ششمین سالگرد شهدای تاسوکی در قم برگزار می شود

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

به همت پژوهشکده علوم و اندیشه سیاسی، خبرگزاری ابنا و نهادهای فرهنگی دیگر در قم، و به منظور گرامیداشت شهدای فاجعه تاسوگی و شهدای حوادث تروریستی پاکستان همایشی با عنوان "شهدای روحانی وحدت اسلامی" در قم برپا خواهد گردید.

به گزارش خبرگزاری اهل‏بیت(ع) ـ ابنا ـ همزمان با ششمین سالگرد فاجعه خونین تاسوکی همایش نیم‏روزه‏ ای با هدف گرامی داشت شهدای این فاجعه و نیز یادبود شهدای حوادث تروریستی پاکستان در قم برگزار می‏ شود.

در این همایش که با عنوان "شهدای روحانی وحدت اسلامی" برپا خواهد گردید «حجت الاسلام والمسلمین مبلغی» رییس مرکز تحقیقات اسلامی مجلس شورای اسلامی و «حجت الاسلام حسینی عارف» مشاور دبیرکل مجمع جهانی اهل‏بیت(ع) سخن خواهند گفت.

زمان: سه شنبه 16 اسفند 1390 ـ  از ساعت 10 تا 12

مکان: قم، ابتدای خیابان معلم، پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی، سالن همایش‏ ها.

برگزارکنندگان: پژوهشکده علوم و اندیشه سیاسی (وابسته به دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم)، خبرگزاری اهل‏بیت(ع) ـ ابنا (وابسته به مجمع جهانی اهل‏بیت علیهم السلام)، مرکز تحقیقات تقریب (وابسته به مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی)، خانه طلاب سیستان و بلوچستان، مؤسسه فرهنگی هنری عرشیان کویر تاسوکی و مؤسسه فرهنگی هنری ابناءالرسول(ص) تهران.

شایان ذکر است که گروهک تروریستی عبدالمالک ریگی معدوم در اقدامی تروریستی که روز 25 اسفند 1384 در منطقه "تاسوکی" (واقع در جاده زاهدان به زابل)، دهها تن از هموطنان بیگناه را به گلوله بست که بیست و دو نفر از آنان به شهادت رسیدند و هفت نفر نیز به گروگان گرفته شدند.

حادثه تروریستی تاسوکی سرآغاز فجایع دیگری بود که توسط این گروهک مزدور در استان سیستان و بلوچستان صورت گرفت و وحدت و همبستگی مردم استان را نشانه رفته بود. دستگیری سرکرده این گروهک اگرچه ضربه سختی بود که بر این گروهک وارد شد اما کشتار مردم بی گناه شیعه و سنی ـ بویژه زن و کودک و خردسال ـ در شمار اقدامات کثیفی است که تا الان تنها توسط این گروهک انجام شده است.

همچنین در سال‏ های اخیر صدها تن از شیعیان مظلوم پاکستان به دست گروهک‏ های تروریستی و غرب‏ساخته به شهادت رسیده‏ اند.

/ 0 نظر / 6 بازدید