مجموعه «سیاست متعالیه» در قالب 10 جلد منتشر می‌شود

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

گروه اندیشه: برای همایش «سیاست متعالیه از منظر حکمت متعالیه»، 200 نشست برگزار شده است که مکتوب نظرات و مقالات مطرح شده به صورت مجموعه 10 جلدی آماده نشر می‌شود.

شریف‌ لک‌زایی دبیر کمیته علمی همایش «سیاست متعالیه از منظر حکمت متعالیه» در گفت‌وگو با سرویس اندیشه خبرگزاری قرآنی ایران (ایکنا)، در مورد دستاورد‌ها این همایش اظهار کرد: برای این همایش که در 3 بهمن‌ماه سال جاری در پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی برگزار می‌شود، 2 کتاب آماده خواهد شد.

وی افزود: مجموعه‌ چکیده مقالات ارسالی برای این همایش به صورت کتابی با عنوان «سیاست متعالیه از منظر حکمت متعالیه» در قالب 1 جلد آمده ‌شده است، که امید است این کتاب تا زمان برگزاری این همایش به طبع برسد.

لک‌زایی ادامه داد: کتاب دیگری که در برای این همایش آماده شده است، دفتر اول از مجموعه کتاب‌های «سیاست متعالیه از منظر حکمت متعالیه» است. ضمنا تاکنون 200 نشست پیرامون سیاست متعالیه در پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی برگزار شده است.

وی هم‌چنین اظهار کرد: مجموع نظرات و ایده‌هایی که در این 200 نشست بیان شده است، قرار است به صورت مجموعه 10 جلدی آماده شود که برای این همایش دفتر اول آمده چاپ شده است و هم‌چنین برای این همایش فصل‌نامه پژوهش و حوزه، علوم سیاسی، دانشگاه اسلامی، نقد و نظر و هفته‌نامه پگاه حوزه ویژه‌نامه‌ای را تدوین و تنظیم کرده‌اند که در روز همایش به محققان و پژوهشگران تقدیم می‌شود.

لک‌زایی در مورد این مجموعه 10 جلدی گفت: این مجموعه در 10 جلد در قالب چند عنوان فرعی تدوین می‌شود: دفتر اول و دوم به نشست‌های برگزار شده اختصاص دارد و دفتر سوم و چهارم به مجموعه مقالاتی در مورد سیاست متعالیه از منظر حکمت متعالیه می‌پردازد.

وی هم‌چنین خاطرنشان کرد: 4 پروژه مستقل در مورد سیاست متعالیه از منظر حکمت متعالیه در نظر گرفته شده است که هر یک به صورت دفتر جداگانه‌ای چاپ می‌شود که این 4 پروژه عبارتند از :1. مقدمه سیاسی حکمت متعالیه؛ 2. مفهوم سیاسی حکمت متعالیه؛ 3. سیاست صداریی؛ 4. فلسفه اخلاق و فلسفه سیاسی صدرالمتألهین.

وی هم‌چنین گفت: سخنران افتتاحیه این همایش یک روزه، آیت‌الله جوادی آملی است و این همایش که در صبح و عصر روز 3 بهمن‌ماه در پژوهشگاه فرهنگ و علوم اسلامی برگزار می‌شود، مباحث توسط صاحب‌نظران در کمیسیون‌های تخصصی مطرح و توسط 2 داور نقد و بررسی می‌شود.

*****

یادآوری می شود نشست های برگزار شده درباره فلسفه سیاسی متعالیه حدود 30 نشست است که در خبر منتشره 200 مورد ذکر شده و به این ترتیب اصلاح می شود. همچنین یادآوری می شود به خواست خداوند متعال، تمامی مباحث انجام شده اعم از نشست و مقاله و پروژه های مستقل درباره فلسفه سیاسی متعالیه در 10 مجلد از سوی پژوهشکده علوم و اندیشه سیاسی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی منتشر می شود.

/ 0 نظر / 4 بازدید