برگزاری یادواره شهدای فاجعه تروریستی تاسوکی در نیمروز

یادواره شهدای فاجعه تروریستی تاسوکی در مجتمع فرهنگی سردار شهید حاج حبیب لک‌زایی شهرستان نیمروز برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از نیمروز، نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان عصر دیروز ( 28 اسفند ماه) در این مراسم که با حضور فرمانده قرارگاه قدس جنوب شرق برگزار شد، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای این حادثه به تحلیل از مقام شهیدان پرداخت و اظهار کرد: شهدا با توجه به پرونده خود سرفراز از قبر برمی‌خیزند.

آیت‌الله سلیمانی به تحلیل حادثه تاسوکی پرداخت و افزود: هر کس جنایتی مرتکب شود آثار آن جنایت به خودش برمی‌گردد.

وی گفت: شهدا در قیامت مقامی دارند که انبیا در برابرشان تعظیم و تجلیل و تکریم می‌کنند.

فرمانده قرارگاه قدس جنوب شرق نیز در سخنانی که در یادواره شهدای روحانی فاجعه تروریستی تاسوکی و شهدای شهرستان نیمروز ایراد کرد، گفت: ولایت‌مداری و صبر و استقامت از خصوصیات بارز سردار شهید حبیب‌الله لک‌زایی بود.

سردار محمد مارانی با تسلیت ایام فاطمیه و شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) و تقدیر و تشکر از دست‌اندرکاران و برگزارکنندگان یادواره شهدای روحانی فاجعه تروریستی تاسوکی و شهدای شهرستان نیمروز، یاد شهیدان میرحسینی، هراتی و خدری را که برکت جهاد و برکت لشکر ثارالله و منشأ نور بودند، گرامی داشت.

وی با بیان اینکه صحبت از شهدا برای دلخوشی خود ما است گفت: اجر و ثوابی که خداوند برای شهدا ثبت کرده از همان ابتدا و برای هر قدم رزمنده مجاهد ثبت و ضبط می‎شود و شهادت نتیجه زحمات شهدا است که خداوند به آنان اهدا کرده است.

محمدرضا نخعی فرمانده ناحیه مقاومت سپاه شهرستان نیمروز نیز در این یادواره به تشریح اهمیت برگزاری یادواره شهدا در جلوگیری از انشقاق و ایجاد وحدت در استان و نقش سردار شهید حاج حبیب لک‌زایی در این زمینه پرداخت و گفت: سردار شهید لک‌زایی بعد از حادثه تروریستی تاسوکی عملیات فرهنگی و روانی بسیار ظریفی برای ایجاد وحدت و همبستگی برنامه‌ریزی کرد.

به گزارش فارس،‌ جمع زیادی از مردم، رؤسای طوایف و ریش سفیدان، ائمه جمعه و جماعات، مسئولان محلی و کشوری، نمایندگان فعلی و پیشین سیستان در مجلس شورای اسلامی، فرماندهان مناطق و نواحی استان سیستان و بلوچستان، فرهنگیان و دانش‌آموزان و دانشجویان و دیگر اقشار مختلف مردم در این مراسم معنوی حضور داشتند.

گفتنی است، در پایان این مراسم از طراحی تصویر شهدای تاسوکی بر روی گل که توسط نورا هنرمند سیستانی طراحی شده بود رونمایی شد.

همچنین در این مراسم لوح تقدیر سرلشکر پاسدار محمدعلی جعفری به خانواده سردار شهید حاج حبیب لک‌زایی اهدا شد.
 
/ 0 نظر / 31 بازدید