شریف لک‌زایی

اخبار، گفتگوها، یادداشتها، مصاحبه ها و مقاله های دکتر شریف لک زایی

برگزاری سومین یادواره سردار شهید لک زایی در خاش
ساعت ۱:۱٢ ‎ق.ظ روز سه‌شنبه ٢۸ مهر ۱۳٩٤  کلمات کلیدی: حبیب لک زایی ، سیستان و بلوچستان ، یادواره شهدا ، وبلاگ

سردار معروفی گفت: امروز دعوا و جدال دشمن با مسلمانان بر سر شیعه و سنی نیست بلکه بر سر اسلام است.

به گزارش خبرگزاری فارس از خاش، سردار حسین معروفی صبح امروز در مراسم سومین یادواره سردار شهید حاج حبیب لک زایی و بزرگداشت سردار شهید همدانی و حجت‌الاسلام توکلی در شهرستان خاش اظهار کرد: در دوران دفاع مقدس همه حکومت‌های شرق و غرب برای براندازی ایران اسلامی باهم متحد شدند اما با ایستادگی رزمندگان و شهدای ما راه به جایی نبردند.

فرمانده سپاه سلمان افزود: شهدای ما تا پای جان در مقابل دشمن تا بن دندان مسلح ایستادند، از خاک میهن پاسداری کردند زیرا روحیه استکبارستیزی و خودباوری در وجدشان نهادینه شده بود.

 


این مسئول ادامه داد: در عرصه کنونی ما نیز باید دشمن زمان خود را بشناسیم و راه شهدا را انتخاب کنیم که باعث عزت، سربلندی و اقتدار کشور است.

وی گفت: هیچ مقامی بالاتر از مقام شهادت نیست، باید بررسی کنیم که شهید لک زایی، همدانی، توکلی و همه شهدای نظام که به این مقام رسیدند چه ویژگی داشتند و آنها را سرلوحه کار خود قرار دهیم.

سردار معروفی گفت: گذشت از گناه و تعلقات دنیایی، دارا بودن روحیه استکبارستیزی و خودباوری، ایمان و اعتقاد به خداوند، دفاع خالصانه و صادقانه از ارزش‌های اسلامی از ویژگی‌های بارز شهدا است.

فرمانده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان با بیان اینکه در دوران دفاع مقدس بیشترین شهدای ما از خانواده‌های مستضعف بودند، ادامه داد: شهید لک زایی با 24 سال سابقه خدمت رنج ترکش‌ها و دوران جانبازی را صبورانه تحمل کرد و برای دفاع از کرامت انسانی و ارزش‌های اسلامی تا پای جان در صحنه خدمتگذاری حاضر بود.

این مسئول اضافه کرد: سردار شهید لک زایی برای مردم این خطبه آبرو گذاشت، آسایش و آرامش را برای خود حرام کرد تا در کنار مردم باشد، این ویژگی‌ها مقام رفیع شهادت را به او هدیه کرد.

وی با بیان اینکه عزت و سربلندی در انتخاب مسیر و راه شهدا است، گفت: سردار شهید همدانی برای دفاع از ارزش‌های اسلام در سوریه به شهادت رسید.

وی تاکید کرد: در میان مردم سوریه فقط یک درصد شیعه هستند و 99 درصد مردم سنی هستند و سردار همدانی نه برای دفاع از شیعه و سنی بلکه برای دفاع از ارزش‌های اسلامی در جبهه نبرد حاضر شد، زیرا برای دشمن شیعه و سنی فرق ندارد دشمن با اسلام دشمنی دارد.

فرمانده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان گفت: سردار شهید همدانی نیز 40 سال مجاهدت کرد بر خلاف سن بالایی که داشت هرگز از مجاهدت در راه حق خسته نشد زیرا برای علمای دین خستگی و بازنشستگی معنا ندارد.

این مسئول بیان کرد: ترویج فرهنگ اسلامی و دفاع از ارزش‌های اسلامی یک تکلیف خستگی‌ناپذیر است، امروز دعوا و جدال دشمن با مسلمانان بر سر شیعه و سنی نیست بلکه بر سر اسلام است.

وی گفت: دشمن رمز موفقیت خود را در ایجاد اختلاف و تفرقه بین مردم شیعه و سنی سیستان و بلوچستان می‎داند و در این راه از هیچ شیطنتی فروگذار نمی‎کند.

گفتنی است، سردار شهید اسلام «حاج حبیب لک‌زایی»، جانشین فرمانده سپاه سلمان، 25 مهر سال 1391، در سال‌روز شهادت امام جواد (ع) و همزمان با سومین سالگرد شهدای وحدت پس از تحمل 24 سال رنج ناشی از جراحات و مصدومیت‌های دوران جنگ و دوری از یاران شهیدش، در حالی که بیش از 60 ترکش در بدن داشت،‌ به سوی همرزمان عرش‌نشینش پر پرواز گشود.