کارهای تروریست ها مبتنی بر جهل است نه تفکر

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

عضو هیئت علمی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی با قدردانی از مسؤولان به دلیل اجرای حکم الهی و اعدام ریگی اظهار داشت: عبدالمالک همان نقشی را که وهابیت در بروز اختلاف در منطقه دارند در ایران اجرا کرد.

شریف لک زایی، عضو هیات علمی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری رسا ضمن قدردانی از همه کسانی که در دستگیری و اعدام ریگی جنایکار نقش داشتند، اظهار داشت: اعمال، رفتار و حرکات ریگی با اهداف وهابیت مطابقت دارد و وی همان نقش وهابیت را در ایران بازی می کرد. 

وی با بیان اینکه دو دسته علل ممکن است در به وجود آمدن این گونه افراد موثر باشد، ابراز داشت: یک دسته از علل داخلی، مثل فقر فرهنگی و اقتصادی وجود دارد که بر اساس آن برخی برای تامین نیاز روزمره زندگی، دست به این گونه اعمال می زنند و علل دیگری که به صورت جدی مطرح است تاثیر کشورهای بیگانه و مخالف نظام اسلامی به ویژه سرویس های امنیتی و اطلاعاتی متخاصم بر این لایه از اقشار کم در آمد و ناآگاه است.

وی مهم‌ترین وظیفه مسؤولان را جلوگیری از پیدایش این گونه افراد دانست و اظهار داشت: مسؤولان با خدمتگزاری در مناطق محروم باید تردید را از دل مردم بیرون کنند و نشان دهند به فکر فقر و آوارگی آنها هستند.

عضو هیئت علمی پژوهشگاه علوم اسلامی درباره علت برگشتن یاران ریگی به زندگی روزمره و عادی خود و توبه این افراد از اعمال جنایتکارانه خود ابراز داشت: افرادی که منصف باشند وقتی اعترافات ریگی را ببینند که ارتباط خود را با سرویس های بیگانه بیان می کند به فکر فرو می‌روند و اگر مغرض نباشند دست از اعمال شرارت بار خود بر می‌دارند.
 
وی ادامه داد: علت دیگری که در توبه و برگشتن یاران ریگی به زندگی عادی موثر است، برخورد جدی جمهوری اسلامی با این شرارت هاست.

لک زایی در مورد عقبه فکری امثال ریگی ابراز داشت: این که بگوییم که این افراد شرور دارای طرز فکری بوده‌اند کاملا اشتباه است چون همه اعمالی که انجام می دادند کورکورانه، ابلهانه و از روی جهل و نادانی بود. به دلیل این که آنها اختیاری از خود نداشتند افزون بر این که سن و سال ریگی هم آن قدر نبود که بتواند طرز فکری بر اساس استدلال داشته باشد.

وی در ادامه افزود: ریگی نماینده افرادی بود که خواهان شیعه کشی و بروز اختلاف در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و از بین رفتن وحدت مسلمین هستند.

لک زایی بابیان اینکه ریگی از تمام ظرفیت های قومی و مذهبی برای از بین بردن و ریشه کن کردن وحدت در جامعه استفاده کرد گفت: تمام اقدامات ریگی مخل امنیت منطقه بود و کشتار نمازگزاران مسجد علی بن ابیطالب(ع) هم این واقعیت را بیش از پیش برای ما آشکار می‌کند.

/ 0 نظر / 6 بازدید