طومارهای مردمی زابل و زاهدان در اعتراض به وقایع تروریستی استان

سردار احمدی مقدم، تعریف خود از امنیت را بگویید

جامعه هیأت های مذهبی شهرستان زابل با صدور بیانیه ای انفجار بمب در زاهدان را محکوم کرده و خواسته های خود را از مسئولین بلند پایه نظام مطرح کرد.

متن این اطلاعیه به شرح ذیل است:
بسم رب الحسین (ع)
و لا تحسبن الذین قتلوا فی سبیل الله بل احیاء عند ربهم یرزقون
بار دیگر دست پلید دشمنان اسلام از آستین عده ای مزدور خائن بیرون آمد و در سالروز شهادت یادگار عاشورا امام زین العابدین (ع) جمعی از بهترین فرزندان ملت و پاسداران انقلاب اسلامی را به خاک و خون کشید.
سالهاست که این خطه از ایران اسلامی در تیررس حوادث کوری است که دشمنان این مرز و بوم در سایه خلاء امنیتی آنسوی مرزها برای مردم مظلوم و بی دفاع تدارک می بینند و یقینا امروز دستیابی به انرژی هسته ای و سایر پیشرفتهای کشور چشم دشمنان قسم خورده این ملت که توان دیدن ایرانی اسلامی، مستقل و قدرتمند را ندارند کور ساخته است.
این دشمنان باید بدانند با این حرکات وقیحانه نه تنها خللی در اراده آهنین مردمرنج کشیده استان وارد نمی شود بلکه خون هر شهید ما را در پیمودن راه انقلاب استوار تر می نماید.
ما از دشمنان خویش انتظاری جز دشمنی نداریم اما در این مجال روی سخن با دوستان است. آنها که در این کشور مسئولیت دارند و بواسطه آن باید حافظ جان و مال و ناموس آحاد مختلف ملت باشند.
نمایندگان محترم زابل در مجلس شورای اسلامی: شما که با رای مستقیم مردم به مجلس رفته اید آیا تا به حال برای امنیت ما اقدامی انجام داده اید. یکسال است که هر جه در رسانه ها و سایت های خبری جستجو می کنیم تا شاید شما یک مصاحبه، سئوال از وزیر کش.ر و حرکتی که نشان از عزم راسخ شما برای حل مسائل امنیتی داشته باشد چیزی نمی یابیم. آیا زمان آن نرسیده است که به این موکلین مظلوم و رنج کشیده خویش که در طول سال گذشته داغ ماهها شهید را دیده اند گزارشی از اقدامات خود ارائه نمایید.
فرماندهی محترم نیروی انتظامی و قرارگاه محمد رسول الله؛ سردار احمدی مقدم: می خواستیم تعریف شما را از امنیت بدانیم تا ببینیم واقعا تعریف ما و شما از امنیت متفاوت است. چرا که همکاران شما در مصاحبه ها و سخنرانی هایشان جسورانه از ایجاد امنیت سخن گفته و ما را دلگرم می کنند اما در عمل چیز دیگری مشاهده می کنیم.
و بالاخره جناب آقای احمدی نژاد؛ رئیس جمهور محبوب و مردمی: از آن روز که وزیر کشور شما در تشییع کنندگان شهدای مظلوم تاسوکی در گلزار شهدای شهرستان زابل قول حل مسائل امنیتی در آینده ایی نزدیک را داد بیش از 11 ماه می گذرد. نگاه مردمی به وضعیت امنیتی استان (جدا از گزارش ها و نظرات مسئولین) حکایت از بحرانی تر شدن مسائل امنیتی استان دارد. درست است که آن سوی مرزها هیچ اراده ایی برای برخورد با اشرار نیست اما براستی ما در این سوی مرزها چه کرده ایم. نمی توانیم باور کنیم نمی شود امنیت برقرار کردزیرا که به توان نیروی های مخلص و فداکار این مرز و بوم ایمان داریم. از حضرتعالی به عنوان عالیترین مقام اجرایی کشور می خواهیم با نگاهی به آنچه ما امروزه گرفتار آنیم و بررسی برنامه ها و ابزارهایی که مدیران ارشد استان برای ایجاد امنیت بکار گرفته اند و رفع نقایص موجود در و تعریف مدیریتی نو با تفکری بسیجی و متکی بر کردک گامی مهم در جهت مسائل امنیتی استان بردارید.
رهسپاریم با ولایت تا شهادت
جامعه هیأت های مذهبی شهرستان زابل

طومار مردم زاهدان برای امنیت پایدار استان

هزاران تن از مردم شیعه و سنی شهر زاهدان در پی حوادث تروریستی اخیر، با امضای طوماری ضمن اعلام آمادگی برای مشارکت درتامین امنیت شهر، ایجاد زمینه های امنیت پایدار در استان سیستان و بلوچستان را خواستار شدند.

هزاران نفر از مردم شهر زاهدان در این طومار ضمن تسلیت به بازماندگان شهدای حادثه تروریستی روز چهارشنبه به خباثت دشمن و مقاومت و ایمان عمیق اهالی استان اشاره و اعلام کردند که این اقدام دشمن مردم را نسبت به راهی که انتخاب کرده اند مصمم تر کرد.

در این طومار که همزمان در دانشگاه سیستان و بلوچستان به امضای دانشجویان دانشگاه نیز رسیده است با اشاره به صدمات ناشی از اختلاف بین شیعه و سنی آمده است : اگر بهترین ملت ها دچار اختلاف و دو دستگی شوند همه نیروی حیاتی شان نه تنها از بین می رود بلکه در جهت ویرانی کشور به کار می افتد.

دربخش دیگری از این طومار مردم  از مسئولان امنیتی استان خواسته اند با پیگیری و رفع مسائلی که مورد سوءاستفاده دشمنان اسلامی می گیرد زمینه امنیت پایدار و فراگیر در تمام استان را فراهم کنند، همچنین با اطلاع رسانی صحیح از رواج شایعات جلوگیری نمایند .

این متن با تاکید بر ضرورت اهتمام ویژه به رویکرد های فرهنگی و اقتصادی استان و تعیین تکلیف اتباع بیگانه بویژه افاغنه خواستار آن شده است که نیروهای امنیتی استان بیش از پیش نیروهای مردمی را در تامین امنیت سهیم کنند .

/ 0 نظر / 6 بازدید