پرونده شرارت های عبدالمالک ریگی و چند نکته

اگرچه این تروریست با این فاجعه برای خود شهرتی دست و پا کرد و سری در میان تروریست ها و اشرار دیگر شد اما این تنها خانواده شهدای فاجعه تروریستی تاسوکی نبودند که خوشحال شدند بلکه همه مردم ایران و به ویژه خیل دیگری از هموطنان هم بودند که با شنیدن این خبر به همدیگر تبریک و شادباش گفتند. شادباش از این که یکی از قاتلان تروریست جوانان این مرزوبوم دستگیر شده است.


شاید لازم باشد برخی از جنایات وحشیانه او را مورد بازخوانی قرار دهیم:

ـ شهادت بیست و دو تن از هموطنان بی گناه در منطقه تاسوکی در جاده زابل به زاهدان و به گروگان گرفتن هفت تن دیگر از شهروندان در 25 اسفند 1384.

ـ شهادت جمعی از هموطنان بی دفاع و مسافران عبوری در منطقه دارزین در نزدیکی بم در فروردین 1385.

ـ انفجار خودروی سرقتی در مسیر اتوبوس کارکنان سپاه پاسداران در بلوار ثارالله زاهدان در بهمن 1385.

ـ گروگان گرفتن جمعی از مرزداران غیور در نزدیکی سراوان و آن گاه به شهادت رساندن آنان در پاکستان. سوگ مندانه هنوز اجساد این عزیران به ایران باز گردانده نشده است.

ـ انفجار بمب در مسجد علی بن ابیطالب و به شهادت رساندن جمعی از نمازگزاران در شب شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها در خرداد 1388.

او در آخرین اقدام تروریستی خود در سال جاری جمع زیادی از هموطنان، سرداران بلوچ و فرماندهان سپاه پاسداران و از جمله جانشین فرمانده نیروی زمینی را در شهرستان پیشین به شهادت رساند.

اینها البته جنایات درشتی بود که با هدایت، عاملیت، مباشرت و سرکردگی این جانی تروریست انجام شده است. بایستی بر این فهرست موارد دیگری را نیز افزود که از جنایات این جانی و جانیان تروریست موسوم به گروهک تروریستی جندالله است. به ویژه از یاد نبرده ایم که چند راننده مسافرکش مظلوم در زاهدان توسط عوامل این مزدور خودفروخته ربوده شده و در حالی که از آنان فیلم گرفته می شود به دار آویخته می شوند و از خودروهای آنان برای بمب گذاری علیه دیگر شهروندان استفاده می شود.

 همچنین کمین هایی که بر سر راه مرزداران این مرزوبوم و مأموران خدوم نیروی انتظامی، بسیج و سپاه پاسداران ایجاد کرده و به این وسیله جمعی از بهترین فرزندان این ملت را به شهادت رساندند. برخی از شهدا از هموطنان بلوچ و حتی از طایفه ریگی بودند اما «از ریگی تا ریگی» تفاوت ها است.

مردم و به ویژه خانواده شهدای این فجایع تروریستی ضمن تشکر و قدردانی از همه دست اندرکاران تأمین امنیت و به ویژه سربازان گمنام امام زمان، عجل الله تعالی فرجه الشریف، از دستگاه قضایی می خواهند در حضور خانواده شهدای این فجایع تروریستی به تک تک جنایات این جانی تروریست رسیدگی و عدالت اسلامی را درباره این تروریست و سایر همپالگی هایش اجرا کنند.

در هر حال دستگیری این شرور تروریست اگرچه چهار سال با تأخیر همراه بود اما به هر حال اتفاق افتاد و مردم منتظر محاکمه و مجازات این جانی تروریست هستند.

این خواسته از نخستین خواسته های خانواده شهدا بوده و بر این باورند که برخورد مقتدرانه با این اشرار تروریست و توجه به عواملی که پرورش دهنده این جانیان است می تواند منطقه را به سمت آرامش و آبادانی سوق دهد و موجب آبادانی منطقه و تقویت همزیستی مسالمت آمیز میان اقوام و مذاهب در استان و کشور گردد.

به یقین این دستگیری برای حامیان این جانی تروریست دردناک و درس جدی و اساسی خواهد بود که در هر حال می باید تاوان جنایات خود را بپردازند. همچنین این دستگیری ضربه کاری به همه بدخواهانی است که خواهان از بین بردن آرامش و آسایش از این مرزوبوم هستند.

/ 0 نظر / 5 بازدید