اولین یادواره شهدای گلزارحضرت رسول اکرم در سیستان

گلزار شهدای حضرت رسول اکرم (ص) شهر ادیمی بیش از شصت شهید دارد که دو شهید از فاجعه تروریستی تاسوکی و دو شهید از فاجعه بمب گذاری در بلوار ثارالله زاهدان را  نیز در خود جای داده است.

بخشدار بخش پشت آب : 16 درصد شهدای شهرستان زابل در این گلزار هستنددر ابتدای یادواره شهداء بخشدار شهر ادیمی به مدعوین محترم خیر مقدم عرض کرد و بیان نمود ما در بخش پشت آب شهرستان زابل بیش از 120 شهید داریم که به تعبیری قریب شصت شهید در این گلزار شهداء –گلزار شهدای حضرت رسول اکرم (ص)- هستند، که 16 درصد شهدای شهرستان زابل را در بر می گیرد. آقای طاهری همچنین اضافه کرد: در گلزار شهدای شهر ادیمی پروژهای خوبی در حال اجراست که می تواند این آستان مقدس را به یک مکان فرهنگی، سیاحتی و زیارتی تبدیل کند.

مهندس دهمرده: از روزی که امور گلزار شهدا را دنبال می کنیم کارهایمان سریع تر پیش می رود

شهردار شهر ادیمی در ادامه برنامه یادواره شهداء به ارائه گزارش از روند اجرایی پروژها در این آستان مقدس پرداخت و افزود از روزی که امور گلزار شهدا را دنبال می کنیم کارهایمان سریع تر پیش می رود. وی همچنین ادامه داد با همکاری برخی از نهادها تا کنون اقدامات خوبی در این گلزار انجام شده است از جمله آنها از احداث بلوار و آسفالت مجموعه گلزار و ایجاد یک برج نوری و ساخت مجتمع فرهنگی گلزار شهداء می توان نام برد.مهندس دهمرده پروژهای ایجاد دو برج نوری دیگر و ساخت میدان و سنگ فرش کردن بخش هایی از این گلزار را از جمله برنامه های در حال اجرا و پیگیری در این گلزار اعلام کرد.  

امام جمعه شهرستان زابل: شهدا بهترین و برگزیده ترین مؤمنین هستند

امام جمعه شهرستان زابل در سخنان خود در این مراسم یاد و نام و خاطره شهدا را گرامی داشت و گفت: شهدا بهترین و برگزیده ترین مؤمنین هستند و درب های شهادت همچنان باز است.ایشان همچنین اقدامات تروریستی ایادی استکبار در فاجعه های تاسوکی، شهادت 4 مأمور نیروی انتظامی و بمب گذاری اخیر در مسیر عبور اتوبوس نیروی زمینی سپاه در بلوار ثارالله زاهدان آن را به شدت محکوم کرد. حجه الاسلام و المسلمین طباطبایی گفت: دنیا دنیای پررویی است و ملت مظلوم را به تروریست محکوم می کند ولی در واقعه ما خود قربانی تروریست هستیم و ملت ما قربانی تجاوز است اما دشمن همیشه شکیت می خورد و این مسلم است زیرا خداوند با شماست و وعده خداوند نیز حق است.

حجه الاسلام و المسلمین هدایتی  : این مجلس ختم شهدا نیست بلکه مراسم ترحیم خود ماست.

حجه الاسلام و المسلمین هدایتی دیگر سخنران این یادواره بود که به بیان خاطره از شهدای جنگ تحمیلی پرداخت و از مقام شامخ و والای شهدا یاد نمود و گفت: شهدا هنگامی که از دنیا می روند دستشان بازتر می شود و واقعا همه ما مردیم و شهدا زنده هستند، این مجلس ترحیم و بزرگداشت برای شهدا نیست این مجلس ختم برای ماست که چرا ما توفیق شهادت در راه خدا پیدا نکردیم، ما چرا دستمان کوتاه است.ایشان همچنین از زیارت قبور مطهر شهدا در هر زمان به عنوان یک امر پسندیده یاد کرد. رئیس سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران استان سیستان و بلوچستان

امروز به برکت شهدا پیشرفت های چشمگیری در استان داشته ایم.

 رئیس سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران استان سیستان و بلوچستان که در یادواره شهدای گلزار حضرت رسول اکرم(ص) شهر ادیمی حضور پیدا کرده بود از مقام والا و شامخ شهدا تجلیل کرد و گفت شهدا عامل عظمت و قهرمانی ملت ما هستند. امروز به برکت شهدا پیشرفت های چشمگیری در استان داشته ایم. جهانتاب همچنین افزود: انسان ها مانند یکدیگر نیستند و گروهی اسلام و قرآن را یاری می کنند و گروهی نیز برای مبارزه با اسلام قد علم کرده اند، خداوند در ابتدای نزول قرآن از رحمت سخن گفته، سپس در آیاتی نیز خشم و غضب خود را بیان کرده که آن هم در مواردی خاص است. ما می گوییم که خون شهید بر زمین ریخته است اما اشتباه است قطره قطره خون این شهدا در خون ملت ایران در حال تزریق شدن است و در خون ماست اگر نباشد ما اینجا نمی توانیم باشیم. خون شهدا باعث شده امروز ملت ایران از آمریکا و اسرائیل بیزار باشد و از نظام جمهوری اسلامی ایران دفاع کند و دشمنان نیز از همین می ترسند.وی همچنین گفت: ما باید خودی را از غیر خودی تشخیص دهیم و دشمن را بشناسیم، دشمن از هر راهی می خواهد به اسلام و نظام ضربه وارد کند.جهانتاب در پایان سخنان خود گفت که بنیاد شهید و امور ایثارگران نیز برنامه های خوب و زیادی برای این گلزار دارد که تصویب شده و در حال اجراست.  

رئیس هیئت امنای آستان مقدس گلزار شهدای حضرت رسول اکرم (ص) اهداف برگزاری یادواره را تشریح کرد

 

 رئیس هیئت امنای آستان مقدس گلزار شهدای حضرت رسول اکرم گفت در این گلزار شصت شهید وجود دارد. و یکی از اهداف برگزاری یادواره شهدا را در این منطقه عمل به فرمایش رهبر کبیر انقلاب اسلامی ایران دانست که می فرمایند جامعه همواره نیازمند است تا برای پالایش روح و روان خود و پراکندن عطر معنویت در جامعه یاد و خاطره شهدا، این قهرمانان ملی و مجاهدان در راه خدا را زنده دارد. هدف دوم را در این زمینه فرمایشات مقام عظمای ولایت حضرت آیت الله خامنه ای دانستند که ایشان می فرمایند امروز فضیلت زنده نگهداشتن یاد و خاطره شهدا کمتر از شهادت نیست. و واجب ترین و قربی ترین کاری که انسان را می تواند به به پرودگار عالم نزدیک کند این است که مفاخر ارزشی نظام را زنده نگه دارد.رئیس هیئت امنای این گلزار همچنین از پروژهای در حال اجرای خوبی در این آستان مقدس خبر داد و گفت به همت این اعضاء ان شاء الله در آینده بتوانیم حسینیه و مسجد این آستان را مورد بهره برداری قرار دهیم. وی در پایان سخنان خود از کلیه عزیزان حاضر در جلسه و عزیزانی که در برگزاری این یادواره زحمت و تلاش کشیده اند تشکر و قدردانی کرد و گفت امروز ما با تلاش پیگیر و مستمر هیئت امنای گلزار است که توانستیم اولین یادواره شهدای گلزار حضرت رسول اکرم (ص) را در مرکز تازه تاسیس فرهنگی گلزار شهدا برگزار کنیم.

/ 0 نظر / 3 بازدید