شادباش میلاد رسول مهر و رحمت

امشب به همراه دختر و همسرم سری به نمایشگاه عکس نماز و نیایش زدم. تصاویر ارائه شده که به خوبی در کنار یکدیگر و با نظم خاصی چیده شده بود، نمای خوبی از نماز و نیایش در ادیان مختلف و اسلام را به تصویر کشیده بود. صفوف نماز، ازدحام در زیارت خانه خدا، در مسجد و زیارت‌گاه، نماز بانوان و تنوع رنگ‌ها و نقش‌ چادرهایشان، بازی‌های کودکانه در هنگام نماز، عزاداری در عاشورا و چندین موضوع دیگر از موضوعات به تصویر کشیده شده بود.

تصاویر ترسیم شده به خوبی تنوع در نیایش‌ها و عبادات خدا در ادیان مختلف توحیدی را به نمایش می‌گذارد. چنان که عکاس گویی طبیعت را نه با همه تنوع آن ترسیم کرده است و چونان که گویی انسان را با همه تنوعات فکری و سلیقه‌ای ترسیم کرده است. نیایش، وجه مشترک همه ادیان است. از نیازمندی آدمی به نیایش و فطری بودن آن حکایت عمیق و غریبی دارد. وحدت در کثرت و کثرت در وحدت را به خوبی می‌توان مشاهده کرد. اگر نیک بنگریم می‌توانیم خود را در عین کثرت، در وحدت ببینیم. همین!

میلاد رسول مهر و رحمت و رسول فضیلت‌گستر و آزادمنش تهنیت باد.

در همین زمینه و در سال‌روز میلاد رسول مهر و مودت مطالعه مقاله منتشر نشده‌ای از امام موسی صدر با عنوان «هفت بتی که پیامبر به جنگ آنها رفت»توصیه می‌شود. این مقاله را چند روز پیش جناب آقای دکتر طباطبایی برای نگارنده ارسال کردند و هم اینک در سایت بازتاب منتشر شده است.

/ 0 نظر / 5 بازدید