عملیات تروریستی مزدوران سیا در داخل ایران

الجزیره ادامه داد: مقامات آژانس اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) به شبه نظامیان اپوزیسیون در مناطق مرزی ایران کمک می کند.

این مبارزه شامل معامله با جنبشهایی است که از روشهای تروریستی برای رسیدن به اهدافشان علیه ایران استفاده می کنند و اخیراً «ای.بی.سی نیوز» از فضاحتهای بیشتری در این باره پرده برداشت.

«آلکسس دبات»، عضو ارشد امور ضدتروریسم مرکز نیکسون و مشاور «ای.بی.سی نیوز» گفت که رهبر گروههای تروریستی پاکستان که برای سیا کار می کند تا حملات مرگباری را داخل ایران انجام دهد، فرماندهی نیرویی شامل چند صد چریک را بر عهده دارد که حملاتی را درون مرزهای ایران علیه مقامات نظامی ایران و مقامات اطلاعاتی انجام می دهد، آنها را می رباید و در برابر دوربین مجازات می کند.

این گزارش حاکی است، سیا از گروهی دیگر نیز حمایت و سرمایه اش را تأمین می کند که مسؤول بسیاری اقدامات تروریستی و بی رحمانه در ایران است. آنها از منطقه بلوچستان پاکستان و با عبور از مرزها حملات تروریستی و آدم ربایی در ایران انجام می دهند.

سربازان و افسران ایرانی نیز هدف چنین حملاتی قرار گرفته اند.به گفته  منابع دولتی پاکستان، اقدام تروریستی مخفی سیا علیه ایران در زمان سفر «دیک چنی»، معاون وزیر امور خارجه  آمریکا به پاکستان و دیدارش با «پرویز مشرف»، رئیس جمهور این کشور که دو ماه قبل انجام شد، در دستور کار وی قرار داشت.

 

ایران مرزهایش را با بلوچستان پاکستان بسته است

گروه بین الملل- روزنامه الوطن چاپ عربستان نوشت، ایران روز گذشته به علت فعالیت های گروه جندالله و حمله افراد این گروه به نیروهای سپاه پاسداران ایران و مرزبانان ایرانی مرزهایش را با بلوچستان پاکستان بست.
 
به گزارش پایگاه خبری "مبارزین"، الوطن عربستان در پایگاه اینترنتی خود با اعلام این خبرافزود، استان بلوچستان پاکستان از کاهش شدید مواد غذایی به ویژه در شهرهای بزرگی مانند نوشکی و دلبندین رنج می برد  .

این روزنامه نوشت، پاکستان در این منطقه یک پایگاه مهم هوایی دارد و این کشور در سال هزار و نهصد و نود و هشت میلادی شش آزمایش هسته ای در این مناطق اجرا کرد .
 
الوطن عربستان افزود، علاوه بر این نهادهای ایرانی ساخت یک دیوار حائل به ارتفاع ده متر و عرض چهار متر را در طول مرزهای ایران و پاکستان از تفتان تا مشکیل شروع کرده اند. نهادهای ایرانی اعلام کرده اند پس از پایان ساخت این دیوار به آن برق وصل خواهند کرد. این اقدام ایران قبایل بلوچ را که بین مناطق مرزی تردد می کنند و به تجارت اشتغال دارند ناراحت کرده است.
 
تسنیم اسلم سخنگوی رسمی وزارت خارجه پاکستان نیز گزارش تلویزیونی آمریکا را جانبدارانه توصیف کرده و گفته این احمقانه است که پاکستان بخشی از طرح سری ضد ایران اعلام شود و پاکستان اجازه نخواهد داد از خاک این کشور هیچ گونه اقدام تروریستی یا اقدامی ضد هر کشور دیگری صورت گیرد و اسلام آباد با تهران روابط دوستانه ای دارد و ما ا ین گونه تلاش ها را برای اختلاف افکنی بین دو کشور دوست محکوم می کنیم.
 
همچنین غلامعلی حداد عادل رییس مجلس ایران گفت: پاکستان از جندالله در بلوچستان ایران حمایت نمی کند بلکه این آمریکاست که در حمایت از این سازمان دست دارد تا ایران تحت فشار قرار گیرد و تروریسم در آن رواج یابد.
 
حداد عادل در سخنانی درموسسه تحقیقات راهبردی اسلام آباد گفت: پاکستان به آمریکا هیچ گونه قولی نداده است که به این کشور در حمله به ایران کمک خواهد کرد.
 
وی افزود: همه جهان اسلام در حمله احتمالی آمریکا به ایران مخالف آمریکا هستند و برنامه هسته ای ایران برای اهداف صلح آمیز است و علیه هیچ کشور دیگری نیست.

/ 0 نظر / 6 بازدید