شریف لک‌زایی

اخبار، گفتگوها، یادداشتها، مصاحبه ها و مقاله های دکتر شریف لک زایی

نیازمند تحلیل فلسفی، عقلانی و عرفانی عاشورا هستیم
ساعت ۱٢:٤٩ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ٢٢ آبان ۱۳٩۳  کلمات کلیدی: گفت و شنود ، امام حسین (ع) ، وبلاگ ، پرشین بلاگ
دکتر شریف لک زایی در بخش دوم گفتگو با خبرگزاری شبستان گفت: ما امروز در جامعه مان نیاز داریم در کنار ابعاد احساسی و عاطفی، ابعاد عرفانی را هم مطرح کنیم، به ویژه ابعاد فلسفی و عقلانی را. اتفاقا اگر ما می خواهیم آن فضای احساسی و عاطفی مستعد حرکت خلاف اسلام و تشیع راستین نباشد نیاز داریم از جنبه عقلی و فلسفی به این مکتب و نهضت نگاه کنیم.

 
نجف لک زایی: دغدغه اسلامی شدن علوم سیاسی را داشتم
ساعت ۱٠:۳۳ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ٢۱ آبان ۱۳٩۳  کلمات کلیدی: نجف لک زایی ، حوزه ، علوم انسانی ، وبلاگ

گفتگوی مباحثات با دکتر نجف لک زایی: ما همچنین تبیین کردیم که آیت‌الله خوئی، قائل به جهاد ابتدایی در عصر غیبت‌اند. خیلی‌ها این را نمی‌دانند. اسناد عربی هم به کتاب پیوست شده است. اگر کسی مخالف این است، می‌تواند ببیند و اظهار نظر کند. برخی از این اظهار نظرها به خاطر این است که عده‌ای یا کار ما را مطالعه نکرده‌اند یا اینکه کتاب‌های آن عالم را نخوانده‌اند.


 
هدف امام حسین (ع)، شهادت برای شهادت نبود
ساعت ۱۱:۱٢ ‎ق.ظ روز یکشنبه ۱۱ آبان ۱۳٩۳  کلمات کلیدی: گفت و شنود ، امام حسین (ع) ، وبلاگ ، پرشین بلاگ
شریف لک زایی در گفتگو با خبرگزاری شبستان گفت: هدف امام حسین (ع)، شهادت برای شهادت نبود. حضرت بین دو امر بیعت و شهادت مخیّر شد. پس حضرت می توانست بگوید حالا که من بیعت نمی کنم بگذارید مرا به شهادت برسانند. حضرت به دنبال شهادتی بود که روشنگر و رسواگر باشد.

 
برگزاری دومین سالگرد شهادت سردار لک زایی در نیمروز
ساعت ۱۱:٠٩ ‎ق.ظ روز یکشنبه ۱۱ آبان ۱۳٩۳  کلمات کلیدی: حبیب لک زایی ، سیستان و بلوچستان ، یادواره شهدا ، وبلاگ
معاون بسیج مستضعفین کشور گفت: شهید حبیب لک زایی با روحیه بالا، سبک مدیریت، ویژگی های اخلاقی و رفتاری و کار کردن برای رضای خدا در حفظ فضای وحدت، همدلی و پیوند قلب های مردمی چه سیستانی و بلوچ نقش کلیدی داشت. به گزارش ایرنا، سردار نعمان غلامی روز پنجشنبه در دومین یادواره سردار شهید لک زایی و شهدای وحدت، امنیت و خدمت در گلزار شهدای نیمروز افزود: وضعیت امروز و امنیت، آرامش و امید موجود در سیستان و حرکت این سرزمین به سمت توسعه مطلوب مدیون نقش آفرینی سرباز ولایت و فرمانده قهرمان جبهه فرهنگی شهید حبیب لک زایی است.
وی با اشاره به حادثه تروریستی تاسوکی و نقش مهم شهید حبیب لک زایی اظهار داشت: نگاه مدیریتی شهید لک زایی در جمع کردن این حادثه نشان دهنده یک فرماندهی قوی و مقتدر بود بطوریکه از همان لحظه نخست در مقابله با توطئه ها و دور کردن این خطر نقش آفرینی کرد. 
دومین همایش گرامیداشت «حبیب دلها » در قم برگزار شد
ساعت ۱۱:٠٥ ‎ق.ظ روز یکشنبه ۱۱ آبان ۱۳٩۳  کلمات کلیدی: حبیب لک زایی ، سیستان و بلوچستان ، یادواره شهدا ، وبلاگ

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قم، همایش «حبیب دل‌ها» به مناسب دومین سالگرد شهادت سردار شهید حاج حبیب لک زایی پیش از ظهر امروز در سالن همایش‌های پژوهشگاه علوم و فرهنگ سازمان تبلیغات اسلامی قم برگزار شد.

در این مراسم حجت الاسلام اعرابی استاد دانشگاه قم و نجمه کیخا، استاد دانشگاه شهید بهشتی، به بیان خاطراتی از شهید حبیب لک زایی و ویژگی‌های اخلاقی این شهید گران‌قدر پرداختند.
پخش کلیپ از زندگی و سرگذشت شهید حبیب لک زایی از دیگر برنامه‌های این همایش بود. همچنین مراسم شعرخوانی در وصف فضایل اخلاقی این شهید بزرگوار توسط هادی، حیدری و نقوی از شعرای عرصه دفاع مقدس انجام شد.
سردار جواد ملکی رئیس مرکز تعالی معنوی کوثر قم شهید با اشاره به خصوصیات رفتاری این شهید بزرگوار اظهار کرد: مردمی بودن و دوری از خودپسندی از ویژگی‌های این شهید بزرگوار بود که باید سرلوحه زندگی همه قرار گیرد.
همچنین در بخش پایانی این برنامه از کتاب «حبیب دل‌ها در آینه اشعار» که شامل سروده‌هایی در رثای سردار شهید حاج حبیب لک زایی منتشر شده است رونمایی شد.