شریف لک‌زایی

اخبار، گفتگوها، یادداشتها، مصاحبه ها و مقاله های دکتر شریف لک زایی

کار تشکیلاتی در نظام «امام ـ امت» از نگاه شهید بهشتی
ساعت ۱٢:٥٦ ‎ق.ظ روز شنبه ٧ تیر ۱۳٩۳  کلمات کلیدی: گفت و شنود ، آیت الله بهشتی ، وبلاگ ، انقلاب اسلامی

دکتر شریف لک زایی در گفتگو با خبرگزاری قرآنی ایکنا گفت: شهید بهشتی باور داشت که خدمت ما به جامعه در قالب یک گروه و تشکیلات با برنامه منظم و حساب شده و تصمیمات مبتنی بر خرد جمعی می‌تواند مؤثرتر باشد؛ لذا اساسا انجام کار تشکیلاتی در نظام «امام ـ امت» را متناقض نمی‌دانست.


 
گفتگوی اوشیدا با حجت الاسلام والمسلمین اعتمادی درباره شهید حسینی طباطبایی
ساعت ۱٢:٥۳ ‎ق.ظ روز شنبه ٧ تیر ۱۳٩۳  کلمات کلیدی: حجت الاسلام اعتمادی ، سیستان و بلوچستان ، وبلاگ ، شهید حسینی طباطبایی
به گزارش اوشیدا حجت الاسلام والمسلمین لک زایی اعتمادی در سالگرد شهادت شهید آیت الله حسینی طباطبایی گفت: اگر رهبری آگاهانه شهید حسینی طباطبایی نبود،قطعا کشتارهای زیادی در جریان مبارزات مردم با نیروهای ساواک در سیستان روی می داد. وی افزود: شهید طباطبایی پایگاه انقلابی در مسجد حکیم زابل ایجاد کرده بود و از آن طریق مردم را به مبارزات علیه رژیم سلطنتی دعوت می کرد، بخشی از جلسات را در مسجد و تعدادی از جلسات را در منزل خود برگزار می کرد.

 
پایداری در فضای تکثر سلایق: یادداشتی برای جام جم
ساعت ۱٢:٥٠ ‎ق.ظ روز شنبه ٧ تیر ۱۳٩۳  کلمات کلیدی: یادداشت ، روزنامه جام جم ، وبلاگ ، پرشین بلاگ
در هر حال همچنان که جام جم ممهور به چهار هزارمین شماره خود می شود امیدوارم حیاتی بیش از این بیابد و توجه خود را به نقد آنچه در سازمان صداوسیما می گذرد نیز معطوف دارد و در این میان تاکید بر حضور سلایق مختلف چه در این روزنامه و چه در صداوسیما از یاد نرود.

 
شهر سوخته سیستان به ثبت جهانی رسید
ساعت ۱٢:٤٧ ‎ق.ظ روز دوشنبه ٢ تیر ۱۳٩۳  کلمات کلیدی: سیستان و بلوچستان ، شهر سوخته ، وبلاگ ، پرشین بلاگ

شهر سوخته استان سیستان و بلوچستان به عنوان هفدهمین اثر جهانی ایران در فهرست میراث جهانی به ثبت رسید. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت ،محمد حسن طالبیان معاون میراث فرهنگی با اعلام این خبر گفت: این سایت باستانی امروز یکشنبه اول تیر ماه در سی و هشتمین اجلاس کمیته میراث جهانی در دوحه قطر ثبت جهانی شد.