نخستین نمایشگاه مولفان سیستان و بلوچستان در زاهدان گشایش یافت

به گزارش خبرنگار مهر، رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی سیستان و بلوچستان ظهر دوشنبه در مراسم افتتاح این نمایشگاه اظهار داشت: هدف از برپایی این نمایشگاه، معرفی ظرفیت های بالای فرهنگی استان در زمینه کتاب و کتابخوانی به مردم کشور است تا با چهره های فرهنگی این مرز و بوم آشنا شوند و زمینه شکوفایی استعدادهای جوانان این خطه از کشور عزیزمان فراهم شود.

اکبر شیخ گفت: نخستین نمایشگاه آثار مولفان سیستان و بلوچستان با ارائه 595 عنوان کتاب از 225 مولف بومی استان در موزه منطقه ای جنوب شرق کشور برپا شد.

وی افزود: این نمایشگاه به عنوان نخستین بانک اطلاعات مولفان استان در سیستان و بلوچستان محسوب می شود و همگان می توانند از مزایای آن بهره مند شوند.

وی بیان داشت: دست اندرکاران سازمان اسناد و کتابخانه ملی سیستان و بلوچستان حدود سه ماه برای برگزاری این نمایشگاه تلاش کردند که امیدواریم توسعه فرهنگ منطقه را به همراه داشته باشد.

رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی سیستان و بلوچستان گفت: این نمایشگاه از امروز به مدت هشت روز در محل موزه جنوب شرق کشور در زاهدان، صبح ها و عصرها برای بازدید علاقمندان دایر است.

مولفان سیستان و بلوچستان نیازمند حمایت بیشتر مسوولان هستند
جانشین فرمانده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان هم در این زمینه گفت: مولفان این استان که شمار آنان نیز کم نیست برای چاپ و انتشار کتاب خود با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می کنند، از این رو نیازمند حمایت و توجه بیشتر مسوولان دست اندرکار هستند.

به گزارش ایرنا، 'حبیب لک زایی' روز چهارشنبه در حاشیه سومین همایش جهادگران علم و فناوری سیستان و بلوچستان در موزه جنوب شرق زاهدان، رفع مشکلات مولفان را مورد تاکید قرار داد.

وی اظهار داشت: متاسفانه مولفان استان افزون بر تحمل رنج نگارش کتاب، تقبل هزینه بالای چاپ و دغدغه های فراوان آن، زحمت معرفی و توزیع کتاب خود را نیز متحمل می شوند.

وی افزود: در این برهه از زمان که ایران اسلامی هدف جنگ نرم دشمن قرار گرفته است، حمایت از فعالان فرهنگی این خطه مرزی با توجه به قرار داشتن آن در کانون هجمه فرهنگی دشمن از سوی مسوولان بسیار حایز اهمیت است.

وی با تقدیر از برپایی نخستین نمایشگاه مولفان سیستان و بلوچستان که از چند روز قبل در موزه جنوب شرق کشور گشایش یافته است، گفت: تالیفات نویسندگانی که در این نمایشگاه در معرض بازدید عموم قرار گرفته، بسیار کمتر از آمار واقعی مولفین بومی این منطقه است.

وی افزود: جای بسیاری از مولفان بنام و معروف این خطه که برای انتشار نوشته های ارزشمند خود رنج فراوانی را متحمل شدند، در این نمایشگاه خالیست.

سردار لک زایی گفت: از مسوولان فرهنگی سیستان و بلوچستان انتظار می رود به تلاش های خود برای حمایت و معرفی مولفان برجسته این استان بیافزایند.

به گزارش ایرنا، دو روز قبل نخستین نمایشگاه آثار مولفان سیستان و بلوچستان با حضور معاون رییس جمهوری در موزه منطقه ای جنوب شرق کشور در زاهدان با نمایش 595 عنوان کتاب از 225 مولف بومی منطقه گشایش یافت.

نمایشگاه نخستین آثار مولفان استان از 30 آبان ماه به مدت هشت روز در محل موزه جنوب شرق کشور در زاهدان، صبح ها و عصرها برای بازدید عموم دایر است.

گزارش تصویری نخستین نمایشگاه مؤلفان استان سیستان و بلوچستان

/ 0 نظر / 4 بازدید