بازی رایانه ای حوادث تروریستی سیستان و بلوچستان طراحی شد

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ


به گزارش مجاهد مجازی به نقل از  ایرنا، این دانشجوی بسیجی با تشریح این بازی گفت: این بازی رایانه ای مستندگونه تلاش دارد با استفاده از نمادهای خاص،ضعف پرداختن به نقش مردم در مقابله با جریانات تروریستی

ضدانقلاب و از سوی دیگر میزان و نحوه پشتیبانی مادی و معنوی غرب بویژه آمریکا از گروههای تروریستی را به نمایش بگذارد.

محمد فنایی افزود: این بازی روایتی از حماسه آفرینی های مردم این استان است که مرگ در راه خدا را مقدس می شمارند و شهادت را برای خود سعادت می دانند.

او بیان کرد: بازی رایانه ای مذکور از جنایت تاسوکی و دارزین در سیستان و بلوچستان شروع می شود و در نهایت با شهادت کارکتر اصلی آن ستوان 'عارف' در مسجد جامع زاهدان به پایان می رسد.

وی تاکید کرد: بازی رایانه ای 'ندای شهادت' کاملا بومی و شخصیت های آن واقعی هستند.

او گفت: ندای شهادت به چند سال جنگ رسانه ای و روانی حامیان گروهک مالک که با استفاده از ترفندهای مختلف، ناامنی روانی را به جامعه ایران انتقال داده بودند، می پردازد.

وی افزود: حامیان مالک سعی داشتند، گروهک وی را به عنوان یک جریان حامی قوم بلوچ و اهل سنت معرفی کنند و این بازی تلاش دارد با استفاده از نمادهای خاص، واقعیت های پشت پرده این جریان ضدمردمی و ضددینی را به نمایش بگذارد.

این طراح مبتکر اظهار داشت: این بازی تلاش می کند اقدامات اثربخش اقشار مختلف نظامی و مردمی سیستان و بلوچستان را در جهت خنثی سازی توطئه های دشمن بویژه تلاش های سردار شوشتری را به تصویر بکشد.

فنایی درباره نحوه ساخت این بازی گفت: بازی رایانه ای ندای شهادت با موتور FPScreator از شرکت The Game Creator ساخته شده است.

وی افزود: تفاوت این بازی با دیگر بازی های رایانه ای ایران این است که تمام شخصیت ها و فیلم ها به طور کاملا مستقل فیلمبرداری و تبدیل به کمیک شده و تمامی فیلمها، آهنگ ها و منوها توسط افراد بومی ساخته شده است.

او ادامه داد: ساخت این بازی از آبان ماه پارسال شروع شد و 10 ماه به طول انجامید.

به گزارش ایرنا، این بازی برای نخستین بار در نمایشگاه سازمان بسیج دانشجویی در تهران به نمایش عموم درآمد و اکنون قابل دسترسی در فروشگاههای استان است.

جانشین فرمانده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان هم کسب افتخارات علمی و پژوهشی توسط دانشجویان بسیجی این استان را گوشه ای از توانمندی های این قشر از جامعه دانست و گفت: بسیج در هر برهه از زمان و در هر عرصه حماسه ساز است.

سردار 'حبیب لک زایی' حمایت از بسیجیان مبتکر و نخبه و خلاق را از جمله برنامه های بسیج و سپاه ذکر کرد و برگزاری هم اندیشی بین مسوولان سازمان های بسیجی برای ارایه راهکارهای لازم در زمینه استفاده بیشتر از توانمندی های دانشجویان مبتکر بسیجی و معرفی هر چه بیشتر آنان به کشور را ضروری دانست.

لک زایی همچنین از راه اندازی خانه نخبگان علمی، پژوهشگران، نویسندگان و مبتکران بسیجی توسط سپاه سلمان استان در آینده ای نزدیک با هدف حمایت بیشتر از این قشر از جامعه خبر داد.

/ 0 نظر / 8 بازدید