سخنان اوباما به منظور سرپوش نهادن بر مسائل داخلی امریکا است

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

عضو هیئت علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی گفت: تحت شعاع قرار دادن مسایل داخلی آمریکا و کنفرانس خلع سلاح اتمی در تهران می تواند از عوامل تهدید اوباما باشد.

دکتر شریف لک زایی، عضو هیئت علمی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری رسا، با اشاره به تهدید باراک اوباما به حمله هسته‌ای گفت: این مسئله دارای پیچیدگی خاصی است، زیرا از یک سو آمریکا خود را ملزم به محدودیت در استفاده از سلاح های هسته ای کرده است و از سوی دیگر ایران و کره شمالی را تهدید به حمله هسته‌ای نموده است.

وی گفت: باید ببینیم در داخل آمریکا در مقابل این تهدید، چه نظراتی عنوان می‌شود زیرا به نظر می رسد این نوع سخنان با توجه به کاهش محبوبیت اوباما و تحت شعاع قرار دادن مسایل اقتصادی کشور آمریکا عنوان شده است.

وی ادامه داد: تحلیل دیگر این که در نظر گرفتن وضعیت آمریکا در خاورمیانه و جهان و اینکه آمریکا در سطح خاورمیانه به اهداف خود نرسیده است و ایران بعنوان یک قدرت منطقه ای به حساب می آید، ادبیات آمریکا را به این سمت سوق داده تا ایران را در موضع ضعف قرار دهد.

این استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به موفقیت های علمی ایران و اینکه آمریکا می خواهد مردم ما تحت شعاع او باشند، ادامه داد: کنفرانس خلع سلاح هسته ای که قرار است هفته آینده در تهران برگزار شود به طور قطع هدفش کشورهای دارای سلاح هسته ای به خصوص آمریکا و اسرائیل است و گویا آمریکایی ها می خواستند بر این کنفرانس تاثیر بگذارند.

وی گفت: وضعیت آمریکا در موضوع سلاح های هسته ای یک تناقض دارد و آن اینکه تنها کشوری که از سلاح های هسته ای استفاده کرده است، خود را بزرگترین مدعی برچیدن سلاح های هسته ای می داند.

/ 0 نظر / 4 بازدید