غیرمتعهدها اهانت به یک و نیم میلیارد مسلمان را پیگیری کنند

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
عضو هیات علمی پژوهشکده علوم و اندیشه سیاسی با اشاره به ساخت فیلم موهن علیه مقدسات اسلامی گفت: غیرمتعهدها اهانت به یک و نیم میلیارد مسلمان را پیگیری کنند.
 
دکتر شریف لک زایی با بیان اینکه اصل اهانت به مقدسات کار بسیار زشت و ناشایستی است، اظهار داشت: به نظر می رسد غرب در وضعیتی که دنیای اسلام و منطقه خاورمیانه به سر می برد به یک کم تحملی رسیده بنابراین سعی می کند یا ایجاد این حوادث و اهانت به مقدسات فضا را به نفع خود برگرداند.

وی تصریح کرد: نباید از کنار این حادثه به راحتی بگذریم بلکه باید انگیزه های پشت سر این قضیه و اهداف اصلی آن به صورت دقیق مورد تحلیل و بررسی قرار گیرد.

این عضو هیات علمی پژوهشکده علوم و اندیشه سیاسی با اشاره به اینکه شاید یکی از انگیزه های این اقدام در راستای اسلام هراسی باشد که با بیداری اسلامی در منطقه همراه شده است، گفت: به هرحال بازنده اصلی این قصه دنیای غرب است که سال ها بر منابع و ذخایر کشورهای اسلامی سیطره داشته، اما امروز فضایی در میان مسلمانان به وجود آمده است که می خواهند خود را از سیطره غرب خارج کنند و نجات دهند.

لک زایی خاطرنشان کرد: به نظر می رسد این حوادث و اقداماتی که از سوی غرب انجام می شود به این سمت و سو گرایش دارد که بتواند همچنان سیطره خود را بر جوامع اسلامی حفظ کند. سیطره ای که با بیداری امت های اسلامی متزلزل شده است.

این عضو انجمن مطالعات سیاسی حوزه علمیه قم با بیان اینکه شاید یکی از انگیزه های آنان از این اقدام ایجاد اختلاف میان مسلمانان و پیروان سایر ادیان بوده باشد، افزود: این توطئه نیز با هوشیاری جهان اسلام و به ویژه مردم مصر تا حدودی خنثی شد و شاید اگر این انگیزه و هدف پشت این قصه بوده به هدف خود نرسیدند.

وی با ذکر این نکته که مسلمانان باید در اقدامات اعتراضی خود نسبت به این اقدام موهن منطقی، قانونی و با یک وجهه درست عمل کنند، بیان داشت: یکی از اهداف ساخت این فیلم موهن این است که سعی دارند با به خشم آوردن مسلمانان آنان را اهل خشونت نشان دهند، بنابراین مسلمانان باید در اقدامات اعتراضی خود مراقب باشند که این اعتراضات به صورت منطقی، قانونی و با یک وجهه درست ارایه شود تا مبادا بهانه ای دست آنها دهند که دوباره مسلمانان را هدف تیر تبلیغاتی خود قرار دهند.

لک زایی یادآور شد: اگر چه در حمله به سفارت آمریکا در لیبی و اتفاقاتی که در آنجا افتاده می توان تامل و در اصل این اتفاق تشکیک کرد اما به هر حال بازتاب این اقدامات هم به نفع غربی ها خواهد بود.

این عضو هیات علمی پژوهشکده علوم و اندیشه سیاسی با بیان اینکه باید برای پیگیری این حادثه از طریق دیپلماتیک و با استفاده از ظرفیت مجامع و همایش های اسلامی وارد شد، گفت: جنبش عدم تعهد که ریاست آن را ایران برعهده دارد می تواند پیگیر اهانت به مقدسات بیش از یک و نیم میلیارد مسلمان باشد و کشورهای اسلامی نیز می توانند پیگیر این موضوع باشند.

وی در عین حال خاطر نشان کرد: شاید غربی ها منتظرند این موج احساسات مسلمانان فروکش کند و از یادها برود تا دوباره هجمه دیگری انجام دهند بنابراین امت اسلامی همواره باید نسبت به انگیزه های پشت سر این گونه حرکت ها هوشیار باشند.

این عضو هیات علمی پژوهشکده علوم و اندیشه سیاسی با اشاره به ساخت فیلم موهن آمریکایی علیه ساحت مقدس پیامبراکرم (ص) گفت: به نظر می رسد این حوادث و اقداماتی که از سوی غرب انجام می شود به این سمت وسو گرایش دارد که بتواند همچنان سیطره خود را بر جوامع اسلامی حفظ کند. سیطره ای که با بیداری امت های اسلامی متزلزل شده است.

لک زایی با بیان اینکه این حرکت ها علی رغم این که چهره نورانی پیامبر اسلام (ص) را خدشه دار نمی کند، بلکه می تواند موجب انگیزه ما برای معرفی هر چه بیشتر ایشان شود، افزود: مسلمانان باید با استفاده از ابزارهای گوناگون برای معرفی سیره پیامبر(ص) و آموزه های ایشان اقدام کنند تا در دنیا فضای خوبی در ارتباط با ارزش های اسلامی حاکم شود.
 ****
این مصاحبه توسط  خبرگزاری ایسنا با بنده انجام شده اما روز چهارشنبه، پنجم مهر ماه، سر از روزنامه ایران درآورده است!
/ 0 نظر / 4 بازدید