از فرار ریگی تا فرار شهرام جزایری

با وجود آن که یک سال از فاجعه تروریستی تاسوکی می گذرد هنوز وعده های مسؤولان مبنی بر دستگیری و مجازات عاملان این جنایت فجیع عملی نشده است. مردم سیستان همچنان منتظر اطلاع رسانی و گزارش مسؤولان درباره نحوه برخورد با عوامل این فاجعه اند.

در 25 اسفند 1384 گروهک تروریستی موسوم به جندالله در منطقه تاسوکی اقدام به بستن جاده کرد که طی آن بیست و دو نفر از هموطنان از جمله چند دانش آموز، دانشجو، طلبه، معلم، کاسب، کارمند، کارگر و خبرنگار، به شهادت رسیدند.

شهرام جزایری یک مفسد اقتصادی و مدتی است فرار کرده و توجه همه محافل امنیتی و قضایی کشور را به خود معطوف نموده است و در پی فشار افکار عمومی و رسانه‌ها، قول داده شده از طریق پلیس بین‌الملل (اینتر پل) همه جدیت خود را در دستگیری وی در اسرع وقت به کار خواهند گرفت. ما نیز امیدواریم تا این مفسد اقتصادی که میلیاردها تومان از بیت‌المال مسلمین را به یغما برده، هر چه سریعتر دستگیر شده و به اشد مجازات برسد تا دیگر هیچ کس به خود جرأت دست‌درازی به بیت‌المال مسلمین را ندهد.

از سوی دیگر، جنایتکار تروریست خونریز و قاتل ده‌ها انسان بیگناه دیگر به نام عبدالله مالک ریگی در کشور همسایه، در کمال راحتی و عیش و نوش در مصاحبه با رادیوهای بیگانه و به وسیله سایت‌های معاند نظام جمهوری اسلامی، از جنایت‌های ددمنشانه علیه مردم بیگناه خود یاد می‌کند و تاکنون بیش از یک‌سال از فرار وی به کشور پاکستان می‌گذرد و هر روز بر دامنه جنایاتش می‌افزاید.

با عنایت به این‌که از فاجعه تاسوکی (که در آن ده‌ها تن از شهروندان بیگناه به دست این تروریست خود فروخته اجنبی‌ها به شهادت رسیدند) نزدیک به یک سال می‌گذرد و متأسفانه هنوز این جانی تروریست دستگیر نشده است.

حال این پرسش مطرح است که برای متولیان کشور، حفظ جان و ناموس مردم مهم‌تر است یا مال آنان؟ و چرا متولیان امنیتی، تمام هم و غم خود را تنها معطوف سارق مال مردم داشته‌اند و از قاتل جان مردم که همچنان مشغول خونریزی و قتل انسان‌های بیگناه است، غفلت کرده‌اند؟!

اگر در پروژه شهرام جزایری، امنیت اقتصادی ـ که در جای خود بسیار مهم است ـ زیر سؤال می‌رود، در قضیه تروریست جانی مالک ریگی، امنیت ملی مردم کشور زیر سؤال رفته است.
امید است تا مردم در سالگرد شهدای فاجعه تروریستی تاسوکی، شاهد دستگیری و مجازات این تروریست خودفروخته باشند. ان‌شاءالله
به نقل از سایت بازتاب و خبرگزاری انتخاب

گفتنی است با وجود آن که یک سال از فاجعه تروریستی تاسوکی می گذرد هنوز وعده های مسؤولان مبنی بر دستگیری و مجازات عاملان این جنایت فجیع عملی نشده است. مردم سیستان همچنان منتظر اطلاع رسانی و گزارش مسؤولان درباره نحوه برخورد با عوامل این فاجعه اند.

در 25 اسفند 1384 گروهک تروریستی موسوم به جندالله به سرکردگی مالک ریگی در منطقه تاسوکی اقدام به بستن جاده کرد که طی آن جمعی از هموطنان که در میان آنان چند دانش آموز، دانشجو، طلبه، معلم، کاسب، کارمند، کارگر و خبرنگار مشاهده می شوند را به گلوله بسته و به شهادت رساند.

سرکرده تروریست ها در صحبتی که قبل از این جنایت کرده بود و پس از این فاجعه لوح فشرده آن به پخش شد تصریح کرده بود که جمعی بی گناه را خواهد کشت. با این حال این جانی پس از فرار به کشور افغانستان مدعی شد جمعی از مسؤولان نظام را به شهادت رسانده است که با انتشار هویت شهدا این دروغ آشکار شد.

مسؤولان همچنین وعده داده بودند با عناصر خاطی در این ماجرا در هر ارگانی که هستند برخورد کنند که تا کنون از این برخورد چیزی منتشر نشده است و مردم سیستان و بلوچستان همچنان منتظرند در این زمینه اطلاع رسانی شود.

/ 0 نظر / 4 بازدید