پاسخی به اعملی نماینده تبریز!؟

سلطانعلی میر در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زاهدان در خصوص اظهارات اعلمی نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: توجه آقای اعلمی به مسایل ملی و فراتر از حوزه انتخاباتی وی قابل تقدیر است، اما پرداختن به مسایل استان و طرح آن که جنبه ملی و امنیت ملی دارد را نباید عرصه تسویه حساب‌های جناحی قرارداد. که این خواست دشمن و نشانه عدم آشنایی و اطلاع وی از جغرافیای سیاسی و بافت اجتماعی و فرهنگی استان است.
وی افزود: ‌با روی کارآمدن دولت نهم، با تغییر استراتژی دشمن و تشدید عملیات در محور شرق روبرو بودیم و ناامنی‌ها در استان تنها از جانب چند قاچاقچی نبوده و نخواهد بود بلکه سمت و سویی سیاسی و با هدف مقابله با نظام صورت می‌گیرد و استان سیستان و بلوچستان به دلیل تنوع قوی و مذهبی شرایط مناسبی را برای پیاده کردن این برنامه‌ها از سوی دشمنان دارد.
میر در خصوص مسایل امنیتی استان اظهار داشت: مسایل امنیتی استان و دلایل ناامنی ربطی به دولت نهم ندارد و خاتمه نیز نخواهد یافت، زیرا با شرایط استان طبیعی به نظر می‌رسد. ما کشور پاکستان را در هم‌جوار داریم که از 50 درصد بلوچستان تنها بر 3 درصد تسلط دارد.
کشور افغانستان دولت ثابت و مقتدری نداشته و کشورهای غربی ناتو استقرار دارند که خود عاملان ناامنی در استان هستند و ما با داشتن 1100 کیلومتر مرز خاکی را کنترل کنیم و طرح انسداد مرز که باید از سال‌های قبل صورت گرفته انجام نشده و اگر اقدامات دولت‌های قبلی در راستای امنیت پایدار بود، ما شاهد حوادث این چنین نبودیم و متأسفانه چالش‌های امنیت استان علاوه بر نقش دولت‌های استکباری محصول سیاست‌های غلط گذشتگان بوده و گروهک تروریستی یک‌ شبه به‌وجود نمی‌آید.
میر در خصوص همکاری کشور پاکستان گفت: کشور پاکستان طبق شواهد و اطلاعات وزارت کشور و وزرات امور خارجه و استانداری در چندمین مورد همکاری داشته است و در تعیین نیرو و آزاد کردن 3 گروگان عملیات‌هایی را انجام داده که فیلم و سی دی آنها آماده است و البته انتظارات ما از کشور همسایه پاکستان بیشتر از این است که تاکنون گروگان‌های که گرفته شده‌اند آزاد شده و باندهای قاچاقچیان و گروگانگیران متلاشی شده است و شاخص‌های سیاسی و امنیتی در استان افزایش یافته است و نباید در تحلیل‌ها اشتباه کرد و مسایل استان را مسئله منطقه نامید.
وی با بیان این‌که جای بسی تعجب از عملکرد نمایندگان استان در خصوص این اظهارات و عدم بیان حقایق است گفت: از بحث امنیت نمی‌توان به دنبال مقصر و مسئول حوادث باشیم، اما سؤال من از آقای اعلمی این است؟" تاکنون چند بار به استان سیستان و بلوچستان به عنوان یک دلسوز سفر کرده‌اید و تا چه حد از شرایط واقعی استان آگاه هستید و من از وی دعوت می‌کنم تا یک سفر به استان سیستان و بلوچستان داشته باشند.
وی با بیان این‌که در حال حاضر با برخورد قاطع دستگاه قضایی شرایط امنیتی استان خوب است اظهار داشت: بعد از مقوله امنیت، برای قضاوت در خصوص استان سیستان و بلوچستان باید ضرورت‌های آن شناخته شود و در حال حاضر در فعالیت در بخش‌های زیبایی اقداماتی که باید سال‌ها قبل انجام می‌شد و در دولت نهم کلید خورده و دو بحث اقتصاد و فرهنگ از ضرورت‌های مهم استان بوده است و تاکنون استاندار سیستان و بلوچستان در راستای تحقق برنامه‌ها و شعارهای دولت نهم اقدامات بی‌نظیر را انجام داده است که می‌توان به کسب رتبه اول در اجرایی کردن مصوبات دولت، جذب 99 درصد اعتبارات، کسب رتبه اول سهام عدالت پروژه گازرسانی، توسعه بندر چابهار، راه‌آهن، حمل ونقل، معابر عمومی است.
میر افزود: جای بسی تعجب است که عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجه مجلس شورای اسلامی از مصوبات شورای عالی امنیت ملی بی‌خبر باشد و نداند تعیین امنیت در استان بر عهده قرارگاه‌ها است که آقای اعلمی هیچ اشاره‌ای به آن نکرده است و هر استاندار دیگری هم که به استان سیستان و بلوچستان بیاید، شاهد تکرار این حوادث خواهد بود.
وی افزود: اگر آقای اعلمی به مسایل استان آگاه بود حتماً این قضیه را می‌دانست که داشتن یک استاندار بومی که آشنا به مسایل و ظرفیت‌های استان باشد از خواسته‌های دیرینه مردم استان سیستان و بلوچستان است.
میر گفت: آقای اعلمی در ادبیات موهن و تحقیرآمیز از پرورش شتر مرغ یاد کرده‌اند و نمی‌داند که مجتمع بقیه‌الله اعظم وابسته به دانشگاه زابل با بیش از 5 هزار هکتار مساحت در چاه نیمه ،در نقطه صفر مرزی، با کاربردی آموزشی و تحقیقات و پژوهشی و تفریحی است که کشت گلخانه انواع گل‌های زینتی، پرورشی آبزیان، گیاهان دارویی، محیط‌های حفاظت شده و شترمرغ از دیگر فعالیت‌های این مجتمع است و تاکنون مقام معظم رهبری، آقای احمدی‌نژاد، آقای هاشمی، آقای خاتمی، آقای حدادعادل، معاون اول از آن دیدن کرده‌اند.

/ 0 نظر / 5 بازدید