وزیر اطلاعات باز هم در مجلس

اکبر اعلمی نماینده تبریز در سوالی از محسنی‌اژه‌ای وزیر اطلاعات علت تعلل و ناتوانی مسئولان و عناصر اطلاعاتی و امنیتی در پیش‌بینی و واکنش سریع در قبال حادثه زابل ـ زهدان را پرسیده است. این سوال در دستور کار روز چهارشنبه کمیسیون امنیت ملی قرار دارد.

پیش از این در هفته گذشته پرسش اعلمی از وزیر اطلاعات در صحن علنی مجلس مطرح شد که این نماینده مجلس از پاسخ وزیر قانع نشد و مقرر گردید بحث در کمیسیون مربوطه پی گرفته شود.

پیش از این، دو تن از نمایندگان زاهدان در مجلس در گفت‌وگو با خبرنگاران آفتاب از عملکرد دستگاه اطلاعاتی کشور در قبال ناامنی‌های استان سیستان و بلوچستان انتقاد کرده بودند. 

«حسینعلی شهریاری» در این مورد گفته بود: «سرویس‌های اطلاعاتی و امنیتی کشور باید به گونه‌ای جدی وارد عمل شود چرا که سرویس‌های جاسوسی پاکستان، انگلستان و آمریکا شبانه‌روزی کار می‌کنند و ما باید زمان بیشتری برای خنثی‌سازی آن بگذاریم. دولت نیز باید سرمایه‌گذاری کلانی در این استان انجام دهد تا مردم استان نیز بیش از این بیکار نمانند».

«پیمان فروزش» دیگر نماینده زاهدان نیز با تایید سخنان شهریاری گفته بود: «بیگانگان با چنین جنایاتی می‌خواهند کشور را نابسامان نشان دهند تا منفعت خویش را در منطقه تأمین نمایند اما مردم استان آگاه هستند و چنین حرکاتی نه تنها مردم را دلسرد نمی‌کند بلکه باعث دلگرمی آنان نیز خواهد شد».

گفتنی است با وجود آن که یک سال از فاجعه تروریستی تاسوکی می گذرد هنوز وعده های مسؤولان مبنی بر دستگیری و مجازات عاملان این جنایت فجیع عملی نشده است. مردم سیستان همچنان منتظر اطلاع رسانی و گزارش مسؤولان درباره نحوه برخورد با عوامل این فاجعه اند.

در 25 اسفند 1384 گروهک تروریستی موسوم به جندالله به سرکردگی مالک ریگی در منطقه تاسوکی اقدام به بستن جاده کرد که طی آن جمعی از هموطنان که در میان آنان چند دانش آموز، دانشجو، طلبه، معلم، کاسب، کارمند، کارگر و خبرنگار مشاهده می شوند را به گلوله بسته و به شهادت رساند.

سرکرده تروریست ها در صحبتی که قبل از این جنایت کرده بود و پس از این فاجعه لوح فشرده آن به پخش شد تصریح کرده بود که جمعی بی گناه را خواهد کشت. با این حال این جانی پس از فرار به کشور افغانستان مدعی شد جمعی از مسؤولان نظام را به شهادت رسانده است که با انتشار هویت شهدا این دروغ آشکار شد.

مسؤولان همچنین وعده داده بودند با عناصر خاطی در این ماجرا در هر ارگانی که هستند برخورد کنند که تا کنون از این برخورد چیزی منتشر نشده است و مردم سیستان و بلوچستان همچنان منتظرند در این زمینه اطلاع رسانی شود.

/ 0 نظر / 5 بازدید