رونمایی از کتاب شهید حبیب لک زایی و نرم افزار حبیب دلها

نوید شاهد: مراسم رونمایی از کتاب "بسیج و امنیت ملی" به قلم سردار شهید حاج حبیب لک‏ زایی و "نرم افزار حبیب دلها" شنبه 23 فروردین 1393 با حضور سردار محمدرضا نقدی فرمانده سازمان بسیج مستضعفین کشور، حجت الاسلام نجف لک‏ زائی معاون فرهنگی مجمع جهانی اهل بیت علیه‏ السلام و خانواده شهید لک‏ زائی و فرماندهان نواحی مقاومت بسیج کشور در دانشکده شهید مطهری تهران برگزار شد.

سردار نقدی در این همایش گفت: در کار فرهنگی یکی از بهترین شیوه‏ ها الگوسازی است و برای الگوی فرماندهی هم برادر بزرگوارمان سردار شهید حبیب لک‏ زائی یکی از آن الگوها است.

وی درباره شخصیت سردار شهید حاج حبیب لک‏ زایی گفت: خصوصیاتی همچون تواضع، گذشت، صبر، محبت و علم که ولایت امر امسال از بسیجیان خواستند در شهید لک‏ زائی وجود داشت.


سردار نقدی یادآور شد: اینکه یک فرمانده آن هم در سیستان و بلوچستان دست به قلم ببرد و پژوهش کند و کار تحقیقاتی انجام دهد این خود نیز، یک الگوی خوب است برای همه ما که در کنار تلاش هایی که داریم با قلم، نوشتن و انتقال تجربه‏ ها و بهره‏ برداری از ظرفیت‏ های ارزشمند با بسیج مأنوس باشیم.


حجت الاسلام نجف لک زایی معاون فرهنگی مجمع جهانی اهل بیت نیز در سخنانی بر اساس حدیث جنود عقل و جهل، به تبیین شاخصه‏ های وحدت و همگرایی جوامع اسلامی پرداخت.


وی در اهمیت این حدیث صحیح که در اوایل کتاب شریف اصول کافی آمده گفت: این حدیث، یک حدیث راهبردی است و راهبرد امام خمینی (ره) نیز بر این حدیث مبتنی بوده است و بلکه کل اندیشه نبوت و امامت و ولایت و تمام فرهنگ و تفکر بسیج بر این حدیث مبتنی است.


این استاد حوزه و دانشگاه که در جمع فرماندهان سپاه سخن می‏ گفت، با ذکر این نکته که در این حدیث به هفتاد و پنج سرباز و شاخص عقل و هفتاد و پنج سرباز و شاخص جهل اشاره شده، اذعان کرد: فرهنگ و تفکر بسیجی یعنی این هفتاد و پنج شاخصی که برای عقل گرایی ذکر شده است. جامعه توسعه یافته، یعنی جامعه­ ای که این هفتاد و پنج ویژگی را داشته باشد. جامعه امن، یعنی جامعه­ ای که این هفتاد و پنج ویژگی در آن استقرار یافته باشد و انسان کامل یعنی انسانی که این هفتاد و پنج ویژگی را دارد.


وی پیشنهاد داد: اگر زمانی تصمیم گرفته شد که یک کار فرهنگی مستمر در بسیج انجام بگیرد، خوب است که ـ مثلاً ـ هر هفته، دو تا از زوجات عقل و جهل بررسی شود و بعد رفتار خودمان را بر آن اساس بسنجیم و ببینیم که چقدر از این اوصاف در وجود ما قرار دارد.


در پایان از کتاب «بسیج و امنیت ملی» و نرم افزار «حبیب دلها» توسط سردار نقدی رئیس سازمان بسیج مستضعفین، سردار مرتضوی، فرمانده سپاه سلمان استان سیستان و بلوچستان و جانشین قرارگاه منطقه‏ ای قدس جنوب شرق کشور و دکتر لک‏زائی، معاون فرهنگی مجمع جهانی اهلبیت (ع) و سرگرد پاسدار سلمان لک‏ زائی، فرزند سردار شهید لک‏ زائی رونمایی شد.


قابل ذکر است کتاب بسیج و امنیت ملی (مطالعه موردی استان سیستان و بلوچستان) با مقدمه سردار نقدی توسط مؤسسه عرشیان کویر تاسوکی آماده و روانه بازار نشر شده است. نرم افزار حبیب دلها نیز حاوی قرآن کریم، هشت جلد کتاب، چهل قطعه فیلم و مستند و بیش از هزار قطعه عکس درباره سردار شهید حبیب لک زایی، با امکان قابلیت جستجوی پیشرفته است که توسط مؤسسه عرشیان کویر تاسوکی و مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی(نور) تهیه شده است.

علاقه مندان برای تهیه این آثار می‏ توانید با شماره 3212545-0541 (کافه کتاب آسمان) و 09109616152 (دفتر مؤسسه عرشیان) تماس بگیرد.


بنابراین گزارش، «سردار سرتیپ پاسدار حبیب لک زایی» که جانباز 77 درصد بود پس از 24 سال تحمل رنج و مرارت جراحت ‏های دوران دفاع مقدس، روز 25 مهر 1391 به همسنگران شهیدش پیوست. وی در سال 1358 وارد سپاه پاسداران شد و در سمت های «جانشین و فرمانده سپاه شهرستان زابل، معاون هماهنگ کننده سپاه سلمان، جانشین و سرپرست سپاه سلمان، دبیر ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر استان و مدیرعامل بنیاد حضرت مهدی (عج) سیستان و بلوچستان» انجام وظیفه کرد.

/ 0 نظر / 25 بازدید