شریف لک‌زایی

اخبار، گفتگوها، یادداشتها، مصاحبه ها و مقاله های دکتر شریف لک زایی

همیشه مسائل فرهنگی مورد غفلت قرار می‌گیرند
ساعت ٤:۳٦ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ٢٢ آبان ۱۳٩٢  کلمات کلیدی: گفت و شنود ، وبلاگ ، پرشین بلاگ
شریف لک زایی، عضو هیات علمی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی در گفتگو با نسیم گفت: طرح‌های اساسی پژوهشگاه که در نظر داشتیم انجام دهیم به دلیل کمبود بودجه با اخلال مواجه شده است. متولیان، فکری برای تعطیلی نهادهای پژوهشی و فرهنگی به دلیل کسری بودجه داشته باشند

 
ناامنی نباشد، پیشرفت سیستان و بلوچستان قطعی است
ساعت ٢:٢۳ ‎ق.ظ روز سه‌شنبه ٢۱ آبان ۱۳٩٢  کلمات کلیدی: گفت و شنود ، تروریسم ، وبلاگ ، سیستان و بلوچستان

1__1_s_116130.jpgشریف لک زایی در گفتگو با خبرگزاری فارس با بیان اینکه اگر امنیت وجود داشته باشد خیلی زودتر منطقه به پیشرفت می‎رسد و می‎توان جایگاه  استان سیستان و بلوچستان را در داخل کشور و در ارتباط و تعاملات مرزی با کشورهای همسایه ارتقا دهد، افزود: قطعاً این اقدامات در راستای جلوگیری از پیشرفت و توسعه منطقه است که در این راستا چه سنی و چه شیعه نمی‌خواهد رشد و پیشرفت منطقه با چالش مواجه شود.


 
حرمت مساجد باید حفظ و تداوم داشته باشد
ساعت ٢:٢۱ ‎ق.ظ روز سه‌شنبه ٢۱ آبان ۱۳٩٢  کلمات کلیدی: گفت و شنود ، مسجد ، وبلاگ ، پرشین بلاگ

دکتر شریف لک‌زایی در گفت‌وگو با خبرنگار دین و اندیشه خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، با اشاره به جایگاه، اهمیت و نقش مساجد در میان جوامع اسلامی افزود: مساجد نقش عمده‌ای در تمدن اسلامی داشته‌اند و اساسا تمدن اسلامی برخاسته از مساجد است. بنابراین این مکان‌های مقدس اهمیت زیادی در زندگی مسلمانان دارند.


 
در تمام مشاجرات میان حضرت علی و صحابه، حق با علی بود
ساعت ٢:۱٩ ‎ق.ظ روز سه‌شنبه ٢۱ آبان ۱۳٩٢  کلمات کلیدی: امام علی (ع) ، سیستان و بلوچستان ، وبلاگ ، پرشین بلاگ
محبت به اهل‎بیت(ع) جزء ایمان اهل تسنن است. "لولا علی لهلک عمر" را قبول داریم. در تمام مشاجراتی که میان حضرت علی و صحابه اتفاق افتاد حق با حضرت علی بود. افرادی که معتقدند با کشتن هفت شیعه به بهشت می‎روند از اسلام خارج هستند. هتاکان به اهل بیت مرتد هستند. در تمام مشاجرات میان حضرت علی و صحابه٬ حق با علی بود. ما از اینکه فضیلت حضرت علی و اهل بیت را بگوییم خوشحال می شویم.

 
روایت سردار نقدی از سردار شهید لک زایی
ساعت ٢:۱٦ ‎ق.ظ روز سه‌شنبه ٢۱ آبان ۱۳٩٢  کلمات کلیدی: حبیب لک زایی ، سردار نقدی ، وبلاگ ، سیستان و بلوچستان
0101011.jpgسردار نقدی، رییس سازمان بسیج مستضعفین، گفت: شاید اکثر افراد در مطالب سیاسی شعار دهند و سخنان خوبی بگویند ولی اینکه در میدان آزمایش دچار تزلزل نشوند خودش یک نماد است و شهید لک زایی نماد وحدت است که با وجود حادثه تلخی که برای مردم و خانواده او پیش می آید، همچنان برای وحدت مسلمانان تلاش می کند و حتی یک گام به عقب برنمی گردد.

 
نرمش قهرمانانه در فضای اعتدال معنا می یابد
ساعت ٢:۱۳ ‎ق.ظ روز سه‌شنبه ٢۱ آبان ۱۳٩٢  کلمات کلیدی: گفت و شنود ، اعتدال ، وبلاگ ، فلسفه سیاسی
sharif_lakzaee.jpgدکتر شریف لک زایی، عضو هئیت علمی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی، با بیان اینکه حضرت امام(ره) حکمت، شجاعت و عفت را به عنوان اعتدال و جانب افراط و تفریط را رذیلت به حساب آوردند، گفت: فیلسوفان و متفکران سیاسی، اندیشمندان درگیر در مباحث سیاسی باید به بحث اعتدال بپردازند و ابعاد و گستره و قلمرو آن و مباحثی که حول این مسأله هست به خصوص مبانی این بحث را مورد کاوش قرار دهند.

 
گزارش اولین نشست "نخستین همایش حبیب دلها" در قم
ساعت ٢:٠۸ ‎ق.ظ روز سه‌شنبه ٢۱ آبان ۱۳٩٢  کلمات کلیدی: حبیب لک زایی ، یادواره شهدا ، وبلاگ ، سیستان و بلوچستان
با حضور علماء، اندیشمندان و شخصیت های کشوری و لشکری اولین نشست "نخستین همایش حبیب دلها" صبح روز هجدهم مهرماه در سالن اجتماعات پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی قم برگزار شد. رئیس هیات مدیره موسسه فرهنگی و هنری عرشیان کویر تاسوکی در این همایش اظهار داشت: کتاب «حبیب از زبان حبیب» مجموعه گفت گو های سردار لک زایی است و زندگی نامه خودنوشت ایشان است که تا قبل از شهادت شهید لک زایی منتشر نشده بود و ایشان اجازه انتشار نمی دادند.