شریف لک‌زایی

اخبار، گفتگوها، یادداشتها، مصاحبه ها و مقاله های دکتر شریف لک زایی

محقق شدن قول‌های رئیس جمهور مشکلات اشتغال را حل می‌کند
ساعت ٩:٤٧ ‎ق.ظ روز یکشنبه ۳۱ فروردین ۱۳٩۳  کلمات کلیدی: سیستان و بلوچستان ، دکتر حسن روحانی ، وبلاگ ، پرشین بلاگ

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان عصر دیروز در اجتماع بزرگ مردم منطقه سیستان برای بررسی مشکلات و مسائل این منطقه، ضمن تشکر از مردم، اظهار داشت: قطعا قول‌هایی که رئیس جمهور برای توسعه زیرساخت‌های استان به مردم داده، اگر محقق شود مشکل بیکاری رفع خواهد شد.


 
تبدیل سیستان به منطقه آزاد تجاری کلید رفع محرومیت از سیستان
ساعت ٩:٤٤ ‎ق.ظ روز یکشنبه ۳۱ فروردین ۱۳٩۳  کلمات کلیدی: سیستان و بلوچستان ، دکتر حسن روحانی ، وبلاگ ، پرشین بلاگ
سفر رئیس جمهور به سیستان و بلوچستان با آرزو و امیدهای بسیاری از طرف مردم صبور این استان همراه بود تا با توجه ویژه دولت تدبیر و امید غبار از محرومیت های بر جای مانده در این استان بزداید و در این بین مردم سیستان و مسئولان بر تنها خواسته خود از هیئت دولت به منظور تبدیل شدن سیستان به منطقه آزاد تجاری اصرار دارند.

 
درخواست خانواده‌های سرداران شهید منطقه سیستان از رئیس جمهور
ساعت ۱٢:٤۸ ‎ب.ظ روز شنبه ۳٠ فروردین ۱۳٩۳  کلمات کلیدی: سیستان و بلوچستان ، دکتر حسن روحانی ، وبلاگ ، پرشین بلاگ

آقای روحانی؛ سیستان را منطقه آزاد تجاری اعلام کنید

خانواده‌های سرداران شهید منطقه سیستان از رئیس جمهور خواستند برای محقق شدن مهم‌ترین خواسته مردم سیستان که « ایجاد منطقه آزاد تجاری» در سیستان است، تدبیر لازم اندیشیده شود.


 
رونمایی از کتاب شهید حبیب لک زایی و نرم افزار حبیب دلها
ساعت ۱٢:٤۸ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ٢۸ فروردین ۱۳٩۳  کلمات کلیدی: حبیب لک زایی ، سردار نقدی ، وبلاگ ، نجف لک زایی

رونمایی از کتاب «بسیج و امنیت ملی» نوشته سردار شهید حبیب لک زایی و نرم افزار «حبیب دلها» از تازه های مؤسسه فرهنگی و هنری عرشیان کویر تاسوکی با حضور رئیس سازمان بسیج مستضعفین در دانشکده شهید مطهری تهران برگزار شد.

سردار نقدی در این همایش گفت: در کار فرهنگی یکی از بهترین شیوه‏ ها الگوسازی است و برای الگوی فرماندهی هم برادر بزرگوارمان سردار شهید حبیب لک ‏زائی یکی از آن الگوها است. خصوصیاتی همچون تواضع، گذشت، صبر، محبت و علم که ولایت امر امسال از بسیجیان خواستند در شهید لک‏ زائی وجود داشت.


 
«حکمت متعالیه» نیاز اصلی مکتب اسلام است
ساعت ۱۱:٤٦ ‎ق.ظ روز پنجشنبه ٢۸ فروردین ۱۳٩۳  کلمات کلیدی: حکمت سیاسی متعالیه ، نجف لک زایی ، وبلاگ ، پرشین بلاگ

رئیس پژوهشکده علوم و اندیشه سیاسی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی گفت: نیاز اصلی مکتب اسلام، حکمت متعالیه و توجه به فلسفه صدراست، زیرا در مکتب اسلام غیر از بقای دنیوی، آخرت هم مدنظر قرار دارد.


 
روحانی: ۹۹ طرح برای سیستان‌ و بلوچستان داریم
ساعت ۱۱:٤٥ ‎ق.ظ روز پنجشنبه ٢۸ فروردین ۱۳٩۳  کلمات کلیدی: سیستان و بلوچستان ، دکتر حسن روحانی ، وبلاگ ، پرشین بلاگ
روحانی با اشاره به اینکه 99 طرح برای سیستان و بلوچستان نهایی شده است که تا پایان امسال یا در نیمه اول سال آینده اجرا خواهند شد، افزود: البته گاهی پیش می آید که برخی درخواست ها از سوی مردم و مسئولان در جریان سفر اعلام می شود که به لحاظ محدودیت ابعاد و منابع مورد نیاز امکان بررسی و تصویب آنها در طول سفر وجود دارد و نهایتاً تایید می شوند و برخی درخواست های دیگر مطرح می شود که به طور طبیعی باید در جلسات دولت در تهران مورد بررسی دقیق قرار گیرند.

 
روحانی: در انزوا به توسعه مطلوب نخواهیم رسید
ساعت ۱٢:٢۸ ‎ق.ظ روز پنجشنبه ٢۸ فروردین ۱۳٩۳  کلمات کلیدی: سیستان و بلوچستان ، دکتر حسن روحانی ، وبلاگ ، پرشین بلاگ

حجت الاسلام و المسلمین «حسن روحانی» رییس جمهوری در اجتماع باشکوه مردم چابهار گفت: در دنیای امروز هیچ کشوری نمی تواند به تنهایی و یا در سایه انزوا به توسعه و رفاه مطلوب ملت خود دست یابد.


 
اختصاص هزار و 500 میلیارد تومان برای آبرسانی به مزارع سیستان و بلوچستان طی 3 سال
ساعت ۱٢:۳٥ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ٢٧ فروردین ۱۳٩۳  کلمات کلیدی: سیستان و بلوچستان ، دکتر حسن روحانی ، وبلاگ ، پرشین بلاگ

رئیس جمهور با بیان اینکه امنیت و وحدت دو پایه توسعه است گفت: برای آبرسانی به 46 هزار هکتار زمین کشاورزی از طریق خطوط لوله در استان طی سه سال برنامه ‌داریم که هزینه اجرای این پروژه بالغ بر هزار و 500 میلیارد تومان است.


 
از تاکید بر تقویت امنیت با توان مردمی تا بررسی چشم‌انداز توسعه سیستان و بلوچستان
ساعت ۱٢:٢۸ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ٢٧ فروردین ۱۳٩۳  کلمات کلیدی: سیستان و بلوچستان ، دکتر حسن روحانی ، وبلاگ ، پرشین بلاگ

در نخستین روز از سفر رئیس جمهور و هیئت همراه به سیستان و بلوچستان اهم سخنان و مطالب مطرح شده بر دو محور تقویت امنیت منطقه با بهره‌گیری از توان مردمی و همچنین توسعه استان با ترسیم چشم‌اندازی جامع بر محور بهره‌برداری از منابع تاکید داشت.


 
هنوز معلوم نیست نظریه فرهنگی دولت چیست
ساعت ۱۱:۱٠ ‎ق.ظ روز پنجشنبه ٢۱ فروردین ۱۳٩۳  کلمات کلیدی: گفت و شنود ، فرهنگ ، وبلاگ ، انقلاب اسلامی

دکتر شریف لک‌زایی در گفت وگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم با اشاره به نقش مهم و زیربنایی فرهنگ در تحقق شعار سال و مطالبات مقام معظم رهبری و توسعه وپیشرفت کشور،اظهار کرد: ابتدا باید توجه کنیم که در زمینه نامگذاری سال‌ها یک مشکلی وجود دارد وآن این است که عمدتا شعاری با آن برخورد می‌شود و متاسفانه در جهت تحقق عملی آن یا کاری صورت نمی‌گیرد یا اگر کاری هم انجام شود، آنچه مدنظر مقام هعظم رهبری است محقق نمی‌شود.


 
امام موسی ادامه سیدجمال/ اشتراکات و تمایزات دو مصلح اجتماعی
ساعت ۱٠:٥۸ ‎ق.ظ روز پنجشنبه ٢۱ فروردین ۱۳٩۳  کلمات کلیدی: مقاله ، امام موسی صدر ، وبلاگ ، سید جمال الدین اسدآبادی

شریف لک زایی در این نوشتار به بررسی نقاط مشترک و متمایز دو مصلح اجتماعی جهان اسلام یعنی سیدجمال الدین اسدآبادی و امام موسی صدر پرداخته است.


 
پیام استاندار سیستان و بلوچستان به هشتمین یادواره شهدای تاسوکی
ساعت ٦:۳٩ ‎ق.ظ روز شنبه ٩ فروردین ۱۳٩۳  کلمات کلیدی: سیستان و بلوچستان ، یادواره شهدا ، وبلاگ ، پرشین بلاگ

در بخشی از این پیام آمده است: در طلیعه سال جدید به روح بلند و ملکوتی امام عزیز و شهدای اسلام، و سردار شهید دلباخته، دلسوز و یادگار 8 سال دفاع مقدس «شهید حاج حبیب لک زایی و همه شهدای عزیز این یادواره» سلام و درود می فرستم و از محضر خداوند یکتا، بهروزی و سعادت مردم شریف استان را در پرتو عنایات حضرت ولی عصر «عج» و منویات مقام معظم رهبری و دولت تدبیر و امید مسئلت می نمایم. متن کامل پیام بدین شرح است:


 
برگزاری جلسه هیأت امنای گلزار شهدای رسول اکرم(ص) ادیمی
ساعت ٦:۳۳ ‎ق.ظ روز شنبه ٩ فروردین ۱۳٩۳  کلمات کلیدی: خبر و نظر ، سیستان و بلوچستان ، وبلاگ ، یادواره شهدا

در این جلسه که با حضور و سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین دکتر نجف لک­ زایی، معاون فرهنگی مجمع جهانی اهل بیت (ع) و رئیس هیأت امنای گلزار شهدای حضرت رسول اکرم(ص) شهرستان نیمروز (ادیمی) و دکتر شریف لک زایی رئیس هیات مدیره موسسه فرهنگی و هنری عرشیان کویر تاسوکی برگزار شد، گزارش برنامه­ های سال 1392 ارائه و کلیات برنامه­های سال 1393 به تصویب رسید.


 
هشتمین سالگرد شهدای حادثه تروریستی تاسوکی برگزار شد
ساعت ٦:۳٠ ‎ق.ظ روز شنبه ٩ فروردین ۱۳٩۳  کلمات کلیدی: تاسوکی ، یادواره شهدا ، وبلاگ ، سیستان و بلوچستان

هشتمین یادواره شهدا و شهیدان فاجعه ترویستی تاسوکی و شهدای شهرستان نیمروز در آخرین پنجشنبه سال با حضور حضرت آیت الله سلیمانی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه معزز زاهدان، فرمانده سپاه سلمان استان، نماینده مردم شریف سیستان در مجلس شورای اسلامی، مدیران کل استان، فرماندهان نظامی و انتظامی، خانواده های معظم شهدا و ایثارگران، ریش سفیدان و معتمدین و بسیجیان و سایر اقشار به صورت باشکوه برگزار شد.