پیکر پاک بسیجی اهل سنت در خاش تشییع شد

پیکر مطهر این شهید با حضور قشرهای مختلف مردم، مسوولان، امامان جمعه و روحانیون شیعه و سنی، فرماندهان و نیروهای نظامی و انتظامی و خانواده معظم شهدا از مقابل بیمارستان ‪ ۲۲‬بهمن تا قبرستان سه‌راهی محله قلندرزهی‌ها در شهر خاش تشییع و خاکسپاری شد.

تشییع‌کنندگان با سردادن شعارهای "مرگ بر اشرار و قاچاقچیان، مرگ بر آمریکا، مرگ بر ضد ولایت فقیه" این عمل جنایتکارانه عوامل استکبار و قاچاقچیان مسلح را محکوم کردند.

آنان از نیروهای امنیتی و انتظامی و دستگاه قضایی خواستار برخورد قاطع با اشرار و دیگر ناامن‌کنندگان منطقه شدند.

در این آیین امام جمعه خاش نیز با محکوم کردن جنایت اشرار و عوامل دست نشانده استکبار، شهادت را افتخار بزرگی برای مسلمانان دانست.

حجت‌الاسلام محمدحسین میری گفت: شهدا زنده هستند و در پیشگاه خداوند متعال روزی می‌خورند.

مولوی محمدعلی شهنوازی امام جمعه اهل سنت خاش نیز گفت: اینگونه حرکتهای ددمنشانه هیچگونه خللی در وحدت و انسجام مردم استان وارد نمی‌کند.

وی بیان کرد: مردم سیستان و بلوچستان اعم از شیعه و سنی تا آخرین قطره خون پاسدار خون شهدا و حافظ دستاوردهای نظام اسلامی خود هستند.

امام جمعه اهل سنت خاش با تاکید بر حفظ وحدت آحاد شیعه و سنی به ویژه در استان سیستان و بلوچستان، خواستار همکاری بیش از پیش مردم در تامین امنیت و از بین بردن شرارت و ناامنی در منطقه شد.

به گزارش ایرنا، اشرار و قاچاقچیان مسلح موادمخدر در اقدامی
ناجوانمردانه عصر پنجشنبه گذشته با کمین در مسیر عبور گروهی از نیروهای تیپ مستقل ‪ ۱۱۰‬سلمان فارسی در منطقه کورین زاهدان ‪ ۱۱‬پاسدار و بسیجی را شهید و ‪ ۹‬نفر دیگر را مجروح کردند.

شهید ریگی از جمله نیروهای بسیجی اهل سنت سیستان و بلوچستان است که در کنار برادران شیعه خود برای حفظ امنیت مردم منطقه، به دست اشرار و عواملی که شیعه و سنی برایشان تفاوتی ندارد، به شهادت رسید.

پیکر پاک چند نفر دیگر از شهدای این حادثه روز پنجشنبه در زاهدان، زابل و زهک تشییع شد.

جزییات شهادت شهید ریگی 

 خبرگزاری انتخاب:

یکی از خانندگان «انتخاب» از زاهدان با ارسال مطلبی که حای بیوگرافی شهید ریگی است،  آورده:

شهید محمد امین ریگی
24 ساله
متولد خاش
مجرد
وی برای مدت بیش از یک سال به عنوان بسیجی ویژه بوده با بسیج همکاری داشته است. پس از طی دوره آموزش نظامی در تیپ مستقل سلمان به عنوان دوشیکاچی مشغول فعالیت در گردان شده است.

در غروب پنج شنبه 28 تیر ماه به همراه شهید مهدی کیخا و پزشک گردان، شهید صادقی، به عنوان محافظ به سمت زاهدان حرکت نمود که در بین راه به کمین اشرار مسلح برخورد می کند.

در پی اقدام تروریست ها، شهید محمد امین ریگی با شجاعت تمام به پشت دوشیکا پریده و با رگبار پیاپی اشرار را زمین گیر می نماید. این اقدام او باعث ایجاد فرصت برای عده ای از همراهان جهت پناه گرفتن می شود که در نتیجه از شهید شدن عده ای جلوگیری می کند.

پس از آن که برای مدتی به سمت تروریست ها تیراندازی و آنها را زمین گیر می کند گلوله ای به سر ایشان اثابت می کند و در پی آن با برخورد پیاپی گلوله ها بر زمین افتاده و شهید می شود.

مهمترین دستاورد ایثار ایشان ایجاد فرصت برای سنگر گرفتن دوستانشان و رسیدن بقیه گردان به صحنه درگیری و در پی آن از دست رفتن فرصت برای تروریست ها بوده است که برنامه جنایتکارانه ای برای برادران سپاه و بسیج داشته اند.

جنازه این شهید والامقام به طرز باشکوهی روز یک شنبه بر دستان امت قدرشناس خاش تشییع شد.

/ 0 نظر / 6 بازدید