رژیم صهیونیستی در نقض حقوق بشر جدی است

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

عضو هیات علمی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی گفت: مسؤولان هوشیار باشند تا ضمن موضع گیری‌های مناسب در قبال حمله رژیم صهیونیستی به کشتی صلح و آزادی، بیانیه تهران را به سرانجام برسانند.

شریف لک زایی، عضو هیات علمی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری رسا درباره حمله رژیم صهیونیستی به کشتی های حامل کمک‌های انسان‌دوستانه به مردم غزه گفت: کشورهای اسلامی باید از تمام ظرفیت های خود برای محکومیت گسترده رژیم صهیونیستی استفاده کنند و اتحادیه عرب، سازمان کنفرانس اسلامی و به خصوص ترکیه و لبنان که از اعضای موقت شورای امنیت هستند باید در این اقدام ضد صهیونیستی فعالانه عمل کنند.

این استاد علوم سیاسی اظهار داشت: حداقل کاری که در مقابل این اقدام غیر اصولی باید انجام شود، محکومیت در شورای امنیت سازمان ملل متحد است.

وی گفت: کشور ترکیه که برخی اتباعش در این حمله کشته شده اند با توجه به جایگاهی که در منطقه دارد می تواند فضایی را سامان دهد تا سایر کشورها نیز به تکاپو بیفتند.

عضو هیات علمی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی ادامه داد: رژیم اسرائیل و حامیانش از بیانیه تهران و تحرکات دیپلماسی ایران ناراحت بودند و شاید بتوان گفت این یک حرکت تلافی جویانه در مقابل کشور ترکیه به عنوان یک پای ثابت بیانیه تهران بود.

وی گفت: حمله رژیم جعلی صهیونیستی به افرادی که بدون سلاح بودند و فقط اهداف انسان دوستانه داشتند نشان داد که اسرائیل در نقض حقوق بشر جدی است و فرقی بین فلسطینی و غیر فلسطینی نمی گذارد.

این دانش آموخته حوزه علمیه قم افزود: این حادثه آزمونی برای مدعیان حقوق بشر و به خصوص آمریکا است و اگر حمایت های بدون قید و شرط آمریکا نبود، هیچ گاه رژیم صهیونیستی جرات نمی کرد تا در طی این چند سال جنایت هایی مانند حمله به لبنان و غزه را رقم بزند.

وی در پایان بیان داشت: مسؤولان ایران باید هوشیار باشند تا ضمن بررسی این حادثه و موضع گیری های مناسب، بیانیه تهران را به سرانجام برسانند.

/ 0 نظر / 5 بازدید