شریف لک‌زایی

اخبار، گفتگوها، یادداشتها، مصاحبه ها و مقاله های دکتر شریف لک زایی

اندیشه سیاسی صدرالمتالهین در گفت‎ و گو با دکتر نجف لک زایی
ساعت ٩:۳۳ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ۳٠ اردیبهشت ۱۳٩٤  کلمات کلیدی: نجف لک زایی ، حکمت سیاسی متعالیه ، ملاصدرا ، وبلاگ
اندیشه سیاسی صدرالمتالهین بخشی از میراث علمی وی است که امروزه به آن توجه می‎شود. این اندیشه دارای جایگاه مهم و والایی در حوزه مکاتب فکریـ سیاسی است. اندیشه‎ای که بررسی تحولات سیاسیـ اجتماعی ایران معاصر و به‎ویژه نقش علمای پیرو مکتب حکمت متعالیه که در بیداری فکر دینی و سیاسی و احیای انگیزه‎‎های اصلاحگرایانه نقش اساسی داشته‎اند، بدون آن میسر نخواهد بود. میراث علمی ملاصدرا آن‎چنان عظیم است که می‎تواند محتوای رشته صدراشناسی را فراهم سازد.

 
ادامه حکمت متعالیه: نسبت آیت الله جوادی‌آملی و علامه طباطبایی
ساعت ٩:٤٦ ‎ب.ظ روز جمعه ٢٥ اردیبهشت ۱۳٩٤  کلمات کلیدی: یادداشت ، آیت الله جوادی آملی ، علامه طباطبایی ، وبلاگ

روزنامه فرهیختگان| «آیت‌الله جوادی‌ آملی میراث‌دار حقیقی علامه طباطبایی است. بسیاری از مراجع در گذشته به تفسیر قرآن کریم نمی‌پرداختند و آن را کار طلاب و علمای ساده می‌دانستند، آیت‌الله جوادی‌ آملی با ادامه راه علامه طباطبایی حقیقتاً تفسیر را در حوزه‌های علمیه زنده کرد.» این جملاتی بود که احمد احمدی، عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی و رئیس موسسه سمت در چهارمین همایش «طبیب روحانی» که به بزرگداشت آیت‌الله جوادی‌ آملی اختصاص داشت بر زبان آورد؛ همایشی که در آن بر نقش کلیدی جوادی‌ آملی در مباحث مربوط به حکمت متعالیه و تفسیر قرآن در عصر کنونی تأکید شد. آنچه در یادداشت شریف لک‌زایی، عضو هیات‌علمی گروه فلسفه سیاسی پژوهشکده علوم و اندیشه سیاسی خواهید خواند نگاهی به کارنامه آیت‌الله جوادی‌ آملی و نسبت اندیشه او و علامه طباطبایی است.


 
امروزه هیچ کس منکر نقش کلیدی امام صدر در لبنان نیست
ساعت ٩:٤٠ ‎ب.ظ روز یکشنبه ٢٠ اردیبهشت ۱۳٩٤  کلمات کلیدی: امام موسی صدر ، نجف لک زایی ، خبر و نظر ، وبلاگ
image6355129346375225631.jpgدکتر نجف لک زایی، رئیس پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی ضمن خوشامدگویی به خانم صدر و هیات همراه گفت: ما در پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی یک نگاه راهبردی به لبنان داشته ایم که باعث شد به سمت تهیه موسوعه های علامه شرف الدین، شهید اول، و شهید ثانی برویم و بحث امام موسی صدر می تواند در ادامه این روند مطرح شود. با توجه به عمر بابرکت امام موسی صدر و فعالیت های برجسته وی باید به دنبال راهکاری باشیم که بتوانیم از ظرفیت های مختلف از جمله ظرفیت های علمی موجود در پژوهشگاه برای معرفی میراث علمی امام موسی صدر استفاده کنیم. به گفته دکتر لک زایی، شخصیت امام موسی صدر به گونه ای بود که هیچ کس منکر نقش کلیدی او در لبنان نیست و امروز نیاز فوری و ضروری ما شناساندن اندیشه های این شخصیت برجسته به همگان است.

 
فراخوان سومین همایش ملی حبیب دلها: سردار شهید لک زایی
ساعت ٩:۳۱ ‎ب.ظ روز شنبه ۱٩ اردیبهشت ۱۳٩٤  کلمات کلیدی: حبیب لک زایی ، یادواره شهدا ، سیستان و بلوچستان ، وبلاگ

رسالت اصلی همایش انتقال فرهنگ و تفکر بسیجی و ولایی، انتقال فرهنگ ایثار و جهاد، انتقال فرهنگ وحدت، خدمت و امنیت و پراکندن عطر شهادت در جامعه و ارزش های دفاع مقدس و معرفی سردار حاج حبیب لک زایی به عنوان الگوی تمام عیار یک پاسدار پیرو اهل بیت (ع)، تعیین و مشخص نمودن ابعاد وجودی و نقش این شهید سرافراز در دفاع مقدس و در استان سیستان و بلوچستان می باشد. از این رو همراهان سردار مصمم هستند تا همایش با شکوهی را در سومین سالگشت شهادت آن عزیز برگزار نمایند.


 
دل نوشته ای درباره حاج شیخ محمد اعتمادی (لک زایی)
ساعت ٩:٤٠ ‎ب.ظ روز جمعه ۱۸ اردیبهشت ۱۳٩٤  کلمات کلیدی: حجت الاسلام اعتمادی ، سیستان و بلوچستان ، وبلاگ ، پرشین بلاگ

سفارشات این روحانی پر تلاش عبارت بود از: توجه همیشگی به خدا در همه امورات، ولایتمداری و دفاع از ولایت تا آخرین لحظه، سعی در عاقبت به خیری، مردم مداری و با مردم بودن، حل مشکلات سیستان، توجه به جوانان، امنیت و استکبار ستیزی و توجه خاص ایشان به مسائل روز جهان اسلام به خصوص یمن،سوریه و عراق.


 
دهمین مجمع عمومی انجمن مطالعات سیاسی حوزه برگزار شد
ساعت ٩:۳٦ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ٢ اردیبهشت ۱۳٩٤  کلمات کلیدی: انجمن های علمی ، حوزه ، وبلاگ ، پرشین بلاگ
دهمین مجمع عمومی انجمن مطالعات سیاسی حوزه عصر پنجشنبه 31 اردیبهشت 1394 در سالن اجتماعات مدرسه علمیه معصومیه برگزار شد. در این دوره که با برگزاری انتخابات هیأت مدیره و بازرسان انجمن همراه بود آقایان سیدباقری، عیس نیا، شریف لک زایی، میراحمدی، یزدانی مقدم، پورفرد و شیرخانی به عنوان اعضای هیأت مدیره و آقایان نجف لک زایی و ظرافتی به عنوان بازرسان انجمن انتخاب شدند.