تبریک به مخترعان جوان کشور

امشب که خبر برگزیده شدن اختراعات جوانان برومند کشورمان را در ژنو سوییس شنیدم و گفت و گوی خبری شبکه دو با برخی از این عزیزان را دیدم بسیار شاد و خوشنود شدم. حتماً همه ملت ایران هم از این موضوع خوشحال و خوشنود است. باید به این عزیزان تبریک گفت که بدون کم ترین حمایت ها و پشتیبانی ها بر صدر مخترعان جهان ایستادند و نام ایران و ایرانی را در عرصه دانش بر صدر نشاندند. بر مسؤولان و کارگزاران است که بهای لازم را به این جوانان عزیز داده و حداقل اگر کاری برای آنان نمی کنند مانع و سد راه پیشرفت و موفقیت آنان نشوند.

توقع این نیست که همانند قهرمانان عرصه ورزش از آنان تجلیل شود، اما توقع این است که امکانات مورد نیاز در اختیار آنان نهاده شود تا بتوانند عرصه های نوین دانش را بپیمایند و برای خود و ملت و کشور ایران سرافرازی بیافرینند. حتماً در چند روز آینده چند دیدار با مسؤولان عالی رتبه نظام برای آنان ترتیب داده می شود و بعد از چندی هم این عزیزان رو به فراموشی می روند. امیدوارم این گونه نباشد و توجه به آنان و رفع نیازهای علمی و پژوهشی  شان در صدر برنامه های برنامه ریزان باشد.

امروز جناب آقای هادی ساعی نیز بار دیگر در عرصه ورزش تکواندو برای کشور افتخار آفرید. ضمن تبریک به ایشان برایش آرزوی تندرستی و موفقیت آرزو می کنم.

واقعش این است که مقایسه اجمالی برنامه های رسانه ای در ارتباط با این دو پدیده نشان می دهد که به حوزه دانش و پژوهش توجه اندکی می شود. امید اینکه دانش و پژوهش در مرتبه نخست قرار گیرد. چنان که تیم مخترعان ایرانی در ژنو در مرتبه نخست قرار گرفت. بنا به آنچه منتشر شده است از 53 اختراع که از ایران در این نمایشگاه شرکت کرده بود 48 اختراع مدال کسب کرده است و سه اختراع نیز جایزه ویژه را دریافت داشته است. با آرزوی توفیق و سلامتی برای همه جوانان پرتلاش و نیز آرزوی موفقیت و شادکامی برای تمامی مخترعان جوان ایران اسلامی.

/ 0 نظر / 5 بازدید