سؤال نماینده مجلس از وزیر اطلاعات درباره فاجعه تاسوکی

170 نماینده مجلس: دولت از بروز اقدامات تروریستی جلوگیری کند

خبرگزاری فارس:170 نماینده در بیانیه‌ای ضمن محکوم کردن اقدامات تروریستی اخیر از دولت خواستند تا از بروز اقدامات تروریستی جلوگیری کرده و منشا این اقدام را شناسایی و اعلام کند.

به گزارش خبرنگار امور مجلس خبرگزاری فارس در این بیانیه که توسط موسی قربانی عضو هیات رئیسه مجلس قرائت شد، نمایندگان اعلام کردند جریانات تروریستی اخیر در شهر زاهدان که منجر به شهادت مظلومانه عده‌ای از شهروندان، زنان، کودکان و مردم بی‌دفاع شد و همچنین ترور ناجوانمردانه فرزندان مخلص، مردمی، خدوم و دلسوز سپاه و نیروی انتظامی در این شهر اقدامی کور با منشا مداخله شبکه تروریستی مقیم خارجه از کشور است.
نمایندگان در ادامه این بیانیه تصریح کردند: تاریخ طولانی ایران نشان می‌دهد که مردم ما از هر قوم و قبیله‌ و از هر مذهب و دینی که باشند قرن‌ها درکنار همدیگر با اخوت وبرادری زندگی کرده‌اند و اختلافات دینی و مذهبی و فرهنگی هرگز عامل نزاع و تشدید درگیری در کشور ما نبوده است و شیعه و سنی نیز بیش از چهارده قرن است که با برادری در کنار یکدیگر به ملت و کشور خود خدمت کرده‌اند.
نمایندگان در این بیانیه ضمن محکوم کردن اقدامات تروریستی اخیر از دولت خواستند که با درایت و جدیت و با برنامه روشن و مدون از بروز و ظهور هرگونه اقدامات تروریستی جلوگیری نموده و شبکه و منشاء داخلی و خارجی آن را شناسایی و در جهت اعلام آن اقدام نمایند.
نمایندگان در این بیانیه همچنین از دستگاه قضایی خواستند تا بدون فوت وقت و تسامح و تساهل با متجاوزین به نفوس و مردم و قاتلین مردم بی گناه برخورد و عامل یا عوامل آن را به مردم معرفی و حکم خداوند متعال را در باره آنها اجرا نمایند.
نمایندگان همچنین در این بیانیه تصریح کردند:از رئیس جمهور محترم انتظار داریم درجهت ایجاد فرصت‌های شغلی ، طرح‌های عمرانی و تقویت مدیران سیاسی و اجرایی دستورات لازم را صادر و فرصت سوءاستفاده اجنبی پرستاران را از فرصت طلبان سلب و امکان برخورد قاطع با ضد انقلاب و عوامل ناامنی و دشمنان مردم و نظام و شبکه قاچاق و قاچاقچیان مواد افیونی را فراهم نماید.

وزارت خارجه باید پیگر نقش اشرار در حوادث زاهدان باشد

خبرگزاری فارس: عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس خواستار پیگیری‌های وزارت خارجه درباره نقش اشرار مسلح در حوادث استان سیستان و بلوچستان که از بیرون مرزها حمایت می‌شوند، شد.

به گزارش خبرنگار امور مجلس خبرگزاری فارس قدرت الله علیخانی با اشاره به اقدامات تروریستی اشرار مسلح در استان سیستان و بلوچستان با تاکید بر تقویت نیروی انتظامی و با بیان اینکه باید خواسته‌های نیروهای انتظامی را تامین کرد،اظهار داشت: مسئولان نیروهای انتظامی چندمین بار با حضور در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس خواستار تجهیز نیروی انتظامی و تامین نیروی انسانی لازم شدند و عنوان کردند که برای کنترل مرزها باید امکانات لازم مهیا شود.
وی با اشاره به کمبود امکانات نیروی انتظامی خاطرنشان کرد: دولت باید خواسته‌های این نیرو را تامین کند، تا ما شاهد کاهش اینگونه حوادث در سطح کشور باشیم.
نماینده بوئین زهرا در مجلس در پاسخ به سؤالی مبنی بر این که برخی معتقدند سرویس‌های اطلاعاتی و جاسوسی آمریکا، انگلیس و پاکستان در تحریک اشرار مسلح نقش دارند و ردپای این کشورها در اقدامات تروریستی استان سیستان و بلوچستان پیدا شده، گفت: تاکنون مسئولی در خصوص این امر در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس توضیح نداده است. اما ممکن است این اشرار از آن طرف مرزها حمایت شوند و پایگاه‌های آنها در آن طرف مرزها باشد که این موارد را باید وزارت امور خارجه پیگیری کند.
علیخانی تاکید کرد: در گذشته هم شاهد بودیم که عوامل فراری ایران در پاکستان پایگاه‌هایی داشتند که دولت پاکستان باید نسبت به این موارد جدی برخورد کند تا ما شاهد اینگونه حوادث در داخل کشور نباشیم.

حضور مردم در دستگیری عوامل تروریستی زاهدان از افتخارات امت اسلامی است

خبرگزاری فارس: نایب رئیس مجلس گفت: حضور مردم غیرتمند، مسلمان و وطن پرست سیستان و بلوچستان و زاهدان اعم از شیعه و سنی در دستگیری عوامل ترور از افتخارات بیاد ماندنی امت اسلامی به شمار می‌آید.

به گزارش خبرنگار امور مجلس خبرگزاری فارس، محمدرضا باهنر طی سخنانی در جلسه علنی امروز یکشنبه مجلس با اشاره به اقدام تروریستی در زاهدان گفت: این اقدام تروریستی توسط عوامل شبکه ترور بین‌المللی انجام شد که مورد حمایت‌ بعضی از دولت‌هایی است که سنگ مبارزه با تروریسم را به سینه می‌زنند و از نظر هر کس که بویی از انسانیت نبرده باشد، نیز محکوم است.
باهنر افزود: حضور مردم غیرتمند، مسلمان و وطن پرست سیستان و بلوچستان و زاهدان اعم از شیعه و سنی اگر چه قابل پیش بینی بود؛ اما خطر پذیری عزیزانی که با شهادت، شهامت و شجاعت در دستگیری عوامل ترور جان خود را به خطر انداخته‌اند از افتخارات بیاد ماندنی این امت به شمار می‌آید.
وی از مقامات قضایی و امنیتی خواست که در حداقل زمان این جنایتکاران را به سزای اعمال سنگینشان برسانند.
نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به درگذشت فردوسی پور گفت: ایشان سه دوره همکار ما در مجلس شورای اسلامی و از یاران و همراهان حضرت امام (ره) در نجف اشرف و پاریس و نماینده خبرگان و مسئول بنیاد فرهنگی هفتم تیر بودند که مدتی در دستگاه قضایی به عنوان دادستان انتظامی قضات خدمت کردند و متاسفانه بر اثر جراحات باقی مانده از حادثه هفتم تیر جان به جان آفرین تسلیم کردند که ما فوت این عزیز و برادر بزرگوار را خدمت مردم خوب و فداکار استان خراسان و یزد تسلیت عرض می‌کنیم.

امریکا در تقویت عوامل انفجار زاهدان دست داشته است

خبرگزاری فارس: یک نهاد فکری در آمریکا که به محافل امنیتی این کشور نزدیک است، در جدیدترین گزارش‌های تحلیلی خود عنوان کرد آمریکا در تقویت گروه تروریستی که مسئول بمب گذاریهای اخیر در زاهدان بوده، نقش داشته است.

به گزارش خبرنگار فارس از لندن، «استراتفور» شنبه گزارش داد: تهاجم اخیر به عوامل سپاه پاسداران در زاهدان از سوی یک گروه مسلح بلوچی صورت گرفته است که از حمایت‌های آژانسهای امنیتی غربی برخوردار شده است.
استراتفور از جمله نهادهای پژوهشی متشکل از عوامل سابق امنیتی امریکا است و گفته می شود در فهرست مشترکان آن بسیاری از عوامل فعلی امنیتی و مقامهای دولتی امریکا به شکل مخفیانه قرار دارند.
گزارشهای این موسسه فقط در اختیار اعضا قرار داده می‌شود.
این مرکز، رویارویی ایران و امریکا را در خصوص موضوع عراق بسیار جدی توصیف کرده و نوشته است در حالی که رسانه‌ها توجه خود را معطوف صحبت‌هایی کرده اند که بر تلاشها برای پیشبرد گفتگوها متمرکز شده، جنگی پنهان بین ایران و امریکا درگرفته است.
نهاد امریکایی، اسراییل را در این رابطه شریک امریکا معرفی کرده و نوشته است، تل آویو توجه خود را معطوف مقابله با برنامه هسته‌ای ایران کرده و آشکارا از تلاش برای ترور دانشمندان هسته‌ای ایران سخن گفته است.
به نوشته استراتفور، اما امریکا برنامه خود را بر حمایت از اقلیتهای نژادی و تحریک آنها برای مقابله با دولت ایران متمرکز کرده است تا از این طریق تهران را وادار به توافق در خصوص مسایل عراق نماید.

/ 0 نظر / 4 بازدید