وحشت کاشتند اما نفرت عمومی را درو کردند

در طول نزدیک به دو سالی که از فاجعه تروریستی تاسوکی می‌گذشت، مردم کمتر شاهد برخورد به موقع و گسترده با عاملان تروریست این حوادث بودند. نخستین بار پس از حادثه انفجار اتوبوس کارکنان سپاه بود، که گرچه در غم شهادت جمعی از فرزندان این مرز و بوم به سوگ نشستیم، اما برخی از تروریست‌ها که حضور مستقیمی در این اقدام تروریستی داشتند، با کمک و همراهی به موقع مردم دستگیر و تحویل مقامات مسئول شدند.


پنجشنبه گذشته نیز خبرهای خوبی از برخورد با برخی تروریست‌ها منتشر شد. این دومین بار بود که مردم طعم شیرین برخورد با عناصر مزدور و خودفروخته را شاهد بودند. گرچه باز هم سوگوار برخی از عزیزانی که در این عملیات به شهادت رسیدند شدیم، اما امیدواری مردم برای برخورد مؤثر با عناصر تروریست بیشتر شد و آنان همچنان منتظر اقدامات پایدار و مدبرانه در این زمینه هستند.

آن گونه که از اخبار منتشر شده و نیز اعترافات سرکرده این گروه آشکار است، این عملیات، سخت‌ترین ضربه را به گروه تروریستی موسوم به جندالله وارد آورده است. گروهی که از هیچ گونه فعالیت تروریستی و اقدام سبعانه و وحشیانه‌ای تاکنون روی گردان نبوده است. همگان شاهد بوده‌اند که چگونه عناصر خودفروخته تروریست وابسته به این گروه در استان سیستان و بلوچستان اقدام به ترور مردم بیگناه کرده‌اند. فاجعه تروریستی تاسوکی که در آن بیش از بیست تن از هموطنان، از جمله جمعی دانش آموز، دانشجو، طلبه، خبرنگار، کاسب، کارمند، کارگر و معلم به شهادت رسیدند، تنها نمونه‌ای از اقدامات وحشیانه این گروه است.

برای اقدامات غیر انسانی تروریست‌ها و گناهکار و مجرم بودن آنها لازم نیست شاهد و مدرکی از سوی ما ارائه شود؛ زیرا فیلم‌های منتشره که توسط این جانیان گرفته شده است، حاکی از جنایتکار بودن آنهاست؛ از جمله صحنه‌هایی که در آن اقدام به گردن زدن و تیرباران وحشیانه جوانان این مرزوبوم به بهانه‌های واهی کرده‌اند هنوز در اذهان باقی است. پخش این گونه فیلم‌ها توسط تروریست‌ها، گرچه در مدت کوتاهی وحشت را در جامعه پراکنده ساخت، اما نتیجه‌ای برای آنها در بر نداشت و آنها نفرت عمومی جامعه اهل تسنن و تشیع در سیستان و بلوچستان و نفرت عموم مردم آزاده و انسان‌دوست را درو کردند.

نگارنده در یادداشتی دیگر به تفصیل در این زمینه آمار و ارقام ارائه کرده است و نمی‌خواهد با تکرار آنها خاطر شریف خوانندگان فهیم و آزاده و مهرورز را مکدر سازد.
اکنون با توجه به موفقیت تلاشگران عرصه امنیت عمومی در برخورد با عناصر تروریست و محارب، ضمن اعلام سپاس و پشتیبانی از حرکت مؤثر همه نیروهای خدوم و به ویژه اداره اطلاعات و نیروی انتظامی، تداوم این گونه اقدامات را تا ریشه کن کردن تمامی باندهای ترور و وحشت خواستاریم.

به یقین، اقدامات مدبرانه سیاسی، امنیتی و انتظامی در کنار فعالیت‌های مضاعف فرهنگی، عمرانی و اقتصادی می‌تواند در آبادانی و توسعه استان سیستان و بلوچستان و همزیستی مسالمت آمیز اقوام و طوایف و مذاهب کمک مؤثری بنماید و همزمان اتحاد ملی و انسجام اسلامی را نیز افزون سازد.

/ 0 نظر / 6 بازدید