اعترافات یکی از عوامل فاجعه تروریستی زاهدان

در حالی که در ۵/۱ سال اخیر مردم شریف استان سیستان و بلوچستان از چندین جنایت و شرارت تروریستی آسیب دیده‌اند، بازداشت کم‌سابقه چند تن از تروریستهای عامل این اقدامات در صورت به کارگیری تدبیر لازم می‌تواند تاثیرات مهمی در روند اطلاعاتی و تبلیغاتی این معضل داشته باشد.

به گزارش خبرنگار «بازتاب»، امشب سیمای هامون، شبکه استانی سیستان و بلوچستان اعترافات یکی از عناصر اصلی فاجعه تروریستی چهارشنبه زاهدان را پخش کرد و این عنصر تروریست به حضور در برخی از حوادث تروریستی اذعان کرد.

تروریست دستگیرشده فاجعه دیروز در سخنانش که خیلی هم کوتاه بود، خودش را نصرالله شنبه زهی فرزند فقیرمحمد معرفی کرده و گفت، دو سال قبل در سرقت از بانک رفاه کارگران زاهدان دست داشته است و پس از این سرقت به پاکستان فرار کرده و در شهر کویته ساکن می‌شود.

در آنجا وی در گروه جماعت تبلیغی وارد شد. پس از مدتی یکی از اعضای گروه عبدالمالک ریگی با وی تماس گرفته و از آن هنگام وارد این گروه شده است.این تروریست هدفش از ورود به این گروه را دریافت پول عنوان کرده و گفت: قرار گذاشته شده بود که پس از انجام هر عملیات تروریستی مبلغ یک میلیون تومان به وی پرداخت شود.

وی در بخش دیگری از اعترافاتش گفت، پس از پیوستن به گروهک تروریستی ریگی وارد ایران شد و در عملیات های تروریستی اخیر که در شهر زاهدان صورت گرفت حضور داشته است. وی در بخشی از اعترافاتش گفت خودرو پیکان (مورد استفاده در حمله تروریستی تقاطع بزرگمهر زاهدان) را دزدیده و راننده اش را به قتل رسانده است.
این تروریست تصریح کرد که در عملیات تروریستی علیه چهار تن از مأموران نیروی انتظامی در تقاطع بزرگمهر و نیز انفجار اتوبوس متعلق به کارکنان سپاه شرکت و حضور داشته است.

گفتنی است عبدالمالک ریگی و مزدورانش در ۲۵ اسفند سال گذشته نیز فاجعه تروریستی تاسوکی را به وجود آوردند که در آن بیش از بیست نفر از مردم بی گناه به شهادت رسیدند.

گروه تروریستی موسوم به جندالله، در این حمله تروریستی جمع زیادی از شهروندان از جمله تعدادی دانش آموز، دانشجو، طلبه، معلم، کارگر، خبرنگار، کاسب و کارمند بازنشسته را در حالی که دست ها و چشم ها و دهان آنها چسب زده شده بود را در منطقه تاسوکی سیستان به گلوله بسته و به شهادت رساند و جمعی دیگر را به گروگان گرفت و با بی شرمی تمام اعلام کرد که جمعی از مسؤولان نظام را به شهادت رسانده است.

همچنین خبرگزاری فارس جزییات بیشتری از فاجعه تروریستی چهارشنبه را منتشر کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس از زاهدان، مقارن ساعت 30/6 دقیقه صبح امروز خودروی سرویس عمومی تیپ سلمان فارسی نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی طبق روال هر روز سربازان و کادر عادی سپاه را از مجتمع مسکونی نسترن واقع در خیابان ثارالله به محل کارشان منتقل می‌کرد که در این هنگام یک خودروی پیکان که به بهانه تعمیر، خیابان را مسدود کرده بود اتوبوس را متوقف کرده و در همین حین، تعدادی ناشناس از پیکان پیاده شده و به همراه سه دستگاه موتور تریل که از قبل در محل حادثه مستقر بودند از محل فاصله گرفتند و پس طی مسافتی از طریق دستگاه کنترل از راه دور خودروی پیکان را منفجر کردند.
انفجار پیکان موجب آتش گرفتن اتوبو‌بوس و پرتاب آن می‌شود. عاملان حادثه برای اطمینان از این عملیات تروریستی به محل حادثه باز می‌گردند تا از طریق یک دستگاه دوربین فیلمبرداری آنرا به تصویر بکشند که در این هنگام سرویس دوم کارکنان سپاه از راه رسیده و سرنشینان این اتو‌بوس با تروریست ها درگیر می‌شوند و این جنایتکاران نیز برای نجات خود، اقدام به تیراندازی می‌کنند که در جریان تیراندازی چند نفر از شهروندان بی گناه جان خود را از دست دادند.
گزارش‌های تکمیلی حاکیست، خودروی پیکان منفجر شده که در این حادثه تروریستی مورد استفاده قرار گرفته است، چند روز پیش در زاهدان به سرقت رفته بود.
در جریان این حادثه، 5 نفر از عاملین این عملیات تروریستی دستگیر شدند که از آنها یک نوار پر شده ویدئویی مبنی بر اعتراف به شرکت در این عملیات تروریستی و وابستگی به گروهک منتسب به عبدالمالک ریگی ضبط شد.
بازداشت‌ شدگان هم اینک تحت بازجویی هستند و اقدامات امینتی بیشتر برای شناسایی و دستگیری رابطین و دیگر عوامل این حادثه ادامه دارد.
عاملین حادثه تروریستی صبح امروز زاهدان از نیروهای وابسته به گروهک جندالله و طرفدارن عبدالمالک ریگی از اشرار شرق کشور هستند که به وابستگی خود اعتراف کرده‌اند.
در این حادثه تاکنون 12 نفر از شهروندان زاهدان به شهادت رسیدند و 24 نفر دیگر زخمی هستند که حال چند نفر از آنان وخیم گزارش شده است.
اسامی 10تن از شهدای این حادثه به این شرح است:
شهید منصور آذره، شهید مرتضی اربابی، شهید حمزه صیاد اربابی، شهید جعفر شهریاری، شهید عیسی غلامی، شهید علی پیری، شهید مسلم کیخا، شهید محمد نوری، شهید محمود شهریاری، شهید حمید ابیل.

/ 0 نظر / 7 بازدید