شریف لک‌زایی

اخبار، گفتگوها، یادداشتها، مصاحبه ها و مقاله های دکتر شریف لک زایی

نگاه علوم انسانی به غرب ریشه بسیاری از مشکلات است
ساعت ٤:٢۳ ‎ق.ظ روز سه‌شنبه ٢٦ آبان ۱۳٩٤  کلمات کلیدی: گفت و شنود ، علوم انسانی ، وبلاگ ، پرشین بلاگ
خبرگزاری رسا ـ شریف لک زایی با اشاره به ضرورت تحول در علوم انسانی گفت: انقلاب اسلامی علوم را تا حدی آزاد کرد، اما متأسفانه بعد از انقلاب اسلامی همچنان نگاه علوم انسانی ما به غرب است و در فضایی که آنها حرکت کرده‌اند حرکت می‌کنیم؛ از این‌رو تحولی در علوم انسانی ایجاد نشده و بسیاری از مشکلات جامعه به همین دلیل است.

شریف لک زایی، استادیار گروه فلسفه سیاسی پژوهشکده علوم و اندیشه سیاسی با حضور در غرفه رسا در بیست و یکمین نمایشگاه مطبوعات در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری رسا، در زمینه نفوذ فرهنگی بیان داشت: نفوذ فرهنگی یک بحث سهل و ممتنع است؛ سهل است به دلیل این که یک عده می خواهند در مکانی نفوذ کنند.


 
نشست بررسی وضعیت اندیشه سیاسی در اسلام برگزار می‌شود
ساعت ٤:٢۱ ‎ق.ظ روز دوشنبه ۱۸ آبان ۱۳٩٤  کلمات کلیدی: خبر و نظر ، گفت و شنود ، وبلاگ ، پرشین بلاگ

نشست «بررسی وضعیت اندیشه سیاسی در اسلام» با سخنرانی شریف‌ لک‌زایی در غرفه ایکنا در نمایشگاه مطبوعات برگزار می‌شود.
به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا)، نشست «بررسی وضعیت اندیشه سیاسی در اسلام» با سخنرانی شریف لک‌زایی، در غرفه ایکنا در بیست‌ویکمین نمایشگاه مطبوعات، برگزار می‌شود.
شریف لک‌زایی هم اکنون مدیر گروه فلسفه سیاسی پژوهشکده علوم و اندیشه سیاسی است. از وی آثاری با نام‌های آزادی و دانش، آزادی و توزیع و مهار قدرت در نظریه ولایت فقیه چاپ شده است.
لازم به ذکر است، این نشست سه‌شنبه 19 آبان ساعت 15 تا 16:30 در غرفه خبرگزاری ایکنا واقع در مصلای تهران، شبستان، بخش دین و اندیشه غرفه 188 برگزار خواهد شد.


 
حلقه مفقوده دانش انسانی ما دوری از پژوهشهای گروهی است
ساعت ٧:٥٢ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ٥ آبان ۱۳٩٤  کلمات کلیدی: گفت و شنود ، علوم انسانی ، حکمت سیاسی متعالیه ، وبلاگ

شریف لک زایی در گفتگو با طلیعه:

توجه به دستگاه حکمای متعالیه که جمع امور جمع ناشدنی است به منظور این که ما یک نگاه جامعی را در باب علوم انسانی داشته باشیم نیاز است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ـ تحلیلی طلیعه؛ مسأله تحول علوم انسانی سالهای سال است که به عنوان یکی از مهمترین و بحث برانگیزترین مسایل در سطح جامعه علمی حوزه و دانشگاه مطرح می شود. تحقق این مهم نیازمند رویکردها و ابزارهای حمایتی و پژوهشی متعددی است که در صورت تحقق تام آنها می توان امید داشت که به درجه قابل قبولی از تولید علوم انسانی اسلامی و تحول در علوم انسانی فعلی دست یابیم. در راستای بررسی این موضوع با دکتر شریف لک زایی، عضو هیئت علمی پژوهشکده علوم و اندیشه سیاسی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی به گفت وگو نشسته ایم که حاصل آن را می خوانید.


 
از تکرار ارزش‌های قیام کربلا به‌صورت شعاری عبور کنیم
ساعت ٧:٥٠ ‎ب.ظ روز یکشنبه ۳ آبان ۱۳٩٤  کلمات کلیدی: گفت و شنود ، امام حسین (ع) ، حضرت ابوالفضل ، وبلاگ

شریف لک زایی، عضو هیئت علمی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به نقش حضرت عباس در پاسداری از حریم اهل بیت اظهار کرد: حضرت عباس(ع) حفاظت و حراست از امام حسین(ع)، اطرافیان و خانواده امام حسین را بر عهده داشتند و این مسئولیت را به بهترین نحو انجام دادند.


 
آزادگی دراندیشه امام حسین در گفت و گوی شفقنا با دکتر لک زایی
ساعت ٧:٤۸ ‎ب.ظ روز یکشنبه ۳ آبان ۱۳٩٤  کلمات کلیدی: گفت و شنود ، امام حسین (ع) ، آزادی ، وبلاگ

نهضت امام حسین(ع) در جهت اخلاقی شدن جامعه صورت گرفت

 شفقنا (پایگاه بین المللی همکاری های خبری شیعه) دکتر شریف لک زایی عضو هیات علمی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی با بیان اینکه آزادی گوهر انسان تلقی می شود گفت: تلاش انبیاء برای رهایی و آزادی مردم بوده است. اساسا دین داری و تبعیت از آموزه های دینی هم در فضای آزاد اجر و قرب پیدا می کند در غیر این صورت اجبار ارزشی نخواهد داشت.


 
گزارش کامل سومین همایش حبیب دلها در قم
ساعت ٧:٤٥ ‎ب.ظ روز یکشنبه ۳ آبان ۱۳٩٤  کلمات کلیدی: حبیب لک زایی ، یادواره شهدا ، سیستان و بلوچستان ، وبلاگ

به گزارش روابط عمومی مؤسسه فرهنگی و هنری عرشیان کویر تاسوکی ، سومین همایش حبیب دلها: یادواره سردار شهید حاج حبیب لک زایی در سالن همایش های غدیر دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم با حضور جمعی از اساتید حوزه و دانشگاه و همرزمان سردار شهید روز پنجشنبه 30 مهرماه 1394 برگزار شد. در این همایش سردار ملکی (رئیس مرکز تعالی معنوی کوثر قم)، دکتر دانش شهرکی (عضو هیأت علمی دانشگاه قم)، دکتر نجف لک زایی (عضو هیأت علمی دانشگاه باقرالعلوم علیه السلام)، حاج یوسف کیخا (فرهنگی آموزش و پرورش و از همرزمان سردار شهید)، حجت الاسلام والمسلمین عباش دانشی (مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم) سخنرانی کردند. همچنین مستندی درباره امر به معروف و نهر از منکر از نگاه سردار شهید لک زایی پخش شد. در ادامه نرم افزارها و آثار جدید منتشره مؤسسه فرهنگی و هنری عرشیان کویر تاسوکی رونمایی شد.