شریف لک‌زایی

اخبار، گفتگوها، یادداشتها، مصاحبه ها و مقاله های دکتر شریف لک زایی

گزارشی از شماره نهم اسراء با مقاله ای از شریف لک زایی
ساعت ۱:٠٥ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ٢٢ آذر ۱۳٩۱  کلمات کلیدی: خبر و نظر ، آیت الله جوادی آملی ، وبلاگ ، آزادی

نهمین شماره از فصلنامه اسراء با مقالاتی همچون جامعیت کتاب الهی و انتظار متقابل دین و بشر و معنای زندگی به روایت حکمت متعالیه و مسأله آزادی در فلسفه سیاسی آیت الله جوادی آملی از دکتر شریف لک زایی منتظر شد.


 
آزادی در دستگاه فلسفی حکمت متعالیه
ساعت ۱:٠۳ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ٢٢ آذر ۱۳٩۱  کلمات کلیدی: یادداشت ، آیت الله جوادی آملی ، وبلاگ ، حکمت سیاسی متعالیه

از نگاه آیت الله جوادی آملی بالاترین مرحله و مرتبه آزادی که هیچ حد و مرزی را بر نمی‏ تابد از آن ذات مقدس پروردگار است که حریت محض است و در او هیچ شائبه‏ ای از محدودیت راه ندارد و هرگز چیزی بر او حاکم نیست.


 
شهادت و جاودانگی نفس
ساعت ۱٠:۱۸ ‎ق.ظ روز شنبه ۱۱ آذر ۱۳٩۱  کلمات کلیدی: یادداشت ، ملاصدرا ، وبلاگ ، امام حسین (ع)
ملاصدرا در کتاب بسیار مهم خود «کسر اصنام‌الجاهلیه» نشانه خدا دوستی را توجه به خانواده و داشتن مال در حد لزوم می‌داند، اما افزون بر این، نشانه‌های دیگری نیز برای دوستداران خدا برمی‌شمارد که قابل تأمل است و بخشی از فلسفه سیاسی او را آشکار می‌کند. شاید بتوان همین موضوع را یکی از وجوه تمایز وی با دیگر فیلسوفان مسلمان به شمار آورد.

 
سردار لک زایی به دنبال رفع مظلومیت از شهدای سیستان بود
ساعت ۱۱:٠٩ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ۱ آذر ۱۳٩۱  کلمات کلیدی: گفت و شنود ، حبیب لک زایی ، وبلاگ ، سیستان و بلوچستان

«دکتر شریف لک زایی» رییس هیئت مدیره مؤسسه عرشیان کویر تاسوکی در مراسم رونمایی کتاب «حبیب دلها» به ارائه گزارشی از تأسیس و اهداف این مؤسسه پرداخت و گفت: "مؤسسه عرشیان کویر تاسوکی به منظور تمرکز در فعالیت های فرهنگی حول ارزش های اسلامی و دفاع مقدس و بویژه رفع مظلومیت از چهره شهدای منطقه سیستان از سال 85 تحت اشراف سردار حبیب لک زایی به صورت رسمی آغاز به کار کرد".