لقب‌تراشی صدای آمریکا برای یک آدمکش

آفتاب: اوایل هفته جاری شبکه تلویزیونی VOA وابسته به دولت آمریکا در مصاحبه با «عبدالمالک ریگی» تروریست فعال در استان سیستان و بلوچستان، از وی به عنوان «رهبر جنبش مقاومت مردمی ایران» نام برد! مصاحبه‌ای که ناباورانه یک آدمکش فوق افراطی ضد شیعه را قهرمان و محق جلوه می‌داد و این گونه القا می‌کرد که قتل بیرحمانه جوانان و فرزندان این کشور توسط او و هوادارانش، واکنشی صحیح به تضییع حقوق اقلیت‌های دینی در ایران است!

«حسینعلی شهریاری» نماینده زاهدان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی آفتاب ضمن انتقاد شدید از این اقدام دولت آمریکا گفت «آمریکا به حدی ناتوان شده که دست به دامن هر کسی می‌شود تا علیه جمهوری اسلامی ایران اقدامی کرده باشد».

وی اظهار داشت: فردی مثل «ریگی» که بین قوم خود و بین هیچکدام از مردم منطقه جایگاهی ندارد وبه عنوان آدمکش، دستش به خون دهها هزار نفر آلوده است، چگونه می‌تواند به عنوان «رهبر جنبش مقاومت مردمی ایران» معرفی شود؟

نماینده زاهدان در مجلس هفتم یادآور شد که حتی رسانه‌های آمریکایی پیش از این، CD بریدن سر یک انسان را با یک چاقوی کند و در کمال بی‌رحمی از سوی عبدالمالک ریگی را پخش کرده بودند.

شهریاری با اشاره به اینکه «این آدمکش کودک و نوجوانان را بدون اینکه هیچ دادگاهی برای آنها تشکیل شده باشد با تیراندازی به شهادت رساند»، افزود: اقدام VOA درماندگی آمریکا و دیپلماسی شکست خورده آن را به نمایش در می‌آورد که چنین آدمکشی را به عنوان «رهبر جنبش مقاومت مردمی ایران» معرفی می‌کند.

نماینده زاهدان در پاسخ به این سوال که «آیا ریگی در منطقه و یا در افکار عمومی مردم سیستان و بلوچستان پایگاهی دارد؟»، گفت: هیچ انسان آزاده‌ای برای چنین فردی که کوچکترین رحمی در او وجود ندارد، ارزش قائل نیست و چنین آدمکشی هیچ جایگاهی بین مردم ندارد.

شهریاری در پاسخ به این سؤال که «آیا در شرایط فعلی امنیت در زاهدان حکمفرما شده است؟»، اظهار داشت: خوشبختانه با تلاشهای گسترده مسوولان اجرایی و انتظامی، وضعیت نسبتا قابل قبولی در شهر حکمفرما است و تلاش برای تداوم این امنیت ادامه دارد.

وی اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران مرزهای گسترده‌ای دارد. استان سیستان و بلوچستان حدود 1200 کیلومتر مرز خشکی و 300 کیلومتر مرز آبی دارد که تردد افراد در این مرزها به سادگی انجام میشود.

نماینده زاهدان افزود: این رفت وآمدها از مرزهای افغانستان وپاکستان صورت می‌گیرد و دیوانه‌هایی مانند ریگی از این وضعیت سوءاستفاده می‌کنند.

شهریاری در پایان با اشاره به اینکه «دولت اعتبار قابل توجهی برای انسداد فیزیکی و الکترونیکی مرزها در نظر گرفته است» ابراز امیدواری کرد که با این تدابیر، آدمکش‌هایی مانند ریگی دیگر نتوانند در مرزهای ما تردد داشته باشند.

******

آفتاب: مقامات آمریکایی در ترغیب یک گروه تروریستی به نام جندالله به رهبری عبدالمالک ریگی برای انجام اقدامات تروریستی در داخل خاک ایران دست دارند. خبرگزاری رویترز با اعلام چنین خبری می‌نویسد: آمریکا با رایزنی و تشویق گروهی از افراد مسلح پاکستانی، آنها را ترغیب به انجام یک سری عملیات چریکی در ایران کرده است. 

رویترز که خبر خود را به گزارش شبکه «ای‌بی‌سی نیوز» به نقل از منابع آمریکایی و سرویس‌های جاسوسی پاکستانی مستند کرده، در گزارش خود تاکید می‌کند موضوع عملیات پنهانی بر ضد ایران در گفت‌وگوهای ماه فوریه «دیک چنی»، معاون رییس جمهوری آمریکا و «پرویز مشرف»، رییس‌جمهوری پاکستان مطرح شده و مورد بررسی قرار گرفته است.

رویترز در توصیف این گروه تروریستی می‌نویسد: این گروه که نامش «جندالله» است با پخش یک نوار ویدیویی، گروهی از سربازان ایرانی و مرزبانان این کشور را در حال دستگیری نشان می‌دهد. افراد گروه چریکی که اجرای این عملیات خصمانه را بر عهده داشتند اعضای یک قبیله بلوچ هستند که در استان گازخیز «بلوچستان» در مرز ایران و پاکستان مستقر می‌باشند. گروه جندالله مسئولیت حمله به گروهی از اعضای سپاه پاسداران در بهمن ماه گذشته در اتوبوسی در زاهدان را که در آن ‪ ۱۱‬پاسدار کشته شدند را بر عهده گرفته است. 

چرا VOA با عبدالمالک ریگی مصاحبه کرد؟ ا


به گفته رویترز، «ای‌بی‌سی» هم در گزارش خود به این نکته اعتراف کرده است که آمریکا به «عبدالمالک ریگی» کمک مالی می‌کند و سیا با وی از سال ‪ ۲۰۰۵‬روابط نزدیک دارد. بنا بر این گزارش، ارتباط ریگی با ایالات متحده در عمل از دوران حضور طالبان در افغانستان آغاز شده است. وی که قبلا با طالبان می‌جنگیده، اکنون در قاچاق مواد مخدر، مبارزه با طالبان و کمک به سنی‌ها فعالیت دارد.

این گزارش در پایان تاکید می‌کند چند تن از عوامل حمله به اتوبوس حامل اعضای سپاه پاسداران پس از دستگیری اعتراف کرده بودند که از اعضای جندالله بوده و برای انجام عملیات مخفیانه در مکانی پنهانی در پاکستان آموزش دیده‌اند. 

گفتنی است اوایل هفته جاری شبکه تلویزیونی VOA وابسته به دولت آمریکا در مصاحبه با «عبدالمالک ریگی» تروریست فعال در استان سیستان و بلوچستان، از وی به عنوان «رهبر جنبش مقاومت مردمی ایران» نام برد! مصاحبه‌ای که ناباورانه یک آدمکش فوق افراطی ضد شیعه را قهرمان و محق جلوه می‌داد و این گونه القا می‌کرد که قتل بیرحمانه جوانان و فرزندان این کشور توسط او و هوادارانش، واکنشی صحیح به تضییع حقوق اقلیت‌های دینی در ایران است!

/ 0 نظر / 5 بازدید