از ریگی تا ریگی

 

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

در حادثه شهادت 11 تن از فرزندان بسیجی، سپاهی و سربازان وظیفه که در پنج­شنبه رخ داد یکی از شهدا با نام محمد امین ریگی از طایفه مشهور ریگی و اهل خاش بود. این شهید اگرچه هم­نام تروریست مشهور عبدالمالک ریگی، عامل و جانی فاجعه تروریستی تاسوکی و برخی فجایع و حوادث تروریستی و خرابکارانه، است اما تفاوتش با او از زمین تا آسمان است.

شهید سعید محمد امین ریگی نه شیعه بود و نه اهل سیستان، بلکه از تبار طایفه ریگی، بلوچ، اهل خاش و از برادران اهل سنت بود. ظاهراً حد و مرز تروریست­ها فراتر از شیعه و سنی است و هر کس که با نظام جمهوری اسلامی و برای اعتلای ایران عزیز همکاری کند از دید این افراد حقیر مجرم است و باید تاوان پس دهد. و البته چه خوب تاوانی است شهادت آن هم برای اعتلای ایران و تأمین امنیت شهروندان و خدمت به مردم.

درباره شهید محمد امین ریگی، گفته شده است که پس آن که وی و همرزمانش توسط تروریست­ها و به ناگاه هدف قرار گرفته بودند، با رشادتی تمام به مقابله با آنان برخاست بی­آن که هراسی به دل راه دهد. این مقاومت­ها، اگرچه در نهایت منجر به شهادت او و برخی دیگر از همرزمانش شد، موجبات فرار تروریست­ها و ناکامی آنان در دست­یابی به اهداف­شان شد. مقاومت جانانه او این روزها نقل هر محفل و مجلسی است. تقدیر گسترده مردم قدرشناس از این شهید عزیز در مراسم تشییع وی که در شهرستان برگزار شد نشان داد او در قلوب مردم جای دارد.

************

در حادثه شهادت 11 تن از فرزندان بسیجی، سپاهی و سربازان وظیفه که در پنج­شنبه 28 تیرماه رخ داد یکی از شهدا با نام محمد امین ریگی از طایفه مشهور ریگی و اهل خاش بود. این شهید اگرچه هم­نام تروریست مشهور عبدالمالک ریگی، عامل و جانی فاجعه تروریستی تاسوکی و برخی فجایع و حوادث تروریستی و خرابکارانه، است اما تفاوتش با او از زمین تا آسمان است.

خوب به یاد دارم در یکی از مکالماتی که سرکرده تروریست­های جندالله درباره گروگان­های تاسوکی با یکی از بستگان داشت، وقتی با این پرسش مواجه شده که چرا شماری بی­گناه را در تاسوکی به شهادت رسانده است، در پاسخ گفت: ما از فامیل خودمان هم می­کشیم! این پاسخ، که با تعجب بسیار ما همراه بود، با این پرسش دیگر مواجه شد که: شما که به فامیل خودتان هم رحم نمی­کنید چگونه ادعای حمایت از بلوچ و اهل سنت را مطرح می­کنید؟ و او پاسخ داد که: آنها شیعه بودند!

اگرچه در آن مکالمه از این سنخ سخنان توسط وی باز هم بر زبان رانده شد اما همین پرسش و پاسخ کافی است که نتیجه مطلوب گرفته شود. سرکرده تروریست­ها اینک با همراهی برخی ضد انقلابیون پرمدعا، ادعای آزادی ایران را در سر می­پروراند و نام گروهک جندالله را به پیشنهاد همان­ها به جنبش مقاومت مردمی تغییر داده است! این روزها البته اقدامات ناجوان­مردانه این تروریست با حمایت شماری از ضد انقلابیون همراه شده و هر از چندگاه با ترتیب دادن مصاحبه­ای سعی در مطرح کردن وی دارند. به ویژه شخص نوری­زاده از کسانی است که با تجاهل به مصاحبه با سرکرده تروریست­های جندالله می­پردازد و برای او و همدستانش که از ظلم رژیم به کوه­های بلوچستان پاکستان پناه آورده است دل می­سوزاند و به او راه­کار می­دهد.

با همه اینها اما در حادثه اخیر، شهید سعید محمد امین ریگی نه شیعه بود و نه اهل سیستان، بلکه از تبار طایفه ریگی، بلوچ، اهل خاش و از برادران اهل سنت بود. ظاهراً حد و مرز تروریست­ها فراتر از شیعه و سنی است و هر کس که با نظام جمهوری اسلامی و برای اعتلای ایران عزیز همکاری کند از دید این افراد حقیر مجرم است و باید تاوان پس دهد. و البته چه خوب تاوانی است شهادت آن هم برای اعتلای ایران و تأمین امنیت شهروندان و خدمت به مردم.

درباره شهید محمد امین ریگی، گفته شده است که پس آن که وی و همرزمانش توسط تروریست­ها و به ناگاه هدف قرار گرفته بودند، با رشادتی تمام به مقابله با آنان برخاست بی­آن که هراسی به دل راه دهد. این مقاومت­ها، اگرچه در نهایت منجر به شهادت او و برخی دیگر از همرزمانش شد، موجبات فرار تروریست­ها و ناکامی آنان در دست­یابی به اهداف­شان شد. مقاومت جانانه او این روزها نقل هر محفل و مجلسی است. تقدیر گسترده مردم قدرشناس از این شهید عزیز در مراسم تشییع وی که در شهرستان برگزار شد نشان داد او در قلوب مردم جای دارد.

نام و یادش جاودان باد.

شریف لک زایی

 

بازتاب: http://baztab1.org/news/71969.php

 

انتخاب: http://www.tiknews.net/display/?ID=44760&page=1

 

همچنین طی مراسم باشکوهی پیکر پاک بسیجی اهل سنت در خاش تشییع شد

پیکر پاک بسیجی شهید محمدامین ریگی" از شهدای حادثه درگیری نیروهای تیپ ‪ ۱۱۰‬سلمان فارسی با اشرار مسلح در منطقه کورین زاهدان روز یکشنبه در خاش تشییع شد.

پیکر مطهر این شهید با حضور قشرهای مختلف مردم، مسوولان، امامان جمعه و روحانیون شیعه و سنی، فرماندهان و نیروهای نظامی و انتظامی و خانواده معظم شهدا از مقابل بیمارستان ‪ ۲۲‬بهمن تا قبرستان سه‌راهی محله قلندرزهی‌ها در شهر خاش تشییع و خاکسپاری شد.

تشییع‌کنندگان با سردادن شعارهای "مرگ بر اشرار و قاچاقچیان، مرگ بر آمریکا، مرگ بر ضد ولایت فقیه" این عمل جنایتکارانه عوامل استکبار و قاچاقچیان مسلح را محکوم کردند.

آنان از نیروهای امنیتی و انتظامی و دستگاه قضایی خواستار برخورد قاطع با اشرار و دیگر ناامن‌کنندگان منطقه شدند.

در این آیین امام جمعه خاش نیز با محکوم کردن جنایت اشرار و عوامل دست نشانده استکبار، شهادت را افتخار بزرگی برای مسلمانان دانست.

حجت‌الاسلام محمدحسین میری گفت: شهدا زنده هستند و در پیشگاه خداوند متعال روزی می‌خورند.

مولوی محمدعلی شهنوازی امام جمعه اهل سنت خاش نیز گفت: اینگونه حرکتهای ددمنشانه هیچگونه خللی در وحدت و انسجام مردم استان وارد نمی‌کند.

وی بیان کرد: مردم سیستان و بلوچستان اعم از شیعه و سنی تا آخرین قطره خون پاسدار خون شهدا و حافظ دستاوردهای نظام اسلامی خود هستند.

امام جمعه اهل سنت خاش با تاکید بر حفظ وحدت آحاد شیعه و سنی به ویژه در استان سیستان و بلوچستان، خواستار همکاری بیش از پیش مردم در تامین امنیت و از بین بردن شرارت و ناامنی در منطقه شد.

به گزارش ایرنا، اشرار و قاچاقچیان مسلح موادمخدر در اقدامی
ناجوانمردانه عصر پنجشنبه گذشته با کمین در مسیر عبور گروهی از نیروهای تیپ مستقل ‪ ۱۱۰‬سلمان فارسی در منطقه کورین زاهدان ‪ ۱۱‬پاسدار و بسیجی را شهید و ‪ ۹‬نفر دیگر را مجروح کردند.

شهید ریگی از جمله نیروهای بسیجی اهل سنت سیستان و بلوچستان است که در کنار برادران شیعه خود برای حفظ امنیت مردم منطقه، به دست اشرار و عواملی که شیعه و سنی برایشان تفاوتی ندارد، به شهادت رسید.

پیکر پاک چند نفر دیگر از شهدای این حادثه روز پنجشنبه در زاهدان، زابل و زهک تشییع شد.

/ 0 نظر / 22 بازدید