برگزاری هشتمین یادواره شهدای تاسوکی در نیمروز (ادیمی)

رضا سرگزی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شهرستان نیمروز اظهار داشت: هشتمین یادواره شهیدان روحانی و شهدای فاجعه تروریستی تاسوکی و شهیدان گلزار شهدای حضرت رسول اکرم (ص) در شهرستان نیمروز در سیستان برگزار می‌شود.

معاون اجرایی هیئت امنای گلزار شهدای حضرت رسول اکرم(ص) شهرستان نیمروز با بیان اینکه هشتمین سالگرد شهدای تاسوکی در بیست و نه اسفند ماه جاری خبر داد و افزود: امسال با حضور مردم، مسئولان و خانواده شهدای حادثه تاسوکی، هشتمین سالگرد این حادثه تروریستی در گلزار شهدا برگزار می‌شود.

این مسئول با اشاره به حضور مسئولان کلان استان به ویژه نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان در این مراسم، بیان داشت: امیدواریم در یادواره امسال نیز شاهد حضور پرشور و گسترده مردم ولایتمدار و غیرتمند از جای جای ایران اسلامی باشیم.

وی با بیان اینکه پایه‌گذار این مراسم معنوی سردار شهید حاج حبیب لکزایی است، هدف از برگزاری این یادواره را گرامیداشت یاد و خاطره شهدای تاسوکی و پیوند جوانان با آرمان‌های شهدا عنوان کرد.

سرگزی در ادامه اضافه کرد: شهرستان نیمروز بیش از 167 شهید تقدیم نظام جمهوری اسلامی ایران کرده است.

معاون اجرایی هیئت امنای گلزار شهدای حضرت رسول اکرم(ص) شهرستان نیمروز خاطرنشان کرد: شهدای تاسوکی سند بارزی از مظلومیت شهروندان مسلمان در برابر دشمنی و توطئه استکبار جهانی است.

این مسئول با بیان اینکه برگزاری این گونه یادواره ها در ایجاد بصیرت و آگاهی جوانان و جامعه نقش دارد متذکر شد: یادواره شهدا نشان از همدلی و همبستگی تمام اقشار جامعه دارد و موجب دلسردی دشمنان ایران اسلامی خواهد شد.

گفتنی است در تاریخ 25 اسفند ماه سال 1384 اعضای گروهک تروریستی جندالشیطان با راهبندی در محور زابل ـ زاهدان، بیش از 20 تن از مردم بی‌گناه منطقه را شهید و چند نفر را مجروح کرده و تعدادی را به گروگان گرفتند.
/ 0 نظر / 31 بازدید