اخلال در امنیت از سوی هر گروهی مردود است

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

 پرسش مهم خبرگزاری رسا در روز پنج شنبه 21 خرداد چه بود؟

عضو هیأت علمی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی گفت: باید تلاش کنیم این شور و نشاط انتخاباتی به حضور حداکثری در انتخابات بیانجامد.

 

حجت‌الاسلام شریف لک‌زایی، عضو هیأت علمی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامیدر گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری رسا گفت: حضور حداکثری مردم در انتخابات می‌تواند در سازندگی جامعه ما مؤثر باشد.

وی در ادامه با اشاره به حدیثی مبنی بر اهمیت پرداختن به امور مسلمانان افزود: باید هر روزه درباره آینده خود و جامعه با تصمیم درست، اثرگذار باشیم به این دلیل که اهتمام به امور مسلمانان در آموزه‌های دینی ما وجود دارد.

استاد حوزه علمیه قم تصریح کرد: در آموزه‌های دینی، انسان اختیار دارد و چون جامعه مسلمان مهم است، بنابراین افراد نباید از حضور مؤثر خودش در جامعه غفلت نکند.

وی اظهار داشت: اخلاق انتخاباتی همراه با حفظ حریم ها باید پس از انتخابات نیز رعایت شود حریم شخصی و اجتماعی بسیار مهم است و با وجود ساز و کارهای قانونی در کشور کاندیداها می توانند شکایت خود را ارائه دهند.

حجت الاسلام لک‌زایی در بخش‌ دیگری از سخنانش با بیان این که وقتی کاندیدایی مورد تأیید شورای نگهبان قرار می‌گیرد باید الزامات آن را نیز بپذیرد، ابراز داشت: کسی که در انتخابات با عنوان کاندیدا حضور می‌یابد باید سازو کارهای آن را نیز بپذیرد و هواداران آنها نیز باید به قانون انتخاباتی پایبند باشند.

وی همچنین تصریح کرد: در قانون بسیار روشن است که مشکلات باید از چه مراجعی بررسی شود بنابراین وجود حرکت های غیر قانونی نمی تواند راه گشای مشکلات انتخاباتی باشد همچنین ایجاد تشنج و اخلال در نظم عمومی از سوی هر گروهی که باشد مردود است چون در نظام جمهوری اسلامی این گونه وقایع پسندیده نخواهد بود.

این پژوهشگر و نویسنده حوزوی‌ با بیان این‌که در فضای کنونی، انتخابات شور و هیجان گسترده‌ای ایجاد شده است، تأکید کرد: باید تلاش کنیم این شور و نشاط انتخاباتی به حضور حداکثری در انتخابات بیانجامد.

عضو هیأت علمی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی همچنین انتخاب معقول و خالی از هرگونه تأثیر‌پذیری احساسی را لازمه انتخاب اصلح دانست و خاطر‌نشان کرد: در انتخاب‌های آینده نهادهای آموزشی به ویژه حوزه و دانشگاه می‌توانند در روشنگری و انتخاب معقول جوانان و دیگر اقشار جامعه نقش مهمی داشته باشند.
/ 0 نظر / 7 بازدید