اصلاحات نیروی انتظامی در سالگرد تاسوکی

بنا بر این گزارش، هم‌زمان با انتقادات تند امام جمعه زاهدان و نماینده این شهر در مجلس از وضعیت امنیت در استان سیستان‌وبلوچستان، فرمانده نیروی انتظامی این استان جابه‌جا و با برخی نیروهای میانی این نیرو در استان نیز برخورد شده است.

این گزارش می‌افزاید: با جابه‌جایی انجام‌شده، از اواخر هفته گذشته سردار غفاری، فرمانده قرارگاه فتح، با حفظ سمت، سرپرستی نیروی انتظامی در استان سیستان‌وبلوچستان را بر عهده گرفته است. این در حالی است که دستگیری پنج تن از عوامل اصلی تروریست‌ها در هفته گذشته به دست عوامل تحت امر سردار غفاری انجام شده است.

چند روز پیش، دکتر شهریاری، نماینده زاهدان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگوی مبسوطی با نشریه محلی «عیاران» گفته بود: «فرمانده نیروی انتظامی استان را من لایق و توانمند نمی‌دانم و این را به کرات هم اعلام کرده‌ام و به تازگی هم یک سری مسائل زیر مجموعه نیروی انتظامی استان اتفاق افتاده که نمی‌خواهم اعلام کنم. ما با این نیروی انتظامی در استان مشکل داریم و باید یک فکر اساسی بشود».

«در جریان حادثه تاسوکی هم اعتقاد جدی دارم که آنها آن شب حق و حساب گرفتند و منطقه را خالی کردند به این حساب که کاروان مواد مخدر می‌آید و مزدوران استکبار هم در لباس نیروی انتظامی حادثه تاسوکی را پیش آوردند».

«باید سیستم‌های اطلاعاتی و امنیتی ما قبل از این که حادثه ای اتفاق بیفتد اینها را کشف و خنثی نمایند. اینها برای مردم ما قابل قبول نیست که جوانان ما را شهید کنند و بعد بگویند ما گرفتیم که البته این بار هم که گرفتند مردم بودند. شهید مسلم کیخا گرفت. به نظر من نیروی انتظامی [استان] نیازمند تجدید نظر و فکر جدی است».

لازم به ذکر است، در شب‌های گذشته، اعترافات چند تن از عوامل حوادث تروریستی اخیر استان سیستان و بلوچستان از شبکه استانی سیستان‌وبلوچستان (هامون) پخش شد که بازتاب وسیعی در میان مردم داشت. تروریست‌ها در این اعترافات، چگونگی آمادگی و انجام عملیات‌های تروریستی را شرح می‌دادند. این اعترافات با پخش فیلم‌های گرفته شده توسط تروریست‌ها از حوادث تروریستی، از جمله صحنه انفجار اتوبوس کارکنان سپاه، اعدام راننده هموطن زاهدانی، ترور مأموران نیروی انتظامی زاهدان و... همراه بود.

گفتنی است، پخش این اعترافات، هم‌زمان با اصلاحات قاطعانه نیروی انتظامی، موجب امیدواری مردم برای بازگشت امنیت بیشتر به استان شده است.

/ 0 نظر / 5 بازدید