اجازه دهیم تجمعات اعتراض‌‏آمیز متعددی انجام می‌‏شود

مدیرکل سیاسی، انتظامی استانداری سیستان و بلوچستان در واکنش به جوابیه دفتر ارتباطات مردمی نماینده تبریز در مجلس‌‏هفتم گفت: خوشحالم از اینکه دفتر نماینده تبریز توجه لازم را دارند و به درصد کمی از مصاحبه پاسخ داده‌‏اند اما درخواست داریم برای روشن شدن افکارعمومی به همه موارد پاسخ دهند.

به گزارش" ایلنا" سلطانعلی میر خطاب به اکبر اعلمی گفت: در ادوار گذشته که شما نماینده مجلس بودید، اتفاقاتی از این قبیل رخ داد، چرا اعتراض نکردید؟ چرا در مورد حادثه دارزین که مشابه تاسوکی بود و در استان کرمان رخ داد، برای شما سؤوالی مطرح نشد؟ چرا پس از یک‌‏سال و اندی دوباره به این موضوعات پرداخته‌‏اید؟ همانگونه که شما نقاط ضعف را بیان می‌‏کنید، باید نقاط قوت را هم در نظر داشته باشید، اقدامات مثبت دولت نهم و بهبودی شاخص‌‏های سیاسی را چرا فراموش نموده‌‏اید؟!
میر افزود: آیا رسالت نمایندگی، توهین به افراد است؟ آیا شما حق دارید که هر اهانتی را به افراد داشته باشید و کسی هم اجازه اعتراض نداشته باشد؟
سخنگوی اطلاع‌‏رسانی استانداری سیستان و بلوچستان عنوان کرد: این همه مسؤول در دولت نهم به استان سفر کرده‌‏اند، از رییس‌‏جمهور یا کابینه گرفته تا رییس مجلس با هیأت همراه، معاون رییس‌‏جمهور، گروه دوبلین، 40 تن از سفرای کشورهای خارجی(اروپایی) چطور برای آنها امنیت بود و خون آنها ریخته نشد اما شما واهمه دارید که خونتان ریخته شود، تشریف بیاورید، امنیت برقرار است و هیچ مشکلی نیست.
وی ادامه داد: این جملات شما ما را به یاد سخنان امام راحل می‌‏اندازد، زیرا زمانی که از فرانسه قرار بود به تهران بیایند، به او گفتند که" امنیت نیست و کشته می‌‏شوید" و امام فرمودند که" بگذارید خون من در میان مردم ریخته شود، مگر خون من رنگین‌‏تر است" ، مگر مسؤولین تافته جدا بافته‌‏اند که باید برای آنها امنیت برقرار کرد و به بقیه مردم کاری نداشته باشیم.
سلطانعلی میر ادامه داد: آقای اعلمی! من هم با شما موافقم که با هر متخلفی برخورد شود، هر که قصور کرده مجازات شود، مدیران ضعیف و ناکارآمد برکنار شوند اما شما یک استان را با سوابق و چالش‌‏های امنیتی متعدد و استاندارنی که هیچکدام بومی نبودند و کشتارهای فجیع در آن دوران رخ داد را فراموش نموده‌‏اید و از کنار هم چیدن چند فرضیه نادرست، می‌‏خواهید به یک تئوری برسید.
میر با تاکید بر این نکته که" تمام ابعاد یک قضیه باید بررسی و بعد اظهارنظر شود" گفت: مردم استان اعم از شیعه و سنی از جملات اهانت‌‏آمیز آقای اعلمی که از استاندار استان با آن همه سوابق با جملاتی از قبیل"پرورش شتر مرغ تنها کار او بوده است" به شدت ناراحتند، اگر ما اجازه دهیم تجمعات اعتراض‌‏آمیز متعددی در استان انجام خواهد شد.

/ 0 نظر / 3 بازدید