ششمین یادواره شهدای حادثه تاسوکی در سیستان برگزار شد

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ 

ششمین یادواره شهدای روحانی و شهدای حادثه تاسوکی و منطقه پشت آب شهرستان زابل روز پنج شنبه 25 اسفند در گلزار شهدای حضرت رسول اکرم (ص) شهر ادیمی برگزار شد.

در این مراسم که با حضور گسترده مردم و مسؤولین محلی برگزار شد آیت الله سلیمانی، نماینده ولی فقیه و امام جمعه زاهدان سخنرانی کرد.
آیت الله سلیمانی با تجلیل از برگزار کنندگان یادواره شهدای تاسوکی و منطقه پشت آب به بحث و بررسی مقام شهید و شهادت اشاره و خاطرنشان کرد شهدا در قیامت از مقام شفاعت برخوردار بوده و می توانند بسیاری را شفاعت کنند.
وی همچنین با تقدیر و تشکر از حضور گسترده مردم سیستان در مراسم شهدا و سنت برگزاری هر ساله مراسم شهدا از حماسه حضور مردم در انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی تقدیر و تشکر کرد.
همچنین در این مراسم سردار سرتیپ شبانی از اساتید دانشگاه امام حسین (ع) به ایراد سخن پرداخت. وی با تحلیل حادثه تاسوکی و حوادث تروریستی سیستان و بلوچستان وحدت و همبستگی مردم استان را نقطه قوت این حوادث برشمرد و تلاش و نقش علمای شیعه و سنی در این وحدت و همبستگی را ستود.
سردار شبانی با بیان این که تروریست ها اقدامات خود را به دین منتسب می کردند به ملاقات پنج تن از علمای اهل سنت سیستان و بلوچستان با سرکرده تروریست ها اشاره و خاطر نشان کرد مالک ریگی در این ملاقات و در پاسخ به پرسش آنها با ابراز ندامت می گوید انتساب اقدامات تروریستی به فتوای علمای اهل سنت دروغ بوده است.
این استاد دانشگاه امام حسین (ع) دستگیری مالک ریگی را نشانه اقتدار نظام برشمرد و گفت: دیگران باید برخورد با تروریست ها را از ما یاد بگیرند. وی با یادآوری جنابات امریکایی ها گفت عملیات دستگیری ریگی در حالی اتفاق افتاد که خونی از بینی هیچ بیگناهی بر زمین نریخت و وی با اقتدار تمام دستگیر شد.
فرمانده اسبق انتظامی استان سیستان و بلوچستان با تجلیل از حضور پرشور و گسترده مردم در انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی گفت بیداری اسلامی به وجود آمده در منطقه را متأثر از انقلاب اسلامی برشمرد.
گفتنی است برنامه های متنوع دیگری از جمله اجرای سرود توسط گروه سرود دانش آموزان منطقه پشت آب و مرکز آموزش حضرت ولی عصر (عج) به اجرای برنامه پرداختند.
در ابتدای مراسم قرائت قرآن توسط سه تن از قاریان برجسته سیستان تلاوت شد. همچنین حجت الاسلام والمسلمین راشکی، امام جمعه شهر ادیمی و سرهنگ ناظری، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان زابل به حاضران خیر مقدم گفتند.
گفتنی است در این مراسم جمع زیادی از مردم ولایت مدار سیستان و بلوچستان به ویژه خانواده معظم شهدا، جانبازان و ایثارگران، هیأت های مذهبی، علمای اهل تشیع و تسنن، فرماندهان نواحی مقاومت بسیج سپاه استان، مدیران کل، معتمدین، ریش سفیدان و سران طوایف اعم از شیعه و سنی، اساتید و دانشجویان دانشگاه های استان، اصناف و بازاریان، فرماندار زابل، نمایندگان منتخب شهرستان زاهدان و زابل در مجلس شورای اسلامی در این مراسم حضور داشتند.

گزارش تصویری از ششمین یادواره شهدای حادثه تاسوکی

/ 0 نظر / 6 بازدید