روایت سردار نقدی از سردار شهید لک زایی

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
به گزارش عصر هامون، سرتیپ بسیجی محمدرضا نقدی رییس سازمان بسیج مستضعفین در آستانه نخستین سالگرد شهادت سردار شهید لک زایی درباره این شهید والامقام گفت: او فردی مخلص و با ایمان بود که خود را وقف اسلام و انقلاب اسلامی نموده بود.
سردار نقدی با اشاره به نقش فرهنگی شهید لک زایی در ماموریتهای محوله اظهار داشت: تلاش های ارزشمندی که ایشان در سپاه انجام دادند و دغدغه های فرهنگی ایشان همیشه برجسته بود.

با پایان جنگ مانند سایرین به انتهای جوشش انقلابی نرسید

وی در ادامه خاطرنشان کرد: یکبار که با ایشان برای بررسی قاچاق کالا به یکی از مناطق سیستان و بلوچستان رفته بودیم با تعداد زیادی از محرومین مواجه شدیم که گرفتار پدیده شوم قاچاق بودند. قصدمان این بود تا با انجام کارهای تولیدی در منطقه، حجتی برای مردم در قانون گریزی وجود نداشته باشد که ایشان همکاری بسیار خوبی را در این زمینه داشتند. با وجود منابع آب محدود در منطقه زابل؛ برنامه احداث استخرهای کوچک برای پرورش ماهی، نگهداری و پرورش دام در خانه ها و... انجام شد که ایشان الگوی خوبی برای این کار طراحی نمودند و تعداد زیادی از مردم منطقه را از معضل قاچاق نجات دادند و این حرکت ها علاوه بر مسئولیت های او در این منطقه مرزی انجام می شد.

رییس سازمان بسیج مستضعفین فعالیت ستاد امر به معروف و نهی از منکر در منطقه به مسئولیت این شهید عزیز را نشان از روح بلند وی دانسته و افزود: سابقه ۱۰۰ ماه حضور در دفاع مقدس در تمامی مناطق عملیاتی و ۷۷ درصد جانبازی شهید لک زایی؛ میزان دلبستگی و علاقه او را به ارزش های انقلاب و آمادگی برای فداکاری نشان می داد که در پایان جنگ مانند سایرین به انتهای جوشش انقلابی نرسید و تلاش برای پیشبرد اهداف انقلاب تا پایان حیات دنیوی در وجود ایشان شعله ور بود.

وحدت طلبی در حالی که فرزند توسط تروریست ها شهید می شود

وی با اشاره به حادثه تروریستی در تاسوکی استان سیستان و بلوچستان تصریح کرد: اوج فداکاری ایشان وقتی است که فرزندشان به شهادت می رسد و نگاه ایشان به همه ی شهدا طوری است که کسی متوجه نمی شود پسر شهید ایشان در بین این شهداست.

جانشین فرمانده کل سپاه در امر بسیج، توجه و رسیدگی زیاد وی به اهل منزل و خانواده را یادآور شده و بیان کرد: شهید لک زایی طی آن حادثه تروریستی در حالیکه عواطف پدری ایشان جریحه دار شده است و با وجود آنکه پسر وی در بین شهدا بود ولی به سایر شهدا و خانواده های شان توجه می کرد که حاکی از روح بلند او می باشد.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: با وجود اینکه در حادثه تاسوکی برادر ایشان توسط گروه های تروریستی و ضدانقلاب به گروگان گرفته می شود و داماد و پسرش به شهادت می رسند ولی همچنان منادی وحدت بوده و هیچ تزلزلی در روحیه وحدت طلب و عشق و علاقه اش به وحدت با اهل سنت نسبت به قبل پیش نمی آید.

سردار نقدی با اشاره به آغاز دوره جانبازی شهید لک زایی پس از جنگ و تشدید فعالیت های ایشان اظهار داشت: شاید اکثر افراد در مطالب سیاسی شعار دهند و سخنان خوبی بگویند ولی اینکه در میدان آزمایش دچار تزلزل نشوند خودش یک نماد است و شهید لکزایی نماد وحدت است که با وجود حادثه تلخی که برای مردم و خانواده او پیش می آید، همچنان برای وحدت مسلمانان تلاش می کند و حتی یک گام به عقب برنمی گردد.

ولایتمداری، تواضع و توجه ویژه به زیردستان

وی خصوصیت بارز شهید لک زایی را ولایتمداری دانسته و تاکید کرد: این شهید بزرگوار پس از اینکه نظر ولایت را متوجه می شد برای اجرا و عمل به آن مسئله؛ هیچ توجیه و حجت دیگری را نمی پذیرفت.

رییس سازمان بسیج مستضعفین ویژگی مهم دیگر ایشان را سادگی و تواضع عنوان نموده و ادامه داد: در آن منطقه مرزی و با وجود قاچاق گسترده مواد مخدر توسط باندهای قاچاقچی و وجود گروهک های تروریستی، ایشان به وجود گارد حفاظتی و نیروهای تامین امنیت شخصی تن نمی دهد و با وجود مخاطرات فراوان در بین مردم و مانند عموم تردد می کند.

وی توجه ویژه شهید لک زایی به زیردستان و همکاران را یادآور شده و تصریح کرد: افرادی که طی ماموریت ها در انجام کار محوله خیلی دقت می کنند زیاد هستند ولی برخی در انجام ماموریت محوله از زیردستان و افراد خود غفلت می کنند در حالی که شهید لکزایی بسیار توجه داشت و با علاقه و دقت فراوان سعی می کرد تا از حقوق زیردستان و آنچه زیردستان دغدغه و مشکلات دارند چیزی بر گردن ایشان نماند.

انحصار ایران در مقابله با گروه های تروریستی

جانشین فرمانده کل سپاه در امر بسیج دغدغه های زیاد شهید لک زایی پیرامون بسیج را عمق دیدگاه ایشان و توجه به نیروهای تلاشگر بسیج در صحنه دانسته و بیان کرد: فقدان ایشان یک ضربه بسیار مهم بود چراکه وی شناخت بسیار خوبی از منطقه داشته و ارتباط عمیق قلبی نیز با عشایر داشت که چنین شخصیتی در این تراز میان ما وجود ندارد. در مجموع مزیت های ایشان بسیار بود.

وی در پایان این گفتگو، توفیق نظام در مقابله عملی با گروه های تروریستی را نسبت به تمام دنیا منحصر به فرد دانسته و تاکید کرد: اغلب گروه های تروریستی در ایران کشف می شوند و آن تعدادی هم که کشف نمی شود در آستانه عملیات، کشف و خنثی می شود و اینها نتیجه زحمات و تلاش های بزرگوارانی همچون شهید حاج حبیب لک زایی است که توانسته اند با وجود گستردگی جغرافیایی، آرامش و امنیت را در سیستان و بلوچستان بوجود بیاورند و با وجود توطئه های دشمنان، امروز سیستان و بلوچستان یک منطقه رو به پیشرفت است.

سردار بی ادعا و گمنام شهید حاج حبیب لک زایی پس از خدمات مخلصانه به انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی در ۲۵ مهر ماه ۱۳۹۱ در حالی که ۴۹ بهار از عصر مبارکش طی می شد در سومین سالگرد شهادت سرداران شهید نورعلی شوشتری و شهید رجب‏علی محمدزاده که به تعبیر سردار شهید لک‏ زایی شهدای وحدت - امنیت و خدمت بودند، حین انجام مأموریت به دلیل وخامت شرایط جسمی ناشی از زخم های برجا مانده از سال های حماسه سرایی اش در دوران دفاع مقدس مصادف با سالروز شهادت حضرت امام جواد علیه السلام به آسمان عبودیت پرواز و در سایه سپیدارهای ملکوتی آرمید.
/ 0 نظر / 7 بازدید