فرصت‌طلبی تروریست‌های وطنی و اعلام برائت باطبی

بنا بر این گزارش، پس از درگیری یکی از گروه‌های اشرار قاچاقچی در منطقه نگور چابهار که به گروگانگیری سه تن از مأموران «ناجا» انجامید، گروهک وابسته به عبدالمالک ریگی در یک فرصت‌طلبی تبلیغاتی، این اقدام را به خود نسبت داد.

تروریست‌های این گروه که در واپسین روزهای سال 85، ضربات شدیدی را از مأموران امنیتی ایران متحمل شده‌اند، در بیانیه‌ای که سه روز پس از این گروگانگیری منتشر کردند، علاوه بر نسبت دادن برخی سخنان و اهی به مأموران گروگان گرفته شده، برای زدودن چهره آدمکشی از خود، خواستار آزادی احمد باطبی ـ دانشجوی بازداشت‌شده در غائله 18 تیر ـ و نیز کاظمینی بروجردی در قبال آزادی این سه مأمور شدند.

کاظمینی بروجردی، پیش‌نماز یکی از مساجد تهران بود که با طرح ادعاهایی درباره روابط خود با اولیا، مردم را فریب می‌داد و دیدگاه‌هایی افراطی درباره امامان شیعه مطرح می‌کرد که بردن نام این شخص توسط گروه عبدالمالک حتی موجب خشم هواداران اندک این گروه شده است.

همچنین درخواست آزادی باطبی برای دست و پا کردن محبوبیت برای ریگی _که یک آدمکش حرفه‌ای به شمار می‌رود_ در میان دانشجویان، با واکنش سریع و شدیداللحن باطبی از زندان اوین روبه‌رو شد.

باطبی در این پیام با اعلام برائت از این تروریست حرفه‌ای نوشت: «اخیرا خبری منتشر گردیده است مبنی بر گروگان‌گیری جدیدی از گروه جندالله و ظاهرا این گروه اعلام نموده‌اند که در صورت آزادی برخی از زندانیان سیاسی از جمله اینجانب، اقدام به آزادی گروگان‌ها خواهند نمود.

از آنجا که من اساسا به مبارزه مسلحانه اعتقاد نداشته و اقداماتی نظیر گروگان‌گیری را در زمره تحرکات تروریستی می‌دانم، لذا اقدامات فوق را تأیید ننموده و اعلام می‌دارم که از نظرمن شأن انسانی نوع بشر، صرف‌نظر ازهرگونه اعتقاد، وابستگی و جهت‌گیری فکری با هم برابر بوده و احترام و رعایت حقوق انسانی وظیفه بلاتردید تمامی کسانی می‌باشد که مدعی آزادی‌خواهی هستند و بی‌شک آزادی و تامین حقوق انسانی کسی به شرط ضایع شدن حق انسانی دیگر از انصاف به دور بوده و با ماهیت آزادی و حقوق بشر منافات دارد».

گفتنی است، با آزادی بدون قید و شرط گروگان‌های ایرانی که با رایزنی دستگاه امنیتی ایران و پاکستان انجام شد، بخشی از دروغپردازی‌ها و فرصت‌طلبی‌های ناشیانه گروه تروریستی ریگی، برملا شده است.

/ 0 نظر / 5 بازدید