راه‌بندان و کشتار در مرام اهل سنت جایی ندارد

مولوی "عبدالحمید اسماعیل‌زهی" در خطبه‌های نمازجمعه این هفته مسجد مکی اهل سنت زاهدان افزود: ساحت طلاب و علمای اهل سنت از جنایتهای برخی گروه‌های تروریست و آدم‌کش پاک است و این گروه‌ها هیچ جایگاهی بین علمای اهل سنت و مردم ندارند.

وی ادامه داد: حضور فردی خلافکار در جماعت تبلیغی به معنای حمایت اهل سنت از جنایتکاران نیست.

خطیب جمعه اهل سنت زاهدان ادامه داد: بسیاری از افراد معتاد و چاقوکش با حضور در جماعت تبلیغی اصلاح شدند و از گمراهی نجات یافتند اما برخی از افراد هم هستند که هدایت الهی شامل حال آنان نمی‌شود.

وی با اشاره به تلاش برخی گروه‌های تروریستی در مرتبط نشان دادن خود با علمای اهل سنت افزود: من به صراحت می‌گویم بین اهل سنت و آن افرادی که از کشور فرار کرده‌اند و خود را طالب و ملا می‌نامند و دست به کشتار و ریختن خون مردم می‌زنند هیچ ارتباطی نیست.

وی تاکید کرد: این افراد و گروه‌ها باید بدانند که علمای اهل سنت و جماعت تبلیغی هیچگاه خونریزی نکرده و اگر کسی به آنان هم تعرض کند جواب آن را با نیکی و خوشرفتاری می‌دهند.

مولوی عبدالحمید گفت: وحدت و برادری شیعه و سنی همواره شعار و هدف علمای اهل سنت و طلاب مدارس دینی بوده و مولوی‌ها همیشه در برگزاری نشستهای وحدت پیشقدم بوده‌اند.

وی افزود: "معتقدیم شیعه و سنی هر دو مسلمان هستند و خون آنها حرمت دارد و هر کس که خلاف این اعتقاد داشته باشد، از ما نیست."
امام جمعه اهل سنت زاهدان با اشاره به حادثه تروریستی هفته گذشته این شهر گفت: در این حادثه علاوه بر برادران شیعه، دو نفر از اهل سنت هم در جمع مجروحان قرار دارند.

وی ادامه داد: ما این حادثه تروریستی را به شدت محکوم می‌کنیم و برای شهدای این حادثه تلخ آرزوی علو درجات داریم.

این روحانی اهل سنت تاکید کرد: شیعه و سنی و عموم مسلمانان سیستان و بلوچستان و خارج استان از این حادثه تروریستی ناراحتند و خواستار مجازات عاملان آن هستند.

مولوی عبدالحمید افزود: ظلم از سوی هر گروهی که باشد محکوم است و مورد حمایت هیچ فرد مسلمانی نیست.

او تاکید کرد: همه ما باید در حفظ امنیت سیستان و بلوچستان و برادری و وحدت شیعه و سنی تلاش کنیم و مسیر ما طریق اتحاد و امنیت استان است.

/ 0 نظر / 5 بازدید