نرم افزار حبیب دل‌ها تولید شد

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
نرم افزار "حبیب دل ها" به همت مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی و موسسه فرهنگی ـ هنری عرشیان کویر تاسوکی تولید و به زودی عرضه خواهد شد.

مدیر بخش تولید معاونت بازرگانی مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری حوزه با اعلام این خبر گفت: این نرم افزار حاوی متن کامل آثار فاخر پیرامون شخصیت شهید لک زایی مشتمل بر گفتگو ، شعرها، سخنرانی‌ها، مقاله‌‌هاو یادداشت‌هایی پیرامون این شهید والامقام می باشد.

سید مهدی هاشمی با بیان این که این نرم افزار دارای قابلیت ها و امکانات متعددی می باشد، افزود: ارائه تصاویر و فیلم‌های مرتبط با شهید لک‌‌زایی، متن کامل چند دوره لغت‌نامه ، دسترسی به متن و فهرست تمام آثار موجود در برنامه، امکان انتخاب فهرست درختی و گزینشی و ارتباط آن‌ها با متن، به همراه قابلیت تطبیق دوسویه متن و فهرست از جمله این قابلیت ها است.

وی خاطرنشان کرد: مقایسه دو متن از یک یا دو کتاب با یکدیگر به صورت همزمان، محدود کردن دامنه متن و فهرست کتب به موارد دلخواه، قابلیت حفظ هر یک از متون یا فهرست‌های انتخابی به طور مستقل، جهت دسترسی ‌آسان به آن‌ها، قابلیت حفظ هر یک از جستجوهای انجام ‌‌شده به طور مستقل، جهت دسترسی ‌آسان به آن‌ها، محدود کردن دامنه جستجو به متن یا متون دلخواه به همراه قابلیت‌های ویژه از امکانات دیگر این نرم افزار می باشد.

مدیر بخش تولید معاونت بازرگانی مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی همچنین این نرم افزار را شخصیت محور و با موضوع شهید و شهادت توصیف کرد.
/ 0 نظر / 5 بازدید