشنبه ۱٦ شهریور ۱۳٩۱  کلمات کلیدی: مقاله ، نهادگرایی ، وبلاگ ، آیت الله بهشتی
مقاله حاضر برای نخستین­ بار به تبیین و بررسی وجوه نهادی اندیشه و عمل آیت الله سید محمد حسینی بهشتی و نسبت آن با انقلاب اسلامی می­ پردازد. از این روی، پرسش اصلی مقاله این است که ابعاد نهادی اندیشه و عمل آیت الله بهشتی چیست و کدام است؟ این موضوع از آنجا اهمیت می­ یابد که بهشتی در شمار افراد مؤثر در پیدایش انقلاب اسلامی ایران و نیز ساختارهای پسینی آن در قالب جمهوری اسلامی است.

 
ظرفیت های مردمی را به میدان بیاوریم
ساعت ۱٠:۱٠ ‎ق.ظ روز پنجشنبه ۱٦ شهریور ۱۳٩۱  کلمات کلیدی: گفت و شنود ، انقلاب اسلامی ، وبلاگ ، پرشین بلاگ

شریف لک زایی در گفتگو با خبرگزاری حوزه با اشاره به مشارکت و دخالت جدی مردم در شکل گیری و پیروزی انقلاب اسلامی ایران بیان داشت: کماکان باید مسئولان و دولتمردان به بعد مردم مداری انقلاب اسلامی توجه ویژه داشته باشند و بدانند که استمرار نظام نیز در سایه تداوم پشتوانه و حمایت های مردمی محقق خواهد شد.