نخستین نکوداشت شهدای روحانی حادثه تاسوکی برگزار شد

رسا، سرویس سیاسی ـ نخستین نکوداشت شهدای روحانی حادثه تاسوکی ، صبح امروز، چهارشنبه، شانزدهم اسفندماه در دفتر تیلیغات اسلامی حوزه علمیه قم،برگزار شد.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا، نخستین نکوداشت شهدای روحانی حادثه تاسوکی ، صبح امروز چهارشنبه، شانزدهم اسفندماه در پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی دفتر تیلیغات اسلامی حوزه علمیه قم،برگزار شد.
در این مراسم که مدیران، طلاب و مسوولان حوزه علمیه قم حضور داشتند، حجت الاسلام علی شریفی، نماینده طلاب و فضلای استان سیستان و بلوچستان به سخنرانی پرداخت و گفت: مسوولان باید هر چه سریع تر و با جدیت با جنایت کاران فاجعه تاسوکی، برخورد کند.
وی تصریح کرد: تردیدی نیست که در فجایعی از این قبیل سو استفاده اجانب و شرارت استکبار جهانی علیه اسلام نیز منشا اثر بوده و تفرقه افکنی برخی نا اهلان و تحریک و تهییج نا آگاهان زمینه بروز چنین فجایعی توسط متعصبان را پدید آورده است.
همچنین در این مراسم حجت الاسلام صادق گلزاده مدیر ارتباطات دفتر تبلیغات اسلامی به گزارشی درباره عملکرد این مرکز برای شهدای روحانی پرداخت و اظهار داشت: این مرکز به منظور پاسدداشت خون شهیدان تلاش های فراوانی را انجام داده است که برگزاری یادواره شهیدان روحانی از جمله آن ها به شمار می آید.
در ادامه حجت الاسلام فلاحیان، وزیر اسبق اطلاعات به بیان و تشریح اوضاع منطقه پرداخت.
پس از آن یکی از گروگان های آزاده شده فاجعه تاسوکی، این فاجعه را روایت کرد.
شایان ذکر است، این نکوداشت از سوی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم، یادواره شهدای روحانی و مجمع طلاب و فضلای استان سیستان و بلوجستان برگزار شده بود.

رسا، سرویس سیاسی ـ عضو مجلس خبرگان رهبری، روز چهارشنبه در نخستین نکوداشت شهدای روحانی حادثه تاسوکی در سالن همایش های پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی، گفت: علمای شیعه و سنی باید ارتباط خود را برای حفظ وحدت افزایش دهند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا، حجت الاسلام فلاحیان، عضو مجلس خبرگان رهبری، روز چهارشنبه در نخستین نکوداشت شهدای روحانی حادثه تاسوکی در سالن همایش های پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی قم، با تشریح اوضاع منطقه، گفت: دشمنان امروز می خواهند وضعیت بحرانی در منطقه به وجود آورند.
وی ادامه داد: شرایط پیش آمده تصمیمات جدی و دقیقی را می طلبد که مسوولان کشور باید با دقت آن را مد نظر داشته باشند تا خدای نکرده کشور در وضعیت بحرانی قرار نگیرد و نقشه های آن ها خنثی شود.
عضو مجلس خبرگان رهبری، تصریح کرد: با توجه به  شکست آمریکا در منطقه و دست خالی ماندن از حملات خود به عراق و افغانستان و نا توان ماندن از پیروزی بر حزب الله لبنان به فکر تفرقه افکنی میان شیعه و سنی افتاده است و به عنوان حربه از آن کمک می گیرد.
وی خاطر نشان کرد: در شرایط فعلی وظیفه طلاب و روحانیت بسیار سنگین است که با هوشیاری هر چه تمام نقش های دشمنان را شناخته و جامعه را آگاه کنند. علمای شیعه و سنی باید ارتباط خود را برای حفظ وحدت افزایش دهند.
وزیر سابق اطلاعات، تاکیدکرد: طلاب باید اصل وحدت میان ملت های اسلامی را بیش از گذشته افزایش دهند تا هرگز دشمنان به فکر ایجاد تفرقه میان شیعه و سنی نیفتند. در حال حاضر به خوبی شاهد تعامل میان شیعه وسنی هستیم و وحدت داخلی بیشتر از این نیاز به آرامش دارد.
وی گفت:  اگر وحدت به هم خورد شاهد خسارت جبران ناپذیری خواهیم بود و باید هم سوی با منافع استراتژی حول محور رهبری باشیم و مشکلاتی که موجب تفرقه می شود را کنار بزنیم.
حجت الاسلام فلاحیان با اشاره به پیشرفت های ایران در زمینه های علمی و فن آوری، اظهار داشت: ایران در حال پیشرفت است تا به عنوان قدرت اول منطقه شناخته شود؛ زیرا به موفقیت های بزرگی دست یافته است و دشمنان از این پیشرفت بیم دارند و با بهانه تراشی ها به دنبال منع این گونه پیشرفت ها هستند تا بتوانند ایران را تضعیف و اطاعت پذیر کنند.

رسا، سرویس سیاسی ـ رئیس پژوهشکده فقه و حقوق، روز چهارشنبه، شانزدهم اسفند ماه در نخستین نکوداشت شهدای روحانی حادثه تاسوکی در سالن همایش های پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی در میزگری با عنوان تحلیل تقریب، گفت: باید در تقریب مذاهب دل ها را به هم نزدیک کنیم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا، حجت الاسلام احمد مبلغی، رئیس پژوهشکده فقه و حقوق، روز چهارشنبه در نخستین نکوداشت شهدای روحانی حادثه تاسوکی در سالن همایش های پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی قم در میزگردی با عنوان تحلیل تقریب، گفت: تشتت تقریب از دو شاخه برخوردار است.
وی ادامه داد: تقریب دل ها و اندیشه ها دو شاخه مهم را تشکیل می دهند که هر دو لازم و مکمل هم هستند و در حال حاضر در تقریب مذاهب با سه حوزه مشترکات، اختلافات و حوزه جدید و نو روبه رو هستیم.
رئیس پژوهشکده فقه و حقوق، تصریح کرد: وظیفه مرکز تقریب مذاهب این است که اشتراکات را شناسایی کند و آن ها را برجسته نماید و در ذهن ها فعال و مطرح کند. این نقش تاثیر گذاری خواهد داشت.
وی تاکید کرد: مسلمانان حوزه های مشترک بسیاری دارند که شناسایی نشده اند و در این زمینه فعالیت قابل توجهی صورت نگرفته است و باید نسبت به گذشته تلاش خود را افزایش دهیم.
رئیس مرکز تحقیقات مجمع تقریب مذاهب، ابراز داشت: بسیاری از اختلافات قابل تقلیل است که شناسایی نشده اند و برخی از آن ها غیر موجه می باشند که با مطالعه دقیق می توان آن ها را تقلیل داده تا شاهد حوزه مشترکات باشیم.
وی خاطر نشان کرد: جهانی سازی از اندیشه های جدید است که مطرح می شود و ما می توانیم با با تبادل اندیشه ها در روند واحدی قرار گیریم تا اندیشه سازی کنیم و تکفیر که حوزه جدید اختلافات است و از سوی آمریکا مطرح می شود در اسلام سابقه ندارد.
حجت الاسلام مبلغی در پایان گفت: برای تقریب مذاهب باید تقریب دل ها را داشته باشیم که در این زمینه کار موفقی را در کارنامه ثبت نکرده ایم و در عصر حاضر بیداری بسیار خوبی از علمای شیعه و سنی به وجود آمده است.

/ 0 نظر / 21 بازدید