پس از تعطیلات و حضوری دوباره؟

رحلت پیامبر مهر و رحمت، رسول آزادمنش و فضیلت‌گستر و شهادت امام حسن و امام رضا تسلیت باد.

این چند روز تعطیلات نوروز برخلاف سال‌های گذشته قید مسافرت و دیدار بستگان و آشنایان را به اتفاق همسر و فرزندم، با رضایت آن‌ها، زدم. بهانه ماندن هم تکمیل و نگارش برخی مقالات نیمه‌تمام بود. البته سهم وبلاگ حاضر، که بیست و چهارم فروردین وارد دومین سال فعالیت خود می‌شود، بسیار ناچیز بود. نگارنده به دلایل مختلف، در تب و تاب تداوم این حضور و فعالیت به سر می‌برد. حتماً دوستان و خوانندگان محترم و عزیز این صفحه با لطف خود نظرات خود را خواهند نگاشت تا بلکه به نگارنده برای حضور و عدم حضور در این عرصه مساعدت نماید.

یک سال پیش، که این صفحه را باز کردم، گمان نمی‌بردم یک سال بتوانم دوام بیاورم. اما به یاری حضرت حق و همراهی دوستان بزرگواری، که بسیاری از آن‌ها را تا کنون ندیده‌ام، این توفیق نصیب شد تا با مطالعه نظرات آنان ذوق و شوقم برای حضور افزون شود. این توفیق، تداوم نخواهد یافت مگر این که احساس کنم این حضور مؤثر بوده است و چیزی بر آموختنی‌های خودم، و نه خوانندگان ارجمند این صفحه، افزوده شده است.

نگارنده در بیست و ششم فروردین و پس از افتتاح این صفحه متنی را آماده کرده بود تا در صفحه حاضر قرار دهد که البته این توفیق را نیافت. در آن یادداشت درباره هدف راه اندازی این صفحه و نیز محتوای مباحث سخن گفته شده است. به نظر می رسد در این مجال مناسب باشد آن یادداشت را پس از یک سال در معرض رؤیت خوانندگان همراه قرار دهم و داوری آنان را در این یک سال فعالیت بجویم.

 

«دو روز قبل وبلاگی با عنوان آزادی و فضیلت در سایت پرشین‌بلاگ راه اندازی کردم. هدف، انتشار پاره‌ای ایده ها و نوشته ها به منظور بسط و تعمیق اندیشه آزادی و فضیلت است. هدف دیگر، اطلاع رسانی به دوستان ارجمند و سایر خوانندگان محترم دربارة آخرین نوشته ها و مقالات منتشر شده ام و ارائه چکیده ای از آن ها است.

 

 

از آنجا که زمینه اصلی مطالعاتی و پژوهشی و نیز بخشی عمده از کارهای پژوهشی و نگارشی نگارنده در موضوع دل کش و دل‌ربای آزادی و دین داری است، عنوان آزادی و فضیلت برای آن برگزیده شد. غالب مباحثی که در وبلاگ حاضر خواهد آمد، در باب آزادی خواهد بود. اگر مطلبی از دیگران نیز آورده شود، حتماً به نام نویسنده و یا منبع آن اشاره می‌شود. مایلم اشاره کنم که صفحه حاضر شخصی است و هیچ فرد و نهاد و سازمان و دسته و گروهی را نمایندگی نمی کند.»

 

این، تمام آن چیزی است که در یک سال گذشته نوشته بودم. و اکنون امید می برم دیدگاه دوستان و خوانندگان نیک اندیش و گران قدر چراغی فرا روی آینده باشد.

/ 0 نظر / 3 بازدید