یادواره شهید حجت الاسلام نعمت الله پیغان برگزار شد

رسا، سرویس شهرستان ها ـ همایش آخرین منزل ماه، یادواره شهدای روحانی حادثه تاسوکی شامگاه سه‌شنبه، پانزدهم اسفند ماه در تالار شیخ مفید دانشکده علوم حدیث تهران برگزار شد.

هادی حاجتمند، مسؤول همایش آخرین منزل ماه، یادواره شهدای روحانی حادثه تاسوکی که شامگاه سه‌شنبه، پانزدهم اسفند ماه در تالار شیخ مفید دانشکده علوم حدیث تهران برگزار شد، در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری رسا گفت‌: حادثه تاسوکی و شهادت حجت‌الاسلان پیغان، از دانشجویان این دانشکده در این رویداد آغازی برای رویارویی با وهابیت و اندیشه‌های انحرافی در دین بود.

 وی با بیان این که 25 اسفند ماه در این دانشکده به عنوان روز جهاد و اندیشه ثبت گردیده است، اظهار امیدواری کرد این نام‌گذاری در همه دانشگاه‌ها صورت گیرد.

گفتنی است، در این همایش که به صورت آنلاین از پایگاه اینترنتی دانشگاه علوم حدیث در اختیار علاقه‌مندان قرار می‌گرفت، فیلمی از تفسیر قرآن عبدالمالک، سردسته گروهک تروریستی عامل تاسوکی و نقد آن پخش شد و پس از آن استاد علی اصغر رضوانی با معرفی وهابیت، به بیان نکات انحرافی این تفسیر پرداخت.
 سخنرانی لک‌زایی، یکی از اسرای این حادثه و همسر شهید پیغان از دیگر برنامه‌های این همایش بود.

در پایان این همایش فیلم مستندی با عنوان «خورشید محله» با موضوع معرفی محل زندگی شهید پیغان و جایگاه این روحانی شهید پخش شد.

/ 0 نظر / 5 بازدید