دادگاه یکی دیگر از متهمان بمب‌گذاری زاهدان تشکیل شد

در این جلسه نماینده دادستان با تشریح اتهامات متهم گفت: از آنجایی که متهم یادشده به شرکت در حوادث ناامنی ترور و بمب‌گذاری اقرار کرده است جای شک باقی نمانده تا خللی در رسیدگی به پرونده وی بوجود آید. وی خواستار اشد مجازات برای متهم شد.

در ادامه این جلسه علنی که خبرنگاران رسانه‌های ارتباط جمعی و چندنفر از خانواده‌های معظم شهدا و مسوولان شرکت داشتند، متهم پرونده ضمن معرفی خود به تشریح اتهامهای مربوطه پرداخت.

وی گفت: در فروردین ماه سال ‪ ۸۵‬وارد گروهک (تروریستی) جندالله شدم و در همان زمان به اتفاق سه نفر دیگر از طریق مرز میرجاوه برای طی دوره آموزش نظامی به پاکستان عزیمت کردم.

او با بیان اینکه در مدت ‪ ۴۵‬روز اقامت در پاکستان دو هفته دوره آموزشی طی کردم ،افزود: در این دوره آموزشی دو نفر مربی که به زبان عربی صحبت می کردند کار آموزش نظامی را بر عهده داشتند.

وی افزود: پس از اتمام دوره آموزشی به ایران بازگشته و به خانواده ملحق شدم و از آنجایی که اعضای خانواده از ارتباط من با گروه عبدالمالک مطلع نبودند به آنان گفتم در این مدت در جماعات تبلیغی شرکت داشتم.

این متهم گفت: حضور در خانه‌های تیمی متعلق به گروهک و دیدار و نشست با برخی اعضای آن از جمله برنامه‌های من تا قبل از شرکت در ترور ماموران انتظامی بود.

او ادامه داد: این گروهک قرار بود در روز عاشورا عملیات انتحاری در میان انبوه جمعیت عزادار انجام دهد و برای این منظور یک نفر از اعضای گروه انتخاب شده بود و من و دو نفر دیگر نیز وظیفه حمایت از وی را بر عهده داشتیم.

وی اضافه کرد: این عملیات به سبب ترس و وحشت فرد مورد نظر انجام نشد و مجددا به خانه تیمی برگشتیم.

این متهم گفت: در جریان ترور چهار مامور انتظامی در تقاطع بلوار معلم و بزرگمهر زاهدان و شهادت شهید فلاحتی راننده خودرو مسافرکش شرکت داشتم.

وی نحوه سرقت خودرو پیکان مسافرکش و قتل راننده آن و همچنین تعقیب و ترور چهار مامور انتظامی را تشریح کرد.

وی با بیان اینکه با چرب زبانی‌ها و دروغ گویی‌های سرکرده و دیگر اعضای گروهک فریب خورده و وارد این گروه شدم، گفت: اکنون با جنایات این گروهک بیشتر آشنا شدم.

وی در پایان سخنانش با اظهار ندامت از این اعمال ننگین، خواستار رافت و بخشش از سوی مدعی العموم و خانواده‌های داغدار شد.

در ادامه این جلسه وکیل تسخیری متهم به دفاع از وی پرداخت.

قاضی دادگاه پس از شنیدن اتهامات متهم و اعتراف‌های وی و دفاعیه وکیل مدافع تسخیری او و همچنین سخنان نماینده دادستان، اعلام کرد: حکم نهایی متهم پس از بررسی و تصمیم‌گیری بزودی برای اطلاع عموم اعلام خواهد شد.

دادگاه یکی دیگر از عوامل اصلی ترور چهار مامور انتظامی و بمب‌گذاری بلوار ثارالله زاهدان بنام "نصرالله شنبه‌زهی" اواخر بهمن ماه تشکیل شده بود.

نصرالله شنبه‌زهی بر اساس حکم دادگاه به اعدام محکوم شده و حکم صادره در محل حادثه بمب‌گذاری در بلوار ثارالله زاهدان در انظار عمومی به اجرا در آمد.

اشرار و تروریست‌های مسلح ‪ ۱۲‬بهمن ماه در اقدامی جنایتکارانه چهار مامور انتظامی را در تقاطع بزرگمهر و بلوار معلم زاهدان و ‪ ۲۵‬بهمن ماه با بمب‌گذاری در مسیر اتوبوس نیروهای سپاه پاسداران ‪ ۱۳‬نفر را شهید و حدود ‪ ۳۰‬نفر را زخمی کردند.

/ 0 نظر / 9 بازدید